Auction 49. Town postage 1914-1918

12697

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane (tak jak je wydano) cięte próby bez tła znaczków poczty miejskiej za 2, 6 i 10 gr.(wszystkie typu 2), sygnatura Rachmanow, Czer.Broda, gwarancja Schmutz.

Fi.3, 5, 6A P1
1 800 PLN
12698

Fi.3-6A
Mi.3-6C
480 PLN
12699

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
12700

1918 Przedbórz, seria ząbkowana znaczków II wydania.

Fi.3-6B
50 PLN
12701

1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, różne gwarancje.

Fi.3-6B
80 PLN
12702

1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.3-6B
80 PLN
12703

1918 Przedbórz, znaczek II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3A
70 PLN
12704

Fi.5A
80 PLN
12705

Fi.5A
50 PLN
12706

Fi.5A
40 PLN
12707

1918 Przedbórz, czworoblok znaczków II wydania, gwarancja Ryblewski, Wiatrowski.

Fi.5B
100 PLN
12708

1918 Przedbórz, znaczek II wydania z podwójnym ząbkowaniem, gwarancja Schmutz.

Fi.5Bs
70 PLN
12709

Fi.6A
50 PLN
12710

Fi.6A
70 PLN
12711

1918 Przedbórz, znaczek II wydania.

Fi.6A
50 PLN
12712

1918 Przedbórz, parka znaczków II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.6B
60 PLN
12713

Fi.7-10B
Mi.7-10A
100 PLN
12714

1918 Przedbórz, V wydanie, seria cięta, niegumowana - tak wydano część nakładu, gwarancja Brajer, Gryżewski.

Fi.15-18A
Mi.15-18B
30 PLN
12715

1918 Przedbórz, seria ciętych znaczków V wydania.

Fi.15-18A
10 PLN
12716

1918 Przedbórz, seria V wydania.

Fi.15-8A
10 PLN
12717

1918 Przedbórz, seria V wydania, znaczek za 15 hal. bez gumy, gwarancja Krawczyk lub Schmutz.

Fi.15-8B
10 PLN
12718

1918 Przedbórz, czworoblok znaczków V wydania.

Fi.16A
15 PLN
12719

Fi.18A
15 PLN
12720

1918 Przedbórz, VIII wydanie, seria znaczków opłaty skarbowej, od znaczków opłaty odróżniają się krzyżykami zamiast kropek - przy dacie (5,10 i 15 hal.) lub po bokach nad napisem MIASTA PRZEDBORZA (20 hal.), lekkie ślady podlepek.

200 PLN
12721

1918 Przedbórz, VIII wydanie, znaczek opłaty skarbowej za 15 hal., od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek przy dacie.

70 PLN
12722

1918 Przedbórz, VIII wydanie, znaczek opłaty skarbowej za 5 hal., od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek przy dacie.

50 PLN
12723

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej IV wydania, karta pocztowa wysłana 9.II z Łodzi; doskonały stan zachowania.

Fi.13b
50 PLN
12724

1918 Warszawa, "10 FEN." - fioletowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania, na liście wysłanym 7.IX z Tuttlingen do Warszawy, na froncie stempelek cenzury poznańskiej; znaczek poczty Rzeszy z perforacją firmową JS - Jetter & Scheerer; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.21b
300 PLN
12725

1918 Warszawa, zezwolenie na zakup ziemniaków ważne w okresie 28.X.1918-31.III.1919 !!! wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne); bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
12726

1918 Żarki, I wydanie, znaczek za 3 hal. na kompletnej opasce gazetowej jako potwierdzenie opłaty doręczeniowej, skasowany pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku; niefilatelistyczne całości ofrankowane znaczkami poczty miejskiej Żarek, należą do prawdziwych rarytasów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

3 000 PLN
12727

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.300 euro), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski.

Fi.4-6
280 PLN
12728

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.4-6
170 PLN
12729

1918 Żarki, znaczek wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.4a
50 PLN
12730

Fi.4aNo, 5aNo
1 900 PLN
12731

1918 Żarki, znaczek z podwójnym nadrukiem, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.4aNp
130 PLN
12732

1918 Żarki, znaczek z podwójnym nadrukiem, podniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.4aNp
130 PLN
12733

1918 Żarki, wydanie przedrukowe znaczek za 24/12 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym zamiast czerwonym; jako opłata za doręczenie listu poleconego wysłanego 23.X za pośrednictwem urzędu etapowego w Dąbrowie (kasownik z wyróżnikiem "b"); unieważniony pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku; to najrzadsza i najwyżej wyceniana odmiana tego wydania (sam znaczek Fi.800.-); na korespondencji bardzo rzadkie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; sygnatura i gwarancja Plewka, podwójna gwarancja Mikstein.

Fi.6b, OA61, 62
4 800 PLN
12734

1918 Żarki, znaczek drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

20 PLN
12735

20 PLN
12736

Fi.1-8B
400 PLN