The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 51. WW2 PoW and internment camps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27739

1945 arkusz znaczka za 25 pf. poczty między obozowej w Dachau - Allach.


480 PLN
27740

1945 kartka z Lubeki nadana 18.V.45 do Londynu, na znaczku angielski stempel odbiorczy z datą 23.V.45 i adnotacja o przekierowaniu przesyłki, ładny stan zachowania.


700 PLN
27741

1945 pamiątkowy karnet filatelistyczny ze znaczkami dla osiedli polskich we Włoszech, nakład numerowanych karnetów 2000 sztuk.


800 PLN
27742

1945 kartka z Lubeki nadana 15.V.45 do polskiego obozu w Derden, adnotacja rodziny na froncie koperty.


4 600 PLN
27743

1945 Helmstedt, nalepki pocztowe o charakterze charytatywnym w układzie próbnym arkusika czteroznaczkowego na papierze kredowym niegumowanym w kolorze czerwonym, katalog Fischer minimum 1600 zł, gwarancja.


900 PLN
27744

1945 Helmstedt, nalepki pocztowe o charakterze charytatywnym w układzie próbnym arkusika czteroznaczkowego na papierze kredowym niegumowanym w kolorze żółtozielonym, katalog Fischer minimum 1600 zł, gwarancja.


900 PLN
27745

1945 Dachau - Allach, arkusz znaczka za 25 pf w kolorze ultramarynowym.


270 PLN
SOLD
27746

1945 Helmstedt, nalepki pocztowe o charakterze charytatywnym w układzie próbnym arkusika czteroznaczkowego na papierze kredowym niegumowanym w kolorze fioletowym, katalog Fischer minimum 1600 zł, gwarancja.


900 PLN
27747

1945 Helmstedt, nalepki pocztowe o charakterze charytatywnym w układzie próbnym arkusika czteroznaczkowego na papierze kredowym niegumowanym w kolorze jasnobrązowym, katalog Fischer minimum 1600 zł, gwarancja.


900 PLN
27748

1945 Dachau Allach, podstawowa seria, znaczek za 25 pf. bez gumy.


30 PLN
27749

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok bez znaku wodnego.

Fi.bl.3
40 PLN
27750

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.3B
80 PLN
27751

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.4B
40 PLN
27752

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.5A
60 PLN
27753

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.5A Zw
80 PLN
27754

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.5A Zw
80 PLN
27755

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.5A Zw
120 PLN
27756

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.5B
80 PLN
27757

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.5B
60 PLN
27758

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.5B
80 PLN
27759

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.5B
60 PLN
27760

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, odwrócony druk znaczka za 25 Pf.

Fi.bl.5Bu
100 PLN
27761

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, odwrotnie wydrukowany znaczek za 25 pf.

Fi.bl.5Bu
150 PLN
27762

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.5B Zw
70 PLN
27763

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym "DM".

Fi.bl.5B Zw DM
180 PLN
27764

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym "DM".

Fi.bl.5B Zw DM
200 PLN
27765

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi. 200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5xA
35 PLN
27766

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w lewo" (Fi. 200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5xA
50 PLN
27767

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi. 200.-), na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5xB
35 PLN
27768

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, częściowo nie złożony listownik, czysty w idealnym stanie zachowania.

Fi.Ck1
50 PLN
27769

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karty pocztowe znacznie różniące się kolorem znaku opłaty, jedna ze znakiem opłaty pomarańczowoczerwonym, druga z czerwonym i z dodatkowym błędem "uszkodzone 0 w sygnaturze E/0281"; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp1
200 PLN
27770

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa wysłana 9.XII.1946 ze zgrupowania polskich, byłych jeńców wojennych w Rümpel Oldesloe do polskiego obozu nr.5 w Geesthacht-Heideberg; znak opłaty unieważniony stemplem: "Poczta Pol. Okr. Wojsk. Wentort"; doskonały stan zachowania

Fi.Cp1
600 PLN
27771

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa na kartonie kremowym, sygnatura L.Z.6.45.25000(1008); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2a
60 PLN
27772

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa o wyjątkowo intensywnym karminowoczerwonym/czarnym znaku opłaty, wysłana 20.VII z polskiego urzędu pocztowego w obozie wojskowym w Pohls do Szkocji, za pośrednictwem angielskiej poczty polowej 294 przesłana do adresata; walor w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp2a
900 PLN
27773

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), czysta.

Fi.Cp2b
120 PLN
27774

1945 kartka z internowania w Szwajcarii na formularzu do korespondencji krajowej.

Fi.Fp1
120 PLN
27775

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym.

Fi.1-10
120 PLN
27776

1946 poczta osiedli polskich w Bawarii, seria.

Fi.1-3
160 PLN
27777

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze.

Fi.1-3B
160 PLN
SOLD
27778

1946 ruiny Warszawy, seria ząbkowana osiedli polskich w Bawarii.

Fi.1-3B
80 PLN