Auction 51. Germany

30874

1939 III Rzesza, ładnie frankowany list polecony wysłany 27.IV z Brunszwiku do Gliwic, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.S147, S163
40 PLN
30875

1939 III Rzesza, 6 Wyścig "Das Braune Band", znaczek z kasownikiem okolicznościowym na liście poleconym, wysłanym 29.VII do Berlina, kasownik odbiorczy.

Mi.699
60 PLN
30876

1939 III Rzesza, 50 urodziny Adolfa Hitlera, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 20.IV w Kłajpedzie (Memel) pierwszym stemplem okolicznościowym przygotowany dla tego obszaru, anektowanego przez Niemcy zaledwie miesiąc wcześniej - 22.III; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.691
80 PLN
30877

1940 III Rzesza, Emil von Behring, seria znaczków na wycinku, skasowana okolicznościowo w Monachium 20.VII.1941 i 27.VII.1941 dwoma różnymi kasownikami.

Mi.760-761
15 PLN
30878

1940 III Rzesza - Wystawa Filatelistyczna, znaczek na prawidłowo opłaconym liście, wysłanym 28.III z Berlina do Sanoka w pierwszym dniu obiegu (Mi. FDC 200,- euro).

Mi.743
200 PLN
30879

1940 III Rzesza, 7 Wyścig "Das Braune Band" znaczek z kasownikiem okolicznościowym na liście wysłanym 28.VII do Siegen.

Mi.747
50 PLN
30880

1940 znaczki z zeszycika znaczkowego z przywieszka na liście ekspresowym z Berlina do Gdańska.

180 PLN
30881

1941 III Rzesza, wielka nagroda Niemiec, znaczek czysty.

Mi.779
20 PLN
30882

1941 III Rzesza, 52 urodziny Adolfa Hitlera, znaczek z guma prążkowaną pionowo skasowany okolicznościowo 20.IV w Hamburgu.

Mi.772x
12 PLN
30883

1941 kartka okolicznościowa z okazji upamiętnienia niemieckiej żeglugi w Berlinie.

15 PLN
30884

15 PLN
30885

1942 III Rzesza, wielka nagroda Niemiec, znaczek czysty.

Mi.814
25 PLN
30886

1942 Serbia, seria z dopłata na serbskich jeńców wojennych, skasowana okolicznościowo na kopercie 25.III w Belgradzie, znaczki z przebarwieniami na perforacji; na odwrocie sygnatura E.Grotowski.

Mi.54-57II
100 PLN
30887

1942 III Rzesza, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 27.IX w Bernburg.

Mi.818
30 PLN
30888

1942 III Rzesza, list urzędowy z miejscowego urzędu NSDAP wysłany 4.3 z Halle, pieczęć urzędowa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.D149
80 PLN
30889

1942 III Rzesza, tereny okupowane w Rosji - Psków, polecona karta pocztowa (wezwanie urzędowe), opłacona znaczkiem poczty miejskiej, przesłana miejscowo 10.1.

Mi.11x
200 PLN
30890

1942 III Rzesza, Adolf Hitler - urodziny, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 20.4 w Braunau.

Mi.813y
25 PLN
30891

1943 III Rzesza, karta wydania przedrukowego, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P244A
30 PLN
30892

1943 III Rzesza, Dzień Znaczka, znaczek na wycinku skasowany okolicznościowo w dniu wejścia do obiegu - 10.I w Hadze stemplem Niemieckiej Poczty Służbowej Niederlande.

Mi.828
30 PLN
30893

1943 III Rzesza, znaczki na wycinku ostemplowane okolicznościowo 30.I w Berlinie z okazji 10 rocznicy dojścia Adolfa Hitlera do władzy.

Mi.829, 830
15 PLN
30894

1943 III Rzesza, ładnie frankowany, list polecony, wysłany 5.VIII z Wiednia do Sommerfeld, kasownik odbiorczy.

Mi.790, 850-853
25 PLN
30895

1943 III Rzesza, Dzień Znaczka, znaczek na ozdobnej karcie, skasowany 10.I w pierwszym dniu obiegu.

Mi.828
50 PLN
30896

1944 III Rzesza, wartościowy list pobraniowy, wysłany 13.I z Arensburga do Płocka (Schrottersburg), kasownik odbiorczy.

Mi.791, 792
25 PLN
30897

1944 III Rzesza, list polecony do Berlina wysłany 15.III z ambasady japońskiej w Bernie, na odwrocie dekoracyjna zalepka listowa; cenzury, kasownik odbiorczy 20.III na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.378
50 PLN
30898

1944 III Rzesza, karta pocztowa z hasłem propagandowym, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P314II
10 PLN
30899

1944 III Rzesza, znaczek wydany z okazji ostatnich - 55 urodzin Adolfa Hitlera, ostemplowany okolicznościowo na grzecznościowo poleconym liście wysłanym 20.IV z Berlina do Włocławka (Leslau), kasownik odbiorczy na odwrocie.

Mi.887
40 PLN
30900

1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 8 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 30.VI z Hamburga do Westerland; temat - FAUNA.

Mi.38I
40 PLN
30901

1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 2 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 15.VII z miejscowości Wiensen.

Mi.36I
30 PLN
30902

1947 "Wielki Międzynarodowy Turniej Mistrzów - Świat Szachów", znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 16.IX w Stuttgarcie; doskonały stan zachowania; temat - SZACHY.

Mi.965-966
150 PLN
30903

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 14), karta pocztowa wysłana 7.VII z miejscowości Seifhennersdorf, ślady archiwizacji.

Mi.170II
50 PLN
30904

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 36), strona adresowa listu wysłana 9.VII z miejscowości Brandenburg (Havel) 1, sygnowane Dr.Modry.

Mi.174VII
30 PLN
30905

1949 RFN, otwarcie pierwszych niemieckich Bundestagów, znaczek za 10 Pf. - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 2.11 z Hockenheim (Baden) do Drezna, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym z okazji wyścigów motocyklowych.

Fi.111
80 PLN
30906

1949 NRD - 75 lecie UPU, znaczek czysty.

Mi.242
15 PLN
30907

1949 NRD, Kongres Założycielski Międzynarodowego Zrzeszenia Pracowników Pocztowych w ramach Światowej Federacji Związków Zawodowych, 30 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.X z Berlina do Gdańska, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania (Mi.180 euro).

Mi.244
150 PLN
30908

1950 NRD - wystawa DERBIA, blok czysty.

Mi.Bl.7
180 PLN
30909

1950 NRD - przyjaźń, seria czysta.

Mi.276-79
20 PLN
30910

1950 NRD - 1 maj, znaczek czysty.

Mi.250
20 PLN
30911

1950 NRD, seria znaczków wydanych z okazji I Zimowych Mistrzostw NRD, ostemplowana okolicznościowo 6.3 w Lipsku na karcie.

Mi.246-247
25 PLN
30912

1950 NRD, seria wydana z okazji Targów Lipskich, skasowana okolicznościowo na karcie pocztowej wysłanej 12.III z Lipska do Warszawy, kasownik odbiorczy

Mi.248-249
40 PLN
30913

1951 NRD - sporty zimowe, seria czysta.

Mi.280-81
20 PLN