Auction 52. Communist Poland 1945-1952

4267

1945 zabytki Gdańska, próba gumowana.

Fi.362 P1
Mi.393
20 PLN
4268

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, próba znaczka za 50 gr z napisem J.WILCZYK na białym satynowanym papierze na kopercie listu miejscowego przesłanego 3.V w Lesznie (opłata niezgodna z taryfą); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.362 P, 358
Mi.393 U, 391
200 PLN
4269

1945 zabytki Gdańska, próba w kolorze czerwonym na papierze z1, dwie plamki na gumie, gwarancja Mikstein.

Fi.362P5
Mi.393P
15 PLN
4270

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, cięty znaczek za 50 gr. o podwójnym druku, co najlepiej widać na sygnaturze, gwarancja.

Fi.362y P4 Dp
Mi.393U
60 PLN
4271

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka prób w kolorze czerwonym znaczka za 50 gr., na papierze szarożółtym grubym szorstkim, lekka podlepka, gwarancja Berbeka.

Fi.362z1 P2
Mi.393
40 PLN
4272

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka prób w rzadkim kolorze oliwkowobrązowym, znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, na papierze szarożółtym grubym szorstkim, lekka podlepka, gwarancja Berbeka.

Fi.362z1 P5
Mi.393 U
80 PLN
4273

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka prób w kolorze czerwonobrązowym, znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, na papierze szarożółtym grubym szorstkim, lekka podlepka, gwarancja Berbeka.

Fi.362z2 P6
Mi.393 U
40 PLN
4274

1945 zabytki Krakowa, 1 zł - frankatura pojedyncza, wycinek z listu wysłanego 14/8 z agencji pocztowej w miejscowości Klucze koło Olkusza do Kielc, znaczek został unieważniony kasownikiem prowizorycznym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.363
Mi.394
200 PLN
4275

1945 kartka polecona z Młodzieszyna 12.8.45 do Stanów Zjednoczonych, urząd nie dysponował kasownikiem stąd znaczki ręcznie unieważnione i prowizoryczna kreślona erka, na odwrocie stemple odbiorcze i kasownik cenzury wojskowej nr 1554.

Fi.363
270 PLN
4276

1945 zabytki Krakowa - pomnik T.Kościuszki, znaczek za 1 zł. z najrzadszą perforacją liniową 9, bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Mi.-.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.363a
Mi.394 Uw
600 PLN
4277

1945 zabytki Gdańska, znaczek z ząbkowaniem liniowym ZL 9.

Fi.363a
Mi.394
60 PLN
4278

1945 zabytki Krakowa, makulaturowy czworoblok z abklaczem.

Fi.363MK
Mi.394
160 PLN
4279

1945 parka nieząbkowanych prób znaczka za 1 zł serii zabytków Krakowa na obiegowym miejscowym liście poleconym z Łodzi.Rzadkie.

Fi.363P, 376a
Mi.394U, 409b
160 PLN
4280

1945 zabytki Krakowa, parka prób gumowanych.

Fi.363 P4
Mi.394
40 PLN
4281

1945 list z Goleszowa 18.6.45 do Czechosłowacji, prowizoryczny kasownik Goleszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1070.

Fi.364
Mi.395
110 PLN
4282

1945 list z Tomaszowa Lubelskiego wysłany w 1974 roku ze znaczkiem Fi. 364 nie mającym mocy obiegowej użytym prawie 30 lat po jego wydaniu, osobliwe.

Fi.364
10 PLN
4283

1945 zabytki Krakowa, próba w kolorze niebieskim.

Fi.364 P2
Mi.395
25 PLN
4284

Fi.364 P2
Mi.395
20 PLN
4285

1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, 3 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 22.6 z Lublina do Gdańska, cenzura wojskowa nr.1604, prowizoryczny kasownik typu lubelskiego i stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.365
Mi.396
120 PLN
4286

Fi.365a
Mi.396
60 PLN
4287

1945 zabytki Krakowa, podwójny druk znaczka za 3 zł na papierze z1, gwarancja Walocha.

Fi.365Dp
Mi.396DD
120 PLN
4288

1945 zabytki Krakowa, znaczek makulaturowy na papierze z1 bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.365s
Mi.396
40 PLN
4289

1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, parka znaczków za 3 zł. na drzewnym papierze, bez perforacji pionowej, gwarancja Krawczyk.

Fi.365s
Mi.396Us
160 PLN
4290

1945 zabytki Krakowa, znaczek z podwójną perforacją poziomą.

Fi.365s
Mi.396
35 PLN
4291

1945 zabytki Krakowa, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

Fi.365s
Mi.396
120 PLN
4292

1945 lotniczy list polecony z Warszawy 3.10.45 do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 1912, rzadka podwójna frankatura znaczka za 5 zł, prawy znaczek uszkodzony.

Fi.366
Mi.397
54 PLN
4293

1945 Liga Morska, kasowana seria znaczków, gwarancja Krawczyk.

Fi.367-70
Mi.399-402
360 PLN
4294

1945 Liga Morska, seria stemplowana, gwarancja Schmutz.

Fi.367-70
Mi.399-402
200 PLN
4295

1945 Liga Morska, 4-ka, lewy dolny znaczek z najładniejszym błędem tego wydania "POŁSKA" zamiast "POLSKA", z prawej strony międzypola.

Fi.367B18
Mi.399
70 PLN
4296

1945 Liga Morska, mały komplet prób w kolorze czarnym, znaczki za 50gr+2zł i 3+5zł na papierze kartonowym żółtawym, znaczki za 1+3zł i 2+4zł na papierze grubym drzewnym szarawym, bardzo rzadko oferowane w komplecie, doskonały stan zachowania, gwarancja Mikstein, Perzyński.

Fi.367P2, 368P1, 369
Mi.399-402
12 000 PLN
4297

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399
50 PLN
4298

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z niekatalogowanym błędem "lewe II przerwane na dole", gwarancja.

Fi.368 B
Mi.400
30 PLN
4299

1945 Liga Morska, parka znaczków za 1+3 zł., lewy z niekatalogowanym błędem "O w POLSKA połączone z marginesem", gwarancja.

Fi.368 B
Mi.400
40 PLN
4300

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.16 "kropka w 0 w lewej 10", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.368 B6
Mi.400
30 PLN
4301

1945 Liga Morska, lewy dolny znaczek z usterką "wyrostek pod k w Morska", gwarancja Walocha.

Fi.369
Mi.401
50 PLN
4302

1945 Liga Morska, parka rozdzielona pustopolem.

Fi.369
Mi.401
60 PLN
4303

1945 Liga Morska, dolny lewy znaczek z błędem "plama pod orłem", gwarancja Walocha.

Fi.369B
Mi.401
60 PLN
4304

1945 Liga Morska, lewy górny znaczek z błędem "plama przy cyfrze 5", międzypola, gwarancja Walocha.

Fi.369B4
Mi.401
140 PLN
4305

1945 Liga Morska, lewy górny znaczek z błędem "wyrostek w literze P w POLSKA", gwarancja Walocha.

Fi.370B
Mi.402
60 PLN
4306

1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych, praktycznie niewidocznych, przebarwień na końcach ząbków.

Fi.371
Mi.403
140 PLN