The new auction will start soon

Auction 52. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5658

1979 Wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO" na kopercie FDC; gwarancja (Mi.50,- euro).

Fi.Bl.62b B1
Mi.Bl.76 
60 PLN
5659

1979 "100 LECIE OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ", całostka ostemplowana okolicznościowo 23.VIII w Nieszawie; temat - STRAŻ POŻARNA.

Fi.Cp724
20 PLN
5660

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików.

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252 
550 PLN
5661

1980 Igrzyska Olimpijskie, nowodruk z przekreślonymi nominałami.

Fi.2526-29ND
300 PLN
SOLD
5662

1980 Igrzyska Olimpijskie, nowodruk.

Fi.2526-9ND
Mi.2674-7ND 
220 PLN
SOLD
5663

1980 110 rocznica urodzin W.I.Lenina, marginesowa parka znaczków za 2,50 zł., prawy z błędem na poz.16 "krótszy przecinek", gwarancja.

Fi.2534+2534 B3
Mi.2682 
15 PLN
5664

1980 110. rocznica urodzin Lenina, prawy znaczek z błędem "brak kropki po W".

Fi.2534 B1
Mi.2682I 
10 PLN
5665

1980 110 rocznica urodzin W.I. Lenina, parka znaczka za 2,50 zł. z błędami: lewy z poz.34 "krótsze I w ROCZNICA", prawy z poz.35 "brak kropki po W i krótszy przecinek", gwarancja.

Fi.2534 B1+B2
Mi.2682 I+II 
30 PLN
5666

1980 Dzień Znaczka - postęp pocztowy, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.2567-70
Mi.2715-8 
300 PLN
5667

1980 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie.

Fi.2580 ND
Mi.Bl.84 ND 
200 PLN
SOLD
5668

1981 100 rocznica urodzin P.Picassa, nowodruk, bardzo rzadka odmiana ząbkowania - z dodatkowym otworem perforacyjnym poniżej dolnej perforacji poziomej, fotoatest Schmutz.

Fi.2580NDs
Mi.Bl.84 ND 
1 100 PLN
SOLD
5669

1981 restytucja żubra, arkusz sprzedażny zagięty w połowie bez dolnego marginesu (10 serii).

Fi.2608-12
Mi.2764-8 
30 PLN
5670

1981 koperta pierwszego dnia obiegu znaczków z okazji odsłonięcia pomnika ofiar Grudnia 1970 ze stemplem cenzury stanu wojennego Komenda Stołeczna MO w Warszawie Do pakietów 38, dekoracyjne i wymowne, na odwrocie znaczek za 2,5 + 1 zł.

Fi.2634, 2635
Mi.2782, 2783 
100 PLN
5671

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN
5672

1981 list polecony z Warszawy 17.12.81 ze stemplem cenzury stanu wojennego Komenda Stołeczna MO w Warszawie Do pakietów 38.


35 PLN
5673

1981 POCZTA JACHTOWA, S/y "Wojewoda Koszaliński" dekoracyjna koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 23.IX; temat - ŻEGLARSTWO.


40 PLN
5674

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.Ark.2614-19
Mi.Klb.2757-62 
150 PLN
5675

1981 Dzień Znaczka - stara broń, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ark.2621-22
Mi.Klb.2769-70 
120 PLN
5676

1982 Stan wojenny, list wysłany z Tczewa 24.II do Warszawy, przesyłka ocenzurowana stempelek cenzury nr.272, koperta zalepiona taśmą samoprzylepną.

Fi.2644
Mi.2792 
20 PLN
5677

1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819 
15 PLN
5678

1982 znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819 
15 PLN
SOLD
5679

1982 polska kartografia, unikalna parka znaczków, cięty z trzech stron i cięty; tylko dwa skrajne szeregi arkusza pozostały bez perforacji, niespotykane w handlu, gwarancja i opis każdego znaczka Schmutz.

Fi.2697nz + 2697s
Mi.2845 
2 800 PLN
5680

1982 list z Szwajcarii do Polski z różowymi dla korespondencji z zagranicy stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 668.


25 PLN
5681

1982 list z Niemiec do Polski z różowymi dla korespondencji z zagranicy stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 718.


25 PLN
5682

1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75).


34 PLN
5683

1982 "70-LECIE WARSZAWSKIEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ W SZKOLE M.KONARSKIEGO" Warszawa 1, znaczek na specjalnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 2.I; temat - HARCERSTWO.

Fi. 2492
Mi.2640 
10 PLN
5684

1982 FDC - "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.Bl.73 B
Mi.Bl.87 
20 PLN
5685

1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau", gwarancja.

Fi.Bl.73 B
Mi.Bl.87 
15 PLN
SOLD
5686

1983 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Toruń 83.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
5687

1983 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Toruń 83.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
5688

1983 750-lecie praw miejskich Torunia, znaczek z pustopolem.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
5689

1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78).


33 PLN
5690

1984 Inauguracja XVIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, koperta z kasownikiem okolicznościowym (Witold Małcużyński).

Fi.2566
Mi.2714 
10 PLN
5691

1984 "BILATERALNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA PRL - RFN", znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 14.XI w Poznaniu; koperta maksimum.

Fi.2772
Mi.2920 
20 PLN
5692

1984 rocznik kopert FDC.


33 PLN
5693

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów.

Fi.Cp872-878
50 PLN
5694

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II).


37 PLN
5695

1986 polska żegluga bałtycka, seria z przywieszkami i pustopolami.

Fi.2881-4
Mi.3029-32 
30 PLN
SOLD
5696

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87).


35 PLN
5697

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl. 85t
Mi.Bl. 99 
20 PLN