Page:
Neubrandenburg
Poz# Features Catalog Description Actual price
21029

1941-1942 formularze poczty obozowej:
1941 listownik wysłany 2.9 z obozu do Nowego Sącza; stempelek cenzora nr.14, w lewym dolnym rogu wpisane pierwsze litery nazwiska jeńca - "WA" od "Wałaszkiewicz", ułatwiało to cenzurze segregację przesyłek i służyło temu, aby jeden cenzor sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co umożliwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; bardzo dobry stan zachowania;
1942 listownik wysłany 8.5 z obozu do Nowego Sącza, stempelek cenzora nr.1; dobry stan zachowania; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii.

60 PLN
21030

1941-43 Oflag IIE - zestaw 14 przesyłek: kart, listowników; każda całość z innym stempelkiem cenzury (1, 3, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19); wszystkie walory w bardzo dobrym stanie zachowania.

450 PLN
21031

1942 Oflag IIE - oddział garażowy "K", karta wysłana 17.X do miejscowości Radziechów pod Lwowem, zwraca uwagę wykonany drzeworytem stempelek "FUNDUSZ OBOZOWY IIE/K" - organizacji jenieckiej zajmującej się zbieraniem pieniędzy wewnątrz obozu i wysyłaniem ich do rodzin najbardziej potrzebujących pomocy; stempelek cenzora nr.8 z jego parafką, co ciekawe jeniec-nadawca powinien w lewym dolnym rogu wpisać pierwsze litery swego nazwiska - "Le" od "Leśniak", ułatwiało to cenzurze segregację przesyłek i służyło temu, aby jeden cenzor sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co umożliwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich, tu jednak omyłkowo (celowo?) wpisano "Ra" prawdopodobnie od miejscowości "Radziechów"; niezwykle ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
21032

1942 Bożonarodzeniowa grafika obozowa; dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

120 PLN
21033

1943 karnecik z życzeniam ozdobiony grafiką Wielkanocną, stempelek cenzury obozowej, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

200 PLN
21034
Fi.Cp7x1

1943 GROSS BORN - NEUBRANDENBURG, całostka obozu IID użyta w obozie IIE, karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 f., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, wysłana 4.V z obozu IIE, na odwrocie druk zawiadomienia bibliotecznego i stempelek z emblematem "STUDIUM PEDAGOGICZNO-SPOŁECZNE OFLAG IIA"!!! niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

300 PLN
21035
Fi.1

1944 kaplica, znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym z dużymi marginesami, gwarancja Schmutz.

450 PLN
21036
Fi.1

1944 kaplica, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym, gwarancja Schmutz.

400 PLN
21037
Fi.4ay1A

1944 Syrena, cięty znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze z błędem "przekreślone O w POCZTA", piękny stan, gwarancja Schmutz.

250 PLN
21038
Fi.8

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

420 PLN
21039
Fi.8

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, kasowany znaczek za 20 f., gwarancja Krawczyk.

400 PLN
21040
Fi.9ax2, 9bx2

1944 Caritas, dwa znaczki, odmiana koloru ciemnofioletowobrązowa na papierze gładkim grubym i co nieopisane w katalogu gumowanym !!! (tylko niewielka część nakładu) i także nieopisana w katalogu odmiana koloru szaroczarna na tym samym papierze, ale niegumowanym (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejaca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana - na papierze grubym wystepują znaczki o odcieniu czarnym na papierze gumowanym i niegumowanym - 9bx2 oraz o odcieniu fioletowym na papierze gumowanym 9ax2), gwarancja Schmutz.

600 PLN
21041
Fi.9bx2

1944 Caritas, znaczek za 5 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim grubym niegumowanym (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), gwarancja Schmutz.

300 PLN
21042
Fi.Ck1

1944 Kaplica, koperta z ciemnozielonym znakiem opłaty na brązowym papierze; niewielki nakład (350 szt.), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

1 200 PLN
SOLD
21043
Fi.Cp10y

1944 GROSS BORN - NEUBRANDENBURG, całostka obozu IID użyta w obozie IIE, ilustrowana karta obiegowa - A.Mickiewicz, o nominale 20 f. z ilustracją w kolorze szaroczarnym o wyraźnym rysunku, wysłana 20.V do Izby Chorych, znak opłaty unieważniony datownikiem oflagu IIE; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

200 PLN
21044
Fi.Cp3Ix

1944 Syrena, karta pocztowa, papier biały prążkowany gruby, znak opłaty nieuszkodzony, bez napisu POCZTÓWKA; idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

600 PLN