Auction 50. Russia

24422

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 10.7 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 14.7, skąd 16.8 ostatecznie wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 15.IJUL; stempelek polecenia z napisami grażdanką; bardzo dobry stan zachowania; zwraca uwagę znaczek z międzypolem arkuszowym.

Mi.72II
100 PLN
24423

1916 Ukraina, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 12.7 z miejscowości Teodozja () do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 17.7, skąd 19.8 ostatecznie wyekspediowano go do Danii; rzadki stempelek cenzury odeskiej z numerem cenzora 299; nalepka polecenia dla przesyłek zagranicznych z napisami alfabetem łaciński; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.69II
200 PLN
24424

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 21.7 z miejscowości Pretoria ( .) w guberni orenburskiej; stempelek cenzury orenburskiej cenzora nr.19; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
80 PLN
24425

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 11.10 z miejscowości Tomsk, nalepka polecenia dla przesyłek zagranicznych z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; zalepka i stempelki cenzury piotrogrodzkiej cenzora nr.148; kasownik odbiorczy 10.12 na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.67II, 74II
150 PLN
24426

1917 Łotwa, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 17.10 z Dorpatu (w latach 1893-1919 Rosjanie zmienili miastu nazwę na Juriew), zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; dwie różne zalepki cenzury i stempel cenzora nr.148; na odwrocie kasownik odbiorczy 19.12; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.67II, 69II, 73II&
200 PLN
24427

1917 Rosja, koperta wydania przedrukowego za 3/5 kop., rozmiar: 145x81 mm; dofrankowana i wysłana 12.V z Moskwy do miejscowości Wołogda, na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.U43A, 101B
200 PLN
24428

1917 Azerbejdżan, list polecony wysłany 23.3 z Baku do Londynu, adresowany: "Army and Navy Society Ltd.", czarny stempelek polecenia z napisami grażdanką przeznaczony do korespondencji krajowej, fioletowa pieczątka cenzora nr.39 z Baku, dwie zalepki cenzury brytyjskiej z numerem 4558, na odwrocie londyński kasownik odbiorczy do listów poleconych; zwraca uwagę pionowa parka znaczków z prawym i dolnym międzypolem arkuszowym; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Mi.71II
800 PLN
24429

1919 Wojna domowa w Rosji - Front Południowy, wydanie dla oddziałów Denikina, znaczki nięząbkowane z odmianami na karcie, skasowane 5.2 w Odessie.

Mi.1-5B
60 PLN
24430

1925 ZSRR, potwierdzenie wypłaty 10 dolarów amerykańskich, dokument ze znaczkiem skarbowym za 6 kop. z napisami w sześciu językach, niecodzienny walor.

120 PLN
24431

1928 ZSRR, widokówka wysłana 31.VII z Jałty do Mysłowic, ponieważ znaczek naklejono na stronie widokowej, urzędnik w Mysłowicach w pierwszej chwili go nie zauważył i naliczył dopłatę, po dostrzeżeniu omyłki dopłatę anulował; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.272IAX
60 PLN
24432

1931 ZSRR, koperta za 10 kop. ze znakiem wodnym Wz.2, napisy po rosyjsku i esperanto; dofrankowana znaczkiem za 5 kop. wydanym z okazji 25 rocznicy Rewolucji 1905 roku ze znakiem wodnym w położeniu leżącym, wysłana 13.2 z Moskwy do Kniebis w Niemczech, koperta pionowo zgięta.

Mi.U25, 395AY
100 PLN
24433

1949 Lager 7315/1 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca datowany 23.I, wysłany do Lengsdorf, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.

200 PLN
24434

1950 ZSRR, metro w Moskwie, seria czysta.

Mi.1484-90
40 PLN
24435

1952 ZSRR, 100 rocznica śmierci N.Gogola, seria czysta.

Mi.1622-24
15 PLN
24436

1952 ZSRR, sporty zimowe, seria czysta.

Mi.1619-20
15 PLN
24437

1953 ZSRR, 50 lecie KPZR, znaczek czysty.

Mi.1681
15 PLN
24438

1953 ZSRR, odbudowa Leningradu (I), seria czysta.

Mi.1682-85
30 PLN
24439

1953 ZSRR, 50 lecie II zjazdu Rosyjskiej Socjaldemokratycznej Partii Pracy, znaczek czysty.

Mi.1690
30 PLN
24440

1954 ZSRR, 37 rocznica Rewolucji Październikowej, znaczek czysty.

Mi.1737
15 PLN
24441

1956 ZSRR, 86 rocznica urodzin W.I.Lenina, znaczek czysty.

Mi.1829
20 PLN
24442

1958-59 ZSRR, samoloty, komplet trzech czystych serii ciętych.

Mi.2106-08, 69-71, 9
75 PLN
24443

1962 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 9.VI w Moskwie.

20 PLN
24444

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok na kopercie FDC.

Mi.Bl.33
600 PLN
24445

1970 ZSRR, 100 rocznica urodzin Lenina, Wszechzwiązkowa Wystawa Filatelistyczna, blok I typu - wydany w nakładzie zaledwie 5000 sztuk - na kopercie FDC (Mi.250 euro) - niewielki nakład!!!

Mi.Bl.62I
600 PLN