Auction 50. WW1 military postage

18483

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

90 PLN
18484

70 PLN
18485

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, brzydka guma, gwarancja Ways.

60 PLN
18486

Fi.1-11
3 600 PLN
18487

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. - dwa czworobloki rozdzielone międzypolem złożone wzdłuż jego krawędzi, z czytelnym kasownikiem poczty polowej na marginesie, gwarancja.

600 PLN
18488

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego.

10 PLN
18489

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I i II wydanie przedrukowe - frankatura mieszana: znaczek za 35 kop. i znaczki cięte za 10 kop. i 35 kop. na stronie adresowej koperty listu grzecznościowego wysłanego 3.5 do chirurga naczelnego korpusu - generała Stanisława Gurbskiego w Bobrujsku; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Mikstein.

Fi.9, 12A, 14A
Mi.9, 12B, 14B
300 PLN
18490

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta ze znaczkiem 35 kop. w dwóch kolorach, gwarancja Miszczak, Wiatrowski.

Fi.12-15A
120 PLN
18491

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, sygnowane, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
100 PLN
18492

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, seria ząbkowana II wydania przedrukowego w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz i.

Fi.12-15B
1 550 PLN
18493

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 800 PLN
18494

1918 poczta polowa I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Weźranowski.

Fi.12A
40 PLN
18495

Fi.13Ab
10 PLN
18496

Fi.13Ab
60 PLN
18497

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. w kolorze pomarańczowym, w sześciobloku, gwarancja Schmutz.

Fi.13bA
Mi.13B
120 PLN
18498

Fi.14A
10 PLN
18499

1918 całostka wysłana z poczty etapowej w Biłgoraju19.IX.18 do Nowego Sącza, wojskowa cenzura Zamość.

45 PLN
18500

400 PLN
18501

400 PLN
18502

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - czworoblok znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki, wzdłuż górnego marginesu pasek nie pokryty gumą.

120 PLN
18503

35 PLN
18504

400 PLN
18505

150 PLN
18506

50 PLN
18507

1918 ODDZIAŁ POLSKIEGO TOWARZYSTWA POMOCY OFIAROM WOJNY W ALEKSANDROWSKU, zaświadczenie o polskim pochodzeniu wystawione w trzech językach (polskim, niemieckim i rosyjskim) 6.IX dla Zdzisława Karczewskiego z rodziną, pieczęć z orłem "Komitet Polski w Aleksandrovsku"; unikalny dokument obrazujący niezwykle splątane "Polskie drogi" w XX w.

800 PLN
18508

1 200 PLN
18509

300 PLN
18510

500 PLN
18511

250 PLN
18512

1918 Stanisławów - obóz dla przesiedleńców (repatriantów), widokówka wysłana ze Stanisławowa datowana 9.VI, adresowana do Wiednia, stempel formacyjny nadawcy "PROVIANTUR/ des k.u.k. Heimkehrlagers in Stanislau" (Prowiantura ck obozu dla repatriantów"), we Wiedniu 13.IV poczta cywilna naliczyła dopłatę, jak za kartę zagraniczną (10 hal.) w podwójnej wysokości; niezwykle ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.P62
600 PLN
18513

400 PLN
18514

350 PLN
18515

1918 list polecony, wysłany 9.III za pośrednictwem poczty polowej 667, adresowany na pocztę polową 690; formacyjna pieczęć listowa; zwraca uwagę specjalna, adaptowana nalepka polecenia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
18516

1918 list polecony, wysłany 3.VI za pośrednictwem poczty polowej nr.387 do Berlina; pieczęć formacyjna z godłem; na odwrocie kasownik odbiorczy; zwraca uwagę specjalna nalepka polecenia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN
18517

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, korespondencja służbowa - wycinek frontu listu (na odwrocie fragment tekstu) wysłanego 18.4 przez Naczelnika Aprowizacji i Finansów do 12 Batalionu Strzelców, u dołu po lewej stronie wpisany numer dziennika "N46", a obok przystawiony stempelek nadawcy; bardzo rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania, mogący - na karcie albumowej - z powodzeniem zastąpić wyjątkowo rzadkie przesyłki z oryginalnego obiegu pocztowego.

400 PLN
18518

1918 Polski Korpus Posiłkowy - list polecony, wysłany 10.I z miejscowości Żydaczów do legionisty przebywającego w szpitalu wojskowym w twierdzy Modlin; stempelek cenzury niemieckiej; kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania (jeden ze znaczków uszkodzony przez nadawcę).

Mi.222xb
60 PLN
18519

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, na papierze z fragmentem znaku wodnego, unieważniony przez kreślenie.

70 PLN
18520

25 PLN
18521

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, koperta wydania przedrukowego 35/10 kop., rozmiar: 145x81 mm, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ck3I
800 PLN
18522

85 PLN