Auction 50. Communist Poland 1945-1952

21285

1944 BIŁGORAJ, Wodzowie - H.Dąbrowski, fragment znaczka za 1 zł. w kolorze szaroniebieskim unieważnionego eksploatacyjnym kasownikiem typu 24/2 - kauczukowy prowizoryczny i datownik polski biurowy, obok fragment datownika biurowego polskiego.

Fi.341d
Mi.382
40 PLN
21286

1944 Wodzowie, znaczek w rzadkim kolorze jasnoszaroniebieskim, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.341d
Mi.382
2 401 PLN
21287

1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu V, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.341PV
Mi.382
1 300 PLN
21288

1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu V w kolorze czarnym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.341PV
Mi.382P
1 700 PLN
21289

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 38.10 z miejscowości Trzebieszów do Lublina, znaczki unieważnione ręcznie przez wpisanie nazwy miejscowości i daty, również prowizoryczna rysowana ręcznie erka; przesyłka sprawdzona przez cenzurę wojskową nr.163; piękny przykład wczesnego prowizorium, wspaniały dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.342
Mi.383
1 800 PLN
21290

1944 Goznak, seria w ciętych parkach, parka za 50 gr z charakterystyczną spacją znajdującą się w połowie arkusza na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.342-3nz
Mi.383-4U
9 000 PLN
21291

1944-1950 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom I; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1700 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541b
Mi.383-679
1 300 PLN
21292

1944 Goznak, znaczek z III walca za 25 gr. z błędem na poz.65 "skośne kreski od L i KA", gwarancja i opis.

Fi.342 B
Mi.383
25 PLN
21293

1944 Goznak, znaczek z III walca za 25 gr. z najwyraźniejszym w tym wydaniu błędem na poz.100 "wypustka w A", gwarancja i opis.

Fi.342 B
Mi.383
120 PLN
21294

1944 Goznak, znaczek z III walca za 25 gr. z błędem na poz.45 "kropki nad lewym r i na czwartym piórze prawego skrzydła", gwarancja i opis.

Fi.342 B
Mi.383
25 PLN
21295

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 2.XII.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stemple tranzytowe i cenzury w Ankarze i Egipcie, list rozcięty do prezentacji.

Fi.343
Mi.384
145 PLN
21296

1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.343 B1
Mi.384
80 PLN
21297

Fi.344
Mi.386
120 PLN
21298

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P., seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1/25 gr. z poz.8/43, za 2/25 gr. z poz.10/41, a za 3 /25 gr. z poz.17/84 z błędem nadruku na poz.17 "cyfra 9 wcięta z prawej", gwarancja i opis Perzyński, Łaszkiewicz, Perzyński.

Fi.344-46 No
Mi.386-88
14 000 PLN
21299

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.8 "pionowe kreski na rysunku", gwarancja i opis.

Fi.344 B
Mi.386
25 PLN
21300

1944 K.R.N., znaczek z poz. 18 z błędem "uszkodzone 1 i litera z", gwarancja z opisem Walocha.

Fi.344 B11
Mi.386
40 PLN
21301

1944 K.R.N., górny znaczek z błędem "cyfra 1 z wcięciem z prawej strony", gwarancja Weźranowski.

Fi.344B13
Mi.386
40 PLN
21302

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł. z błędem na poz.25/75 "cyfra 1 wcięta z prawej", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B13
Mi.386
30 PLN
21303

1944 K.R.N., znaczek z poz. 31 z przesuniętym w górę nadrukiem z błędem "uszkodzona górna cyfra 9" - urwana dolna cześć cyfry , gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B16
Mi.386
80 PLN
21304

Fi.344x B2
Mi.386
150 PLN
21305

Fi.345
Mi.387
120 PLN
21306

1944 P.K.W.N., czworoblok z przesuniętym nadrukiem z pozycji 23/34, gwarancja Walisch. Na pozycjach 23 i 24 znajdują się usterki nadruku opisane w podręczniku Kiełbasy.

Fi.345
Mi.387
80 PLN
21307

1944 P.K.W.N., parka oryginalnie kasowanych znaczków za 2 zł./25 gr., lewy z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.57 "kropka pod Gr", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387
70 PLN
21308

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z poz.61 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Walisch.

Fi.345 B
Mi.387
300 PLN
21309

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.7 "uszkodzone z w zł.", gwarancja i opis.

Fi.345 B
Mi.387
50 PLN
21310

1944 P.K.W.N., parka znaczek za 2 zł./25 gr. lewy z błędem na znaczku podstawowym z II walca poz.96 "kropka pod P w POCZTA", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387
30 PLN
21311

1944 P.K.W.N., parka znaczków z przesuniętym w górę nadrukiem, dolny znaczek z błędem "przerwana u góry ukośna kreska w drugiej cyfrze 4", dolna belka - lekko zdwojony druk (szczególnie dolny znaczek) gwarancja i oznaczenie Więcław.

Fi.345B7
Mi.387
45 PLN
21312

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem na miejscowym liście poleconym z Łańcuta 4.3.45.

Fi.346
Mi.388
280 PLN
21313

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. na liście poleconym wysłanym z Warszawy 16 do wsi Stoklacki gm.Starowieś; urząd przy ul.Ząbkowskiej nie posiadał jeszcze kasownika, więc znaczek co niezmiernie rzadkie unieważniono przez przekreślenie, obok prowizoryczny przedwojenny stempelek polecenia; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 217 z dopisaną literą "a"; z braku papeterii wykorzystano tylko połówkę starej koperty, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
2 000 PLN
21314

Fi.346
Mi.388
120 PLN
21315

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 38 z drugiego walca z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.346
Mi.388
80 PLN
21316

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388
25 PLN
21317

1944 R.T.R.P., marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.99 "kreska na drugim piórze prawego skrzydła" i brakiem otworu perforacji poziomej, gwarancja i opis.

Fi.346 B
Mi.387
50 PLN
21318

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętym nadrukiem i z błędem na poz.90 "pionowa kreska 4 wcięta u góry", gwarancja i opis.

Fi.346 B6
Mi.388
60 PLN
21319

1944 R.T.R.P., unikalny narożny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej, na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 347 i kasownik odbiorczy; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.346s
Mi.388
20 000 PLN
21320

1944 Falenica, zestaw znaczków z nadrukiem lokalnym.

350 PLN
21321

1944 Goznak, znaczek drukowany typografia w kolorze jasnoczerwonym nie doszły do obiegu, znaczki te wykorzystano do wydań przedrukowych, rzadkie, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.Vaa
1 550 PLN
21322

1944 Goznak, znaczek w kolorze jasnoczerwonym drukowany techniką typograficzną niedoszły do obiegu, fotoatest Berbeka.

Fi.Vaa
1 500 PLN
21323

1944 zaniechane wydanie znaczków opłaty wykonane na znaczkach urzędowych przeznaczone do przesyłek poleconych, unikalny czworoblok znaczka o nakładzie zaledwie 150 sztuk, znaczki te przedrukowano w 25-cio znaczkową formą, znaczek "na przesyłki zwyczajne" przedrukowano 25 sztuk z nadrukiem ukośnym, tak więc znaczków z nadrukiem normalny było w rzeczywistości tylko 125 sztuk, gwarancja Wiatrowski.

Fi.VI
18 000 PLN
21324

1944 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, odbitka kontrolna - próba typu 1 - okrągła kropka z poz.49 arkusza, na różowopomarańczowym papierze, gwarancja.

Fi.VII P
400 PLN