Auction 50. Communist Poland 1945-1952

21645

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria.

Fi.388-93
Mi.421-6
25 PLN
21646

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria w czworoblokach.

Fi.388-93
Mi.414-9
150 PLN
21647

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria w czworoblokach, usterki nadruków.

Fi.388-93
Mi.421-26
140 PLN
21648

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. z błędem na znaczku podstawowym "plamka pod rysunkiem", gwarancja Krawczyk.

Fi.389 B
Mi.422
30 PLN
21649

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędem na poz.13 "cyfry w 17 uszkodzone i ukośne względem wyrazu Styczeń", gwarancja i opis pozycji.

Fi.390 B
Mi.423
40 PLN
21650

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem występującym tylko na dwóch wartościach (3,50 i 8 zł.) na poz.44 "wcięcie w dolnej linii litery Z w WARSZAWA", gwarancja i opis.

Fi.392 B
Mi.425
50 PLN
21651

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym "przekreślona sygnatura", gwarancja Krawczyk.

Fi.392 B
Mi.425
30 PLN
21652

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, dolny prawy znaczek z błędem nadruku "przerwane S ".

Fi.392 B5
Mi.425
35 PLN
21653

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.48 "kropka pod lewym prostokątem", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.392 B6
Mi.425
120 PLN
21654

Fi.392s
Mi.425
120 PLN
21655

1946 list polecony z Tczewa 9.3.46 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.394
Mi.427
80 PLN
21656

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427
60 PLN
21657

Fi.394
Mi.427
40 PLN
21658

1946 83 rocznica Powstania Styczniowego, parka znaczków za 6 zł., lewy z błędem na poz.11 "plamka między TY", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.394 B1
Mi.427
60 PLN
21659

1946 wydanie lotnicze, numer walca na marginesie.

Fi.395
Mi.428
20 PLN
21660

1946 wydanie na przesyłki lotnicze, seria znaczków ciętych, znaczek za 20 i 25 zł ślady po podlepce.

Fi.395-400nz
Mi.428-33U
1 400 PLN
21661

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł. - frankatura mieszana, list polecony wysłany 21.VIII.1948 z Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy, na odwrocie kasownik odbiorczy.

Fi.395I, 446
Mi.428, 481
15 PLN
21662

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek za 5 zł. z błędem "rozmazany napis POCZTA", gwarancja Krawczyk.

Fi.395Ibx B
Mi.428
50 PLN
21663

1946 wydanie lotnicze, blok legitymacyjny.

Fi.396
Mi.429
30 PLN
21664

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 10 zł. - frankatura mieszana, lotniczy list polecony, wysłany 9.XII z Jeleniej Góry do Nowego Jorku; kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.396, 427B
Mi. 429, 462A
40 PLN
21665

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych za 10 zł, gwarancja Schmutz.

Fi.396nz
Mi.429U
720 PLN
21666

Fi.397
Mi.430
30 PLN
21667

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty.

Fi.397nz
Mi.430U
300 PLN
21668

Fi.398
Mi.431
100 PLN
21669

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 20 zł. - frankatura pojedyncza, ekspresowy list polecony, wysłany 12.IX z miejscowości Wiśnicz Nowy do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
21670

1946 wydanie lotnicze, czworoblok na papierze y1.

Fi.398a
Mi.431
10 PLN
21671

Fi.399
Mi.432
30 PLN
21672

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 30 zł. - frankatura wielokrotna (Fi.150,-), list lotniczy, wysłany 12.XII.1947 z miejscowości Kępno do Nowego Jorku; dobry stan zachowania (koperta u góry nieznacznie uszkodzona podczas otwierania).

Fi.400
Mi.433
120 PLN
21673

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
21674

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. kasowany okolicznościowo na wycinku, gwarancja.

Fi.401
Mi.434
70 PLN
21675

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. z błędem na poz.5 "szabla - szrama poprzez napis", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.401 B1
Mi.434
60 PLN
21676

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, prawy górny znaczek z błędem "szabla".

Fi.401 B1
Mi.434
140 PLN
21677

1946 600 lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany w Bydgoszczy znaczek za 3+2 zł., gwarancja.

Fi.402
Mi.435
80 PLN
21678

1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok.

Fi.402
Mi.435
100 PLN
21679

1946 obóz smierci w Majdanku, czworoblok.

Fi.403
Mi.436
40 PLN
21680

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3" i niekatalogowanymi: na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia", na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.40 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa"; (Fi.470,-) gwarancja Krawczyk.

Fi.403 B1, B
Mi.436
410 PLN
21681

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie Śląskiego Stowarzyszenia Filatelistów w Katowicach, ostemplowany 3.5 kasownikiem okolicznościowy "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Opole 1 (Myślicki 46 014), wewnątrz koperty program obrad Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia.

Fi.404
Mi.437
60 PLN
21682

1946 list polecony z Warszawy 1.VI.46 do Gdyni, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.405
Mi.438
15 PLN
21683

1946 1. rocznica zwycięstwa, znaczek cięty, gwarancja Mikstein.

Fi.405nz
Mi.438U
350 PLN
21684

1946 Święto Morza.

Fi.406
Mi.440
10 PLN