The auction will start on 21.06.2024

Auction 50. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20137

1938 WILEŃSZCZYZNA - LANDWARÓW - koperta wysłana 20.VIII z miejscowości Landwarów (powiat wileńsko-trocki) do Plisy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Ck7
50 PLN
20138

1938 list z Lwowa z wirnikiem "BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ". Ciekawa definicja pod sygnaturą jako "list pocztowy".

Fi.Ck7
45 PLN
20139

1938 kartka z Legionowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sierpc - Warszawa nr. 101 z wyróżnikiem c.

Fi.Cp76
120 PLN
SOLD
20140

1938 WILEŃSZCZYZNA - SINIAWKA - ilustrowana karta pocztowa, wysłana 27.XI z miejscowości Siniawka (powiat nieświeski) do Wilna, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania (minimalna plamka tuszu po lewej stronie); z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp76
100 PLN
20141

1938 kompletny zeszycik znaczkowy w układzie c - czubek za literą P, stan bardzo dobry.

Fi.ZzO5c
350 PLN
20142

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr. 101 z wyróżnikiem c.

Fi.294
Mi.315 
70 PLN
SOLD
20143

1939 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.310-22
Mi.331-43 
120 PLN
20144

1939 list na kopercie gimnazjum powiatowego im. marszałka J. Piłsudskiego w Busku Zdroju 10.V.39.

Fi.314, 324
Mi.335, 345 
70 PLN
20145

1939 list polecony z Gdyni z kasownikiem okolicznościowym Wystawy Filatelistycznej Gdyńskiego Towarzystwa Filatelistycznego.

Fi.316, 624
30 PLN
20146

1939 WILEŃSZCZYZNA - SMORGONIE - list polecony, wysłany 29.III z miejscowości Smorgonie (powiat oszmiański) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.318
Mi.339 
80 PLN
20147

1939 WILEŃSZCZYZNA - JODY - list polecony, wysłany 25.IV z małej miejscowości Jody (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a", ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; niewielkie ślady archiwizacji, bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.318
Mi.339 
150 PLN
20148

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria w czworoblokach.

Fi.330-3
Mi.351-4 
200 PLN
20149

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

Fi.330-3
Mi.351-4 
40 PLN
20150

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

Fi.330-3
Mi.351-4 
30 PLN
20151

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria w czworoblokach.

Fi.330-3
Mi.351-4 
140 PLN
20152

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym zawodów.

Fi.330-3
Mi.351-4 
30 PLN
20153

1939 międzynarodowe zawody narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

Fi.330-3
Mi.351-4 
20 PLN
SOLD
20154

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta.

Fi.330-33
Mi.351-54 
45 PLN
20155

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie listu poleconego wysłanego 19.II z Zakopanego do Bydgoszczy, dodatkowo ząbkowana nalepka FIS; na odwrocie kasownik odbiorczy; koperta pionowo zgięta.

Fi.330-333
Mi.351-554 
80 PLN
20156

1939 list firmowy z Bogumina 25.VIII.39 (Zaolzie), opłata według obniżonej stawki - papiery handlowe.

Fi.334
Mi.355 
150 PLN
20157

1939 kartka z zakładu psychiatrycznego w Kościanie 8.8.39 do Leszna.

Fi.334
Mi.355 
15 PLN
20158

1939 "ZJAZD SIERPNIOWY 1914-6.VIII-1939 POLSKA NA SZLAKU JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" Kraków 1, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego (według Myślickiego, stopień rzadkości C) na dekoracyjnej karcie wysłanej z 6.VIII do Krotoszyna; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 130).

Fi.335
Mi.356 
250 PLN
20159

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku.

Fi.336-38
Mi.357-59 
60 PLN
20160

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-38
Mi.357-59 
55 PLN
20161

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty pozagniatany na krawędziach, liczony jako trójblok z bloku.

Fi.336-39 (Bl.8)
Mi.357-59 
60 PLN
20162

1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg.

Fi.336-8
Mi.357-9 
50 PLN
20163

1939 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 3.IV z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.


50 PLN
20164

1939 "BANK ZWIĄZKU SPÓŁEK ZAROBKOWYCH SPÓŁKA AUKCYJNA ODDZIAŁ ŁÓDZKI" 1,05 zł frankatura mechaniczna B-41, koperta firmowa listu poleconego, wysłanego 14.VI z Łodzi do Nowego Jorku, dodatkowy stempelek DEWIZOWY, kasowniki odbiorcze na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


120 PLN
20165

1939 polska całostka wysłana z Rastenburga (Kętrzyn) 25.9.39 do Niemiec z dopiskiem adresata "Feldpost".


100 PLN
20166

1939 blok z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości na liście lotniczym do Niemiec.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7 
60 PLN
20167

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8 
90 PLN
20168

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty.

Fi.Bl.8
100 PLN
20169

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 6.VIII z Krakowa do Poznania, kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Bl.8
200 PLN
20170

1939 "POLSKA NA SZLAKU J.PILSUDSKIEGO" - fałszerstwo najprawdopodobniej niemieckie kasownika okolicznościowego (Myślicki 39 022), różniące się zarówno kształtem i wymiarami, a przede wszystkim błędem w nazwisku Marszałka (litera "L" zamiast "Ł"), blok na kopercie ostemplowany fałszywym kasownikiem w kolorze czerwonym - rzadkie!

Fi.Bl.8
200 PLN
20171

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany okolicznościowo.

Fi.Bl.8
80 PLN
SOLD
20172

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany pomocniczym stemplem pocztowym POCZTA LOTNICZA / POSTE AERIENNE, rzadkie.

Fi.Bl.8
150 PLN
20173

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków z wyróżnikiem c.

Fi.Cp42
80 PLN
20174

1939 kartka z Miłosnej nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lida - Warszawa nr. 116 z wyróżnikiem c.

Fi.Cp64
60 PLN
20175

1939 kartka z Juraty z stemplem propagującym kąpielisko morskie w Juracie.

Fi.Cp78
20 PLN
20176

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sierpc - Warszawa nr. 315 z wyróżnikiem b.

Fi.Cp81
155 PLN
SOLD