Auction 50. Inter-war Poland 1919-1939

19777

1925 wydanie obiegowe, 15 gr. - frankatura wielokrotna, znaczki w typie I na liście wysłanym 17.IV.1926 z Warszawy do Zurychu; koperta firmowa: "JASŁO" Zakłady Przemysłowo-Naftowe "GARTENBERG I SCHREIER" Ska.Akc. w JAŚLE (Małopolska); temat - ROPA NAFTOWA.

Fi.210I
Mi.238I
30 PLN
19778

1925 wydanie obiegowe, 15 gr. - frankatura wielokrotna, znaczki w typie I na liście wysłanym 30.III.1926 z miejscowości Ustrzyki Dolne do Zurychu; koperta firmowa: "SPÓŁKA AUKCYJNA FANTO RAFINERJA W USTRZYKACH DOLNYCH"; temat - ROPA NAFTOWA.

Fi.210I
Mi.238I
30 PLN
19779

1925 WILEŃSZCZYZNA - SZEMIETOWO k. ŚWIRA (ew. Szemietowszczyzna, Szemetowszczyzna) - list wysłany 9.XI z Wilna do niewielkiej miejscowości Szemietowo k.Świra (powiat święciański), doskonale odciśnięty datownik odbiorczy z wyróżnikiem "*"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.210I
Mi.238I
200 PLN
19780

1925 KATOWICE wydanie obiegowe, znaczek za 15 gr. z ząbkowaniem liniowym (Fi.20.-), unieważniony owalnym kasownikiem z Katowic, na wycinku.

Fi.210I ZL
Mi.238I
30 PLN
19781

1925 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków w typie I.

Fi.211I
Mi.239I
500 PLN
19782

1925 różne rysunki - wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.212
Mi.240
200 PLN
19783

1925 wydanie obiegowe, 30 gr. - frankatura pojedyncza, znaczek w typie I na liście wysłanym 4.II.1926 z miejscowości Jedlicze do Zurychu; koperta firmowa: "GALICYJSKIE KARPACKIE NAFTOWE TOW.AKC. dawniej BERGHEIM & MAC GARVEY RAFINERJA NAFY JEDLICZE"; temat - ROPA NAFTOWA.

Fi.213II
Mi.241II
40 PLN
19784

1925 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.213II
Mi.241
40 PLN
19785

Fi.214I
Mi.242
25 PLN
19786

1925 wydanie obiegowe - różne widoki, znaczek w rzadkiej w odmianie - mniejsza odległość od wieży i wieżyczka zakończona chorągiewką.

Fi.214II
Mi.242
480 PLN
19787

1925 różne rysunki - wydanie obiegowe, parka.

Fi.215
Mi.243
200 PLN
19788

1925 wydanie obiegowe, parka.

Fi.215
Mi.243
100 PLN
19789

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria.

Fi.216-24
Mi.224-32
180 PLN
19790

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, ładnie skasowana seria.

Fi.216-24
Mi.224-32
250 PLN
19791

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, polecony list lotniczy ofrankowany kompletną serią + znaczek za 20 gr., wysłany 24.XI z Warszawy do Berna, stempelek dodatkowej opłaty lotniczej z wpisaną kwotą 50 gr. i stempelek "Par Avion" odciśnięte czerwonym tuszem, na odwrocie stempelek przejściowy urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY i kasownik odbiorczy BERN z 26.XI; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.216-24
Mi.224-32
600 PLN
19792

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba arkuszowa znaczka za 2 gr. w kolorze definitywnym na białym niegumowanym papierze i co rzadkie z fragmentem stempla (WZÓ)R (SKASOWAN)O, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.217 P2
Mi.225
1 200 PLN
19793

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba znaczka za 3 gr. w kolorze definitywnym, kilka przywarć na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.218 P1
Mi.226 U
600 PLN
19794

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba znaczka za 5 gr. w kolorze definitywnym, widoczne na skanie pionowe pęknięcie po prawej, gwarancja Gryżewski.

Fi.219 P1
Mi.227U
600 PLN
19795

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba znaczka za 10 gr. w kolorze definitywnym, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.220 P1
Mi.228 U
1 500 PLN
19796

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, czworoblok znaczków za 45 gr., prawy dolny z opisanym w PZP na str.236 błędem na poz.36 arkusza drukarskiego "szczerba w dolnym płacie skrzydła", co ciekawe czworoblok składa się ze znaczków z różnych arkuszy drukarskich, lewy górny znaczek posiada usterkę z poz.35 arkusza drukarskiego opisaną przez M.Kalinowskiego w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2006 "duża kropka w chmurze po prawej", arkusz sprzedażny składał się z dwóch arkuszy drukarskich bez bocznych marginesów; kilka drobnych, widocznych na skanie usterek perforacji, gwarancja.

Fi.224 B
Mi.232
400 PLN
19797

1925 list polecony wysłany 30.VI z San Juan do Lwowa, przesyłka dotarła do Polski w stanie uszkodzonym, w Poznaniu po opatrzeniu stempelkiem "Otrzymano dn... w U.p. Poznań 3 ze śladami uszkodzenia - nagumowania"kopertę zabezpieczono paskami papieru i po ostemplowaniu niecodziennym datownikiem "POZNAŃ 3 Z.L.Nr.1" odesłano do Lwowa, gdzie dotarła 18.VII; niecodzienny walor o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
19798

1925 WILEŃSZCZYZNA - STASIŁY - karta pocztowa, wysłana 4.VIII z Wilna do miejscowości Stasiły poczta Małe Soleczniki (powiat wileńsko-trocki); kasownik nadawczy Wilno 1, kasownik urzędu Male Soleczniki i odbiorczy Stasiły z wyróżnikiem "*"; całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp42
150 PLN
19799

1926 kartka z Warszawy do Niemiec z wirnikiem Wystawy Radiowej.

Fi.186, Cp42
40 PLN
19800

1926 kartka z Poznania 21.10.26 Niemiec.

Fi.188, 208I
Mi.207, 236I
15 PLN
19801

1926 list polecony z Radzymina 6.1.26 do Białej Podlaskiej, stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.192
Mi.211
25 PLN
19802

1926 list polecony z Warszawy 30.9.26 do Filadelfii, list opłacony w wysokości 1 zł jak za list polecony zagraniczny o wadze ponad 20 gr plus znaczek za 1 gr jako dopłata na pomoc dla bezrobotnych, co ciekawe na liście zagranicznym, na odwrocie stemple odbiorcze i plakietka "Na Skarb Narodowy" sprzed denominacji, ciekawa frankatura na dekoracyjnej całości.

Fi.193, 205
Mi.212, 233
250 PLN
19803

1926 list z Ministerstwa Wyznań Religijnych z Warszawy 24.V.26 do Hordców k. Kobrynia.

Fi.205, 210
Mi.233, 238
25 PLN
19804

1926 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków numer 169 z wyróżnikiem b, znaczek za 1 gr z przeznaczeniem na walkę z bezrobociem.

Fi.205, Cp43
80 PLN
19805

1926 WILEŃSZCZYZNA - MAŁE SOLECZNIKI - karta pocztowa, wysłana 11.VIII z Wilna do miejscowości Małe Soleczniki (powiat wileńsko-trocki), przesyłka z obowiązkową dopłatą 1 gr na rzecz bezrobotnych; kasownik nadawczy Wilno z okresu Litwy Środkowej, kasownik odbiorczy z wyróżnikiem "*"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.205, Cp43
180 PLN
19806

1926 firmowy list polecony z Krościenka nad Dunajcem (zielony kasownik) 22.XI.26 do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.208, 215
60 PLN
19807

1926 list z Poznania 2.11.26 do Radomia, na odwrocie wytłoczony herb gen. Zamoyskiego.

Fi.209
Mi.237
25 PLN
19808

1926 "CZĘSTOCHOWA WYSTAWA ROL.-PRZEM." wczesny stempel okolicznościowy z wyróżnikiem "b", odciśnięty 12.IX na znaczku skasowanym na wycinku; według Myślickiego, najwyższy stopień rzadkości D, w jego katalogu nawet nie reprodukowany !!! (Myślicki 26 003).

Fi.209I
Mi.237I
200 PLN
19809

1927 frankatura wielokrotna na liście z Lublina 3.V.27 do Wilna.

Fi.208II
Mi.236II
15 PLN
19810

1927 kartka z wirnikiem z Warszawy "NA FLOTĘ POLSKĄ ZAPŁAĆ 1 ZŁ ROCZNIE P.K.O. No 30", Myślicki 27108.

Fi.209
20 PLN
19811

1927 list polecony z Równego koło Dukli 5.VIII.27 do Pragi, na odwrocie prywatna pieczęć lakowa.

Fi.209, 232, 233
60 PLN
19812

1927 list polecony ze Złoczowa 19.XII.27 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.215, 226
Mi.243, 245
25 PLN
19813

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w Warszawie, czworoblok.

Fi.225
Mi.244
250 PLN
19814

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, znaczek w kolorze jasno niebieskim.

Fi.225a
Mi.244
30 PLN
19815

1927 Fryderyk Chopin, jasno i ciemnoniebieska odmiana koloru znaczka za 40 gr.

Fi.225ab
Mi.244
150 PLN
19816

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w Warszawie, znaczek w kolorze jasno i ciemno niebieskim, gwarancja Petriuk.

Fi.225a, b
Mi.244
120 PLN