4267 |
1945 zabytki Gdańska, próba gumowana. | Fi.362 P1 Mi.393 |
| 20 PLN SOLD | |
4268 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, próba znaczka za 50 gr z napisem J.WILCZYK na białym satynowanym papierze na kopercie listu miejscowego przesłanego 3.V w Lesznie (opłata niezgodna z taryfą); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.362 P, 358 Mi.393 U, 391 |
| 200 PLN | |
4269 |
1945 zabytki Gdańska, próba w kolorze czerwonym na papierze z1, dwie plamki na gumie, gwarancja Mikstein. | Fi.362P5 Mi.393P |
| 15 PLN SOLD | |
4270 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, cięty znaczek za 50 gr. o podwójnym druku, co najlepiej widać na sygnaturze, gwarancja. | Fi.362y P4 Dp Mi.393U |
| 60 PLN SOLD | |
4271 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka prób w kolorze czerwonym znaczka za 50 gr., na papierze szarożółtym grubym szorstkim, lekka podlepka, gwarancja Berbeka. | Fi.362z1 P2 Mi.393 |
| 40 PLN SOLD | |
4272 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka prób w rzadkim kolorze oliwkowobrązowym, znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, na papierze szarożółtym grubym szorstkim, lekka podlepka, gwarancja Berbeka. | Fi.362z1 P5 Mi.393 U |
| 80 PLN | |
4273 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka prób w kolorze czerwonobrązowym, znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, na papierze szarożółtym grubym szorstkim, lekka podlepka, gwarancja Berbeka. | Fi.362z2 P6 Mi.393 U |
| 40 PLN SOLD | |
4274 |
1945 zabytki Krakowa, 1 zł - frankatura pojedyncza, wycinek z listu wysłanego 14/8 z agencji pocztowej w miejscowości Klucze koło Olkusza do Kielc, znaczek został unieważniony kasownikiem prowizorycznym, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.363 Mi.394 |
| 200 PLN | |
4275 |
1945 kartka polecona z Młodzieszyna 12.8.45 do Stanów Zjednoczonych, urząd nie dysponował kasownikiem stąd znaczki ręcznie unieważnione i prowizoryczna kreślona erka, na odwrocie stemple odbiorcze i kasownik cenzury wojskowej nr 1554. | Fi.363 |
| 270 PLN | |
4276 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik T.Kościuszki, znaczek za 1 zł. z najrzadszą perforacją liniową 9, bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Mi.-.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.363a Mi.394 Uw |
| 600 PLN | |
4277 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek z ząbkowaniem liniowym ZL 9. | Fi.363a Mi.394 |
| 60 PLN | |
4278 |
1945 zabytki Krakowa, makulaturowy czworoblok z abklaczem. | Fi.363MK Mi.394 |
| 160 PLN | |
4279 |
1945 parka nieząbkowanych prób znaczka za 1 zł serii zabytków Krakowa na obiegowym miejscowym liście poleconym z Łodzi.Rzadkie. | Fi.363P, 376a Mi.394U, 409b |
| 160 PLN | |
4280 |
1945 zabytki Krakowa, parka prób gumowanych. | Fi.363 P4 Mi.394 |
| 40 PLN | |
4281 |
1945 list z Goleszowa 18.6.45 do Czechosłowacji, prowizoryczny kasownik Goleszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1070. | Fi.364 Mi.395 |
| 110 PLN SOLD | |
4282 |
1945 list z Tomaszowa Lubelskiego wysłany w 1974 roku ze znaczkiem Fi. 364 nie mającym mocy obiegowej użytym prawie 30 lat po jego wydaniu, osobliwe. | Fi.364 |
| 10 PLN | |
4283 |
1945 zabytki Krakowa, próba w kolorze niebieskim. | Fi.364 P2 Mi.395 |
| 25 PLN | |
4284 |
1945 zabytki Gdańska, próba gumowana. | Fi.364 P2 Mi.395 |
| 20 PLN | |
4285 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, 3 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 22.6 z Lublina do Gdańska, cenzura wojskowa nr.1604, prowizoryczny kasownik typu lubelskiego i stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.365 Mi.396 |
| 120 PLN | |
4286 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek z ząbkowaniem liniowym ZL 9. | Fi.365a Mi.396 |
| 60 PLN | |
4287 |
1945 zabytki Krakowa, podwójny druk znaczka za 3 zł na papierze z1, gwarancja Walocha. | Fi.365Dp Mi.396DD |
| 120 PLN | |
4288 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek makulaturowy na papierze z1 bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja Walocha. | Fi.365s Mi.396 |
| 40 PLN SOLD | |
4289 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, parka znaczków za 3 zł. na drzewnym papierze, bez perforacji pionowej, gwarancja Krawczyk. | Fi.365s Mi.396Us |
| 160 PLN | |
4290 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek z podwójną perforacją poziomą. | Fi.365s Mi.396 |
| 35 PLN SOLD | |
4291 |
1945 zabytki Krakowa, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem poziomym. | Fi.365s Mi.396 |
| 120 PLN SOLD | |
4292 |
1945 lotniczy list polecony z Warszawy 3.10.45 do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 1912, rzadka podwójna frankatura znaczka za 5 zł, prawy znaczek uszkodzony. | Fi.366 Mi.397 |
| 54 PLN SOLD | |
4293 |
1945 Liga Morska, kasowana seria znaczków, gwarancja Krawczyk. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 360 PLN | |
4294 |
1945 Liga Morska, seria stemplowana, gwarancja Schmutz. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 200 PLN | |
4295 |
1945 Liga Morska, 4-ka, lewy dolny znaczek z najładniejszym błędem tego wydania "POŁSKA" zamiast "POLSKA", z prawej strony międzypola. | Fi.367B18 Mi.399 |
| 70 PLN | |
4296 |
1945 Liga Morska, mały komplet prób w kolorze czarnym, znaczki za 50gr+2zł i 3+5zł na papierze kartonowym żółtawym, znaczki za 1+3zł i 2+4zł na papierze grubym drzewnym szarawym, bardzo rzadko oferowane w komplecie, doskonały stan zachowania, gwarancja Mikstein, Perzyński. | Fi.367P2, 368P1, 369 Mi.399-402 |
| 12 000 PLN | |
4297 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja. | Fi.367y Mi.399 |
| 50 PLN | |
4298 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z niekatalogowanym błędem "lewe II przerwane na dole", gwarancja. | Fi.368 B Mi.400 |
| 30 PLN | |
4299 |
1945 Liga Morska, parka znaczków za 1+3 zł., lewy z niekatalogowanym błędem "O w POLSKA połączone z marginesem", gwarancja. | Fi.368 B Mi.400 |
| 40 PLN | |
4300 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.16 "kropka w 0 w lewej 10", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.368 B6 Mi.400 |
| 30 PLN SOLD | |
4301 |
1945 Liga Morska, lewy dolny znaczek z usterką "wyrostek pod k w Morska", gwarancja Walocha. | Fi.369 Mi.401 |
| 50 PLN | |
4302 |
1945 Liga Morska, parka rozdzielona pustopolem. | Fi.369 Mi.401 |
| 60 PLN | |
4303 |
1945 Liga Morska, dolny lewy znaczek z błędem "plama pod orłem", gwarancja Walocha. | Fi.369B Mi.401 |
| 60 PLN | |
4304 |
1945 Liga Morska, lewy górny znaczek z błędem "plama przy cyfrze 5", międzypola, gwarancja Walocha. | Fi.369B4 Mi.401 |
| 140 PLN | |
4305 |
1945 Liga Morska, lewy górny znaczek z błędem "wyrostek w literze P w POLSKA", gwarancja Walocha. | Fi.370B Mi.402 |
| 60 PLN | |
4306 |
1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych, praktycznie niewidocznych, przebarwień na końcach ząbków. | Fi.371 Mi.403 |
| 140 PLN | |