Auction 50. PoW Woldenberg camp

20883

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, znaczek za 20 f. ostemplowany 27.XII (dzień wybuchu powstania) kasownikiem obiegowymi w wyjątkowo rzadko stosowanym kolorze czerwonym na karcie; gwarancja.

Fi.35
30 PLN
20884

1943 Merkury, rzadka winietka obozowa.

140 PLN
20885

1943 blok z okazji 80. rocznicy Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
20886

Fi.Bl.3
300 PLN
20887

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Falkowski.

Fi.Bl.3
380 PLN
20888

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Krawczyk.

Fi.Bl.4
320 PLN
20889

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty, gwarancja.

Fi.Bl.4
440 PLN
20890

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok z okolicznościowym kasownikiem "DNI KSIĄŻKI", gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.4
360 PLN
20891

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok z okolicznościowym kasownikiem "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA", gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.4
360 PLN
20892

1943 zaproszenie nr.7 na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów wysłane 19.III do członka Obozowej Komisji Pocztowej obozu IIC, por.Stanisława Megiela, przesyłka ze znaczkiem dopłaty; stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.D2ax1
300 PLN
20893

1943 wydanie na przesyłki urzędowe, list polecony prawidłowo ofrankowany dwoma znaczkami, wysłany 6.XII przez Oficerski Sąd Honorowy oficerów sztabowych Zachód do Pomocnika Najstarszego Obozu, stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; wszelkie niefilatelistyczne przesyłki polecone poczty obozowej należą do bardzo rzadkich, urzędowe są unikalne, całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.U1
1 080 PLN
20894

1943 przesyłka urzędowa od Najstarszego Obozu IIC do członka Poczty Obozowej - pułkownika Witolda Grzybowskiego, wysłana 22.IV z upomnieniem odnośnie stosowania znaczków urzędowych do korespondencji prywatnej; jak widać musiało się to zdarzać; unikalny historyczny dokument odkrywający nieznany fragment życia obozowego i funkcjonowania poczty; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.U1
1 620 PLN
20895

1943 wydanie na przesyłki urzędowe ostemplowany 22.XII na karcie kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; gwarancja.

Fi.U1
40 PLN
20896

Fi.U1 FFi
250 PLN
20897

1944 Wilno - karnet z okazji 25 rocznicy wyzwolenia miasta w 1919 roku, ozdobiony suchym tłoczeniem z herbem miasta, ofrankowany znaczkiem z Tadeuszem Kościuszko i ostemplowany okolicznościowo 19.IV w rocznicę wkroczenia do Wilna oddziałów polskich, doskonały stan zachowania; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz.

Fi.30
150 PLN
20898

1944 wydanie obiegowe - parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym - bardzo rzadko spotykana na koprespondencji - na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie, wysłanej 13.VI, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻANDARMERII"; bardzo dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowano Bolesław SKIRMUNT, gwarancja Krawczyk.

Fi.36a
200 PLN
20899

1944 wydanie obiegowe, dwa znaczki w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej wysłanej 15.VI, ozdobionej rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.36a
300 PLN
20900

Fi.36a, b
50 PLN
20901

Fi.36b
700 PLN
20902

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S., wysłanej 8.IV; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36b
120 PLN
20903

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na przesyłce wysłanej 12.IV z winietką "Klubu angielskiego" z grafiką i napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE sygnowaną "SH"; niezwykle rzadkie walor w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie ukośne zagięcie); gwarancja Schmutz.

Fi.36b
800 PLN
20904

Fi.38
150 PLN
20905

Fi.38
120 PLN
20906

Fi.39
200 PLN
20907

Fi.40
100 PLN
20908

Fi.40
40 PLN
20909

Fi.41
60 PLN
20910

1944 Rok Olimpijski, kasowane znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja Krawczyk.

Fi.41
45 PLN
20911

Fi.41, D11
800 PLN
20912

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych 25.IX na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE"; gwarancja.

Fi.42-44
200 PLN
20913

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, kasownik okolicznościowy na wycinku z wydanym z tej samej okazji znaczkiem za 35+45 f. przedstawiającym kościół św.Jana w Wilnie, gwarancja.

Fi.44
40 PLN
20914

Fi.45
200 PLN
20915

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu na karteczce z życzeniami wielkanocnymi 1943 roku dołączanymi do paczek świątecznych przez piotrkowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, na odwrocie stempelek "Polski Czerwony Krzyż w Piotrkowie"; niecodzienny i rzadki walor na karcie albumowej; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.45
360 PLN
20916

Fi.47-50
30 PLN
20917

1944 odrastający dąb, seria stemplowana kasownikiem 500. rocznicy bitwy pod Warną.

Fi.47-50
25 PLN
20918

Fi.48 P2
250 PLN
20919

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, pocztówka ozdobiona artystycznym dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA; temat - CZERWONY KRZYŻ.

200 PLN
20920

1944 pocztówka ozdobiona grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na odwrocie ozdobny napis POCZTÓWKA.

120 PLN
20921

1944 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 189 wydana 18.I.1944 na nazwisko por.Zygmunta Kochańskiego, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; dobry stan zachowania.

800 PLN
20922

1944 blok z okazji 500. rocznicy bitwy pod Warną stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.5
130 PLN