Auction 50. PoW Gross Born camp

21018

1944 Warszawa walczy, całostka czysta; minimalnie słabszy stan zachowania (punktowe przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp21
40 PLN
21019

1944 Warszawa walczy, całostki o ciemnym i jasnym znaku opłaty, skasowane 1.IX w rocznicę wybuchu wojny; bardzo dobry stan zachowania; górna ciemna karta gwarancja i opis "ust.Ó" Pelczar; dolna jasna gwarancja.

Fi.Cp21
150 PLN
21020

Fi.Cp25
40 PLN
21021

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, czysta, minimalnie słabszy stan zachowania (punktowe przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp25
40 PLN
21022

1944 karty świąteczne, komplet 3 ilustracji w kolorach: niebieskim, czerwonym, zielonym; wszystkie z obiegu, bardzo dobry/dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp28, 29a, 29b
500 PLN
21023

1944 kartka wydania świątecznego bez napisu POCZTÓWKA i bez znaku opłaty.

Fi.Cp8
130 PLN
21024

1944 "Pomarańczowy lis" na ilustrowanej karcie pocztowej przesłanej 21.XI; znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy); doklejane one były wyłącznie na przesyłkach doręczanych tego dnia; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ia, Cp10y
700 PLN
21025

1944 "Niebieski lis" na karcie pocztowej wysłanej 28.XI; znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy) i doklejano wyłącznie na przesyłkach doręcznych tego dnia, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ib
600 PLN
21026

1945 Tydzień Ziemi Czerwińskiej, karta z dekoracyjnym ornamentem przedstawiającym herby: Rzeszowa, Lwowa i Łańcuta; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp31
150 PLN
21027

Fi.D1
600 PLN
21028

1945 500 rocznica bitwy pod Warną, nie wprowadzony do obiegu (większość nakładu zniszczono) znaczek za 50 gr., bez gumy, prawy narożnik załamany, niska cena wywoławcza, sygnowany Kronenberg.

Fi.I
300 PLN