Auction 49. Neubrandenburg

15061

1941 Bożonarodzeniowa grafika obozowa, na odwrocie życzenia z datą 15.XII, stempelek cenzury wewnątrzobozowej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie punktowe przebarwienia).

150 PLN
15062

1942 listownik z obozu, wysłany 16.IV do Bydgoszczy, cenzura.

30 PLN
15063

450 PLN
15064

400 PLN
15065

1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czrnym, gwarancja Schmutz.

400 PLN
15066

1944 Syrena, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze karminowoczerwonym na białym gładkim średnim papierze (błędnie opisanym w katalogu Fischer jako 4ax4C), bez perforacji na górze, gwarancja i opis 4c wg.Machowskiego Schmutz.

Fi.4ax3C
300 PLN
15067

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

420 PLN
15068

400 PLN
15069

Fi.8, Cp2x
1 200 PLN
15070

1944 Caritas, dwa znaczki, odmiana koloru ciemnofioletowobrązowa na papierze gładkim grubym i co nieopisane w katalogu gumowanym !!! (tylko niewielka część nakładu) i odmiana koloru szaroczarna tym samym papierze, ale niegumowanym (UWAGA: błędny zapis w katalogu Fischera - oznaczenia papierów zamieniono), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.9ax1
600 PLN
15071

1944 Caritas, znaczek za 5 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim grubym niegumowanym (UWAGA: błędny zapis w katalogu Fischera = zamieniono oznaczenia papieru - jest 9ax2 i 9bx1, winno być 9ax1 i 9bx2), gwarancja Schmutz.

Fi.9ax1
250 PLN
15072

500 PLN
15073

1944 Gryf, czysta karta pocztowa, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

150 PLN
15074

1944 Caritas, całostka obozu IIE użyta w obozie IID, karta pocztowa-druk biblioteczny na papierze zielonym liniowanym grubym, bez napisu POCZTÓWKA, wysłana 7.VII; tekst druku wzoru stosowanego w obozie IIE Neubrandenburg, dodrukowano lub dostemplowano napis "BIBLIOTEKA BELETRYSTYKI POLSKIEJ OBOZU IID"; ciekawy ten walor powstał najpewniej w okresie łączenia obozów IID i IIE, które jeśli idzie o służby pocztowe zakończyło się ostatecznie w czerwcu 1944 roku; bardzo dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta)gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2z
400 PLN
15075

1944 Syrena, karta pocztowa, papier biały prążkowany gruby, znak opłaty nieuszkodzony, bez napisu POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3Ix
450 PLN