Auction 50. Polish People's Republic 1952-1989

22778

1981 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, znaczek z błędem "plama nad skarpetką".

Fi.2613 B1
Mi.2756
15 PLN
22779

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2634-35
Mi.2782-83
40 PLN
22780

1981 rocznik kopert FDC.

42 PLN
22781

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ark.2614-19
Mi.Klb.2757-62
150 PLN
22782

1981 Dzień Znaczka - stara broń, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ark.2621-22
Mi.Klb.2769-70
150 PLN
22783

1982 STAN WOJENNY - miejscowy list wysłany 10.II w Warszawie, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple "OCENZUROWANO" i "URZĄD CENZURY 993".

Fi.2629
Mi.2777
20 PLN
22784

1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819
15 PLN
22785

1982 znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819
15 PLN
22786

1982 pomniki polskiej kartografii, narożny czworoblok z błędem perforacji - znaczki prawe całkowicie pozbawione ząbkowania, lewe znaczki posiadają ząbkowanie pionowe tylko z lewej strony i niewielki fragment ząbkowania poziomego, bardzo rzadki i dekoracyjny walor, gwarancja Krawczyk.

Fi.2697s + 2697nz
Mi.2845
3 950 PLN
22787

1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75).

34 PLN
22788

1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok ostemplowany datownikiem okolicznościowym, z pełną gumą.

Fi.Bl.73
Mi.Bl.87
40 PLN
22789

1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.Bl.73 B
Mi.Bl.87
20 PLN
22790

1983 karta Poczty Harcerskiej w Lublinie, ofrankowana i ostemplowana okolicznościowo 10.IX w Toruniu; temat - HARCERSTWO, KOPERNIK.

Fi.2728
Mi.2876
10 PLN
22791

1983 750-lecie praw miejskich Torunia, znaczek z pustopolem.

Fi.2728
Mi.2876
10 PLN
22792

1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78).

33 PLN
22793

1984 Olimpiada w Los Angeles, znaczek bez druku barwy niebieskiej i żółtej - "zawodnik bez koszulki", gwarancja Krawczyk.

Fi.2765s
Mi.2913
890 PLN
22794

1984 40-lecie SB i MO, znaczek z błędem "piąty punkt na zielonym polu".

Fi.2790B1
Mi.2938
12 PLN
22795

1984 rocznik kopert FDC.

33 PLN
22796

Fi.Cp872-878
50 PLN
22797

1985 rozwój pojazdów pożarniczych, znaczek z błędem "otwarte O w DO".

Fi.2815B1
Mi.2963
15 PLN
22798

1985 SOLIDARNOŚĆ - 50 rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, pamiątkowy bloczek.

30 PLN
22799

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II).

37 PLN
22800

1986 działacze Stronnictwa Demokratycznego, znaczek bez druku barwy żółtej - brak tła z przesuniętą perforacją, niekatalogowane.

Fi.2877
Mi.3025
950 PLN
22801

1986 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Meksyku, znaczek z powtarzalnym błędem "żółte kółeczko na spodenkach nad lewą nogą polskiego piłkarza" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.2880 B
Mi.3028
50 PLN
22802

1986 polska żegluga bałtycka, seria z przywieszkami i pustopolami.

Fi.2881-4
Mi.3029-32
30 PLN
22803

10 PLN
22804

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87).

35 PLN
22805

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl. 85t
Mi.Bl. 99
20 PLN
22806

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100
20 PLN
22807

1987 baśnie Andersena, dolny prawy znaczek z błędem "dodatkowy płatek śniegu".

Fi.2982s
Mi.3129
30 PLN
22808

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983Pw
Mi.3131Zf
10 PLN
22809

1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.88). (Fi.73.-)

60 PLN
22810

Fi.Ark.2951-2 B1
Mi.Klb.3099-00
60 PLN
22811

1987 spotkanie Jana Pawła Ii na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
90 PLN
22812

1987 zamek Królewski w Warszawie - spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. W.Jaruzelskim, blok na nieoficjalnej kopercie FDC.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
350 PLN
22813

Fi.Bl.88
Mi.Bl.102
120 PLN
22814

Fi.2837, 2839
Mi.2985, 2987
25 PLN
22815

1988 wojna obronna 1939, znaczek z błędem "przerwane 2 w nominale".

Fi.3013B2
Mi.3160
10 PLN
22816

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016a
Mi.3163
12 PLN
22817

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, kart maksimum.

Fi.3021, 3025, 3028
10 PLN