Auction 52. Inter-war Poland 1919-1939

1599

1919 wydanie w walucie markowej, czworoblok na papierze prążkowanym pionowo.

Fi.96C
Mi.114
40 PLN
1600

1919 wydanie w walucie markowej, czworobloki w różnych odmianach.

Fi.96C
Mi.114
60 PLN
1601

1919 wydanie w walucie markowej, wieloblok.

Fi.96C
Mi.114
100 PLN
1602

1919 wydanie w walucie markowej, cięty czworoblok z podwójnym drukiem.

Fi.96DpA
Mi.100DD
650 PLN
1603

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, serie cięte z odmianami.

Fi.102-6A
Mi.118-22B
40 PLN
1604

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, dwie serie cięte z odmianami.

Fi.102-6A
Mi.118-22B
20 PLN
1605

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, cztery serie ząbkowane z odmianami.

Fi.102-6B
Mi.118-22A
40 PLN
1606

1919 list polecony z I Wystawy Marek w Warszawie, znaczki cięte.

Fi.103-5A
Mi.119-21B
25 PLN
1607

1919 I Polska Wystawa Marek, frankatura dwukolorowa - karta pocztowa z propagandową ilustracją, datowana 28.VIII w Mławie, ofrankowana i wysłana 30.VIII z Modlina, adresowana do Warszawy, ciekawy stempelek "M.S.Wojsk Oddz. III Sztabu/ Sekcja Ku(lturalna)/ Ruchoma Kolumna...", rzadki przykład prawidłowego użycia znaczków wydania praktycznie nie spotykanego poza korespondencją filatelistyczną; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.103B, 104B
Mi.119A, 120A
250 PLN
1608

1919 I Polska Wystawa Marek, dofrankowana całostka (koperta) wysłana jako polecona 5.VI.1920 z Warszawy do Lwowa; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.103B, 104B, 106B,
Mi.118A, 119A, 122A&
120 PLN
1609

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f. na papierze żeberkowanym pionowo, rzadki (Fi.100.-).

Fi.103Bz
Mi.119Az
80 PLN
1610

1919 I Polska Wystawa Marek, polecona karta wysłana z terenu wystawy 3.V.

Fi.104-106B
Mi.120-122A
20 PLN
1611

1919 Wystawa Marek w warszawie, znaczek z przedrukiem niewłaściwa dla tego nominału formą, bardzo rzadki znaczek pochodzący z jednego stu znaczkowego arkusza z tym błędem, gwarancja Mikstein,.

Fi.106IA
Mi.122B TypeI
4 400 PLN
1612

1919 Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk (z marginesem tylko 10 szt.); ponieważ nadruk jest znaczmie przesunięty ku górze na niewielu pojedynczych znaczkach mieści się on w całości; sygnatura "zok", gwarancja Schmutz.

Fi.106 IA
Mi.122ByI
7 000 PLN
1613

1919 Wystawa Marek, marginesowa parka znaczków za 50+5 f. z nadrukiem formą I z poz.2-12, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk (z marginesem tylko 10 szt.), nadruk znacznie przesunięty ku górze na niewielu pojedynczych znaczkach mieści się on w całości, fotoatest.

Fi.106 IA
Mi.122ByI
11 000 PLN
1614

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, bardzo rzadki marginesowy znaczek za 10 fen. bez perforacji na lewym brzegu w parce ze zwykłym znaczkiem, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.107
Mi.123 Ul
600 PLN
1615

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, czworobloki w odmianach.

Fi.107
Mi.123
20 PLN
1616

1919 Sejm Ustawodawczy, frankatura mieszana, prawidłowo opłacony list polecony przesłany 20.2.1920 lokalnie w miejscowości Montwy, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.107, 108, 109, 86
Mi.103, 123, 124, 12
75 PLN
1617

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria w czworoblokach.

Fi.107-13
Mi.123-9
100 PLN
1618

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria.

Fi.107-13
Mi.123-9
25 PLN
1619

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, zestaw prób w tym cztery z drukiem dwustronnym i jedna z drukiem podwójnym.

Fi.107-13P
Mi.123-9
700 PLN
1620

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka ciętych kasowanych znaczków za 10 fen. reszta koperty na odwrocie, stempel firmowy "Unua Esperantista Filatelejo", gwarancja Bojanowicz.

Fi.107 nz
Mi.123 U
300 PLN
1621

Fi.108
Mi.124
15 PLN
1622

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, ośmioblok.

Fi.108
Mi.124
10 PLN
1623

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, dwa czworobloki.

Fi.108
Mi.124
10 PLN
1624

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba arkuszowa w barwie czarnooliwkowej (jak dla znaczka za 25 fen.), podlepka na marginesie, złamania gumy, gwarancja.

Fi.108 P1
Mi.124
900 PLN
1625

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób z drukiem dwustronnym.

Fi.108P5
Mi.124
250 PLN
1626

1919 Pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, 20 fen - "duży" Trąmpczyński - frankatura pojedyncza, list zagraniczny (Fi. dopłata +200% do ceny znaczka na liście)!!! wysłany 24.XII z Poznania do Wrocławia; ogólnie bardzo dobry stan zachowania (nieznaczny ubytek tylnej klapy); dekoracyjna całość.

Fi.109
Mi.125
80 PLN
1627

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków ciętych lub prób znaczka za 20 fen. w kolorze definitywnym.

Fi.109nz/P3
Mi.125
500 PLN
1628

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba w kolorze czarnym na zadrukowanym kartonie.

Fi.109 P2
Mi.125
320 PLN
1629

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób w kolorze brązowym, gwarancja Schmutz.

Fi.109P3
Mi.125
300 PLN
1630

Fi.109P3
Mi.125
600 PLN
1631

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków makulaturowych z drukiem podwójnym.

Fi.109P4
Mi.125DD
120 PLN
1632

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński, bardzo rzadka marginesowa próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym na barwnym kartonie, poza jedną prześwitką w bardzo ładnym stanie, świetna ekspozycyjnie, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P5
Mi.125
600 PLN
1633

Fi.110
Mi.126
25 PLN
1634

Fi.110nz/P3
Mi.126
500 PLN
1635

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński, niedokładnie skatalogowana rzadka próba znaczka za 20 fen. w kolorze czarnym na gładzonym kartonie, nieco wytarta na krawedziach, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P1
Mi.126
300 PLN
1636

1919 Sejm Ustawodawczy, czworoblok prób znaczków za 20 fen. o podwójnym druku, gwarancja.

Fi.110 P4 Dp
Mi.126
400 PLN
1637

1919 Sejm Ustawodawczy - marszałek J.Piłsudski, bardzo rzadki marginesowy znaczek za 25 fen. bez perforacji na lewym brzegu w parce ze zwykłym znaczkiem, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.111
Mi.127 Ul
600 PLN
1638

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba z drukiem dwustronnym.

Fi.111P3
Mi.127
90 PLN