Neubrandenburg
3855

1941 formularz Czerwonego Krzyża wysłany z "Pracowni Paczek dla Polskich żołnierzy w niewoli" w Chicago via Genewa do oflagu IIE, na odwrocie kilka linijek przeznaczonych na krótką informację od nadawcy - tu pani Marii Sienkiewicz, pieczęć czerwonokrzyska na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

250 PLN
3856

1941 listownik wysłany 27.IX do Chełma Lubelskiego, cenzura; zwraca uwagę zaczernienie odbitego omyłkowo miejscownika Neubrandenburg i użycie właściwego stempla niemego.

150 PLN
3857

1943 Oflag IIE - przekaz paczkowy wysłany 27.III z obozu do Kairu!!! stempelki cenzury: obozowej, brytyjskiej i egipskiej, odbitka datownika angielskiego 11 OCT 1943; uwzględniając ówczesne położenie walczący stron, Niemcy będący u szczytu powodzenia, w Afryce podchodzący pod Aleksandrię, nieprzerwana ofensywa w Rosji, trwające ciężkie walki na morzu Śródziemnym - jest to unikalny kierunek wysyłki; niepowtarzalny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

500 PLN
3858

1943 karta - formularz ozdobiona świąteczną kalkomanią wykonaną w obozie !!! wysłana 20.XII do miejscowości Wielgolas; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo zgięta).

250 PLN
3859

420 PLN
3860

380 PLN
3861

1944 świetlica, gwarancja Schmutz.

800 PLN
3862
Fi.4ay1A

300 PLN
3863
Fi.6ax4C

1944 znaczek na papierze x4, gwarancja Schmutz.

250 PLN
3864

Fi.6ax4C, Cp2v

1944 znaczek za 30 f na papierze białym gładkim grubym, skasowany pamiątkowo na całostce 15.VIII - w dniu zamknięciu Olimpiady Obozowej, dodatkowo odciśnięty okolicznościowy kasownik olimpijski; bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja Schmutz.

350 PLN
3865

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

400 PLN
3866

380 PLN
3867

1944 Caritas, gwarancja Schmutz.

240 PLN
3868
Fi.9ax2, 9bx2

600 PLN
3869
Fi.9bx2

1944 Caritas, znaczek za 5 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim grubym niegumowanym (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo oznaczona gwiazdkami), gwarancja Schmutz.

300 PLN
3870

1944 wzór dwubarwnej ilustracji do karty wielkanocnej, według projektu Bolesława Malisza, wykonał Wacław Bulzacki.

550 PLN
3871

1944 Gryf, gwarancja Schmutz.

100 PLN
3872

1944 Gryf, kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

70 PLN
3873
Fi.Cp2xB

1944 Caritas, karta pocztowa, papier biały prążkowany gruby, bez napisu POCZTÓWKA, na odwrocie nadruk tekstu zawiadomienia bibliotecznego; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

200 PLN
3874
Fi.Cp2z

1944 kartka na papierze z, gwarancja Schmutz.

80 PLN
3875
Fi.Cp3IIy

1944 Syrena, karta pocztowa na papierze szary szorstki sztywny, znak opłaty z usterką, bez napisu POCZTÓWKA; datowana 8.IV, gwarancja Schmutz.

250 PLN