Auction 49. Danzig

17014

1773 list z Gdańska, wysłany 26.II do Bordeaux, adnotacja czerwonym atramentem "Wesel" (pruska twierdza - enklawa - na Renie, przez którą przechodziła korespondencja, poprzez Niderlandy Austriackie, idąca do Francji), niemieckojęzyczny stempelek tranzytowy MASEICK (Niderlandzkie Maaseik); adnotacje pocztowe dotyczące wysokości opłat pocztowych; dobry stan zachowania; dodatkowo (nie liczony) list (koperta) wysłany 22.VIII.1829 z Torunia, adresowany do księżnej Lubeckiej w Warszawie; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 200 PLN
17015

1844 list z Gdańska, wysłany 23.II do Bordeaux, francuski stempelek tranzytowy "PRUSSE/GIVET", adnotacje pocztowe dotyczące wysokości porta, francuski stempelek "CPR5" określający rejon Prus, z którego wysłano list, kasownik odbiorczy 2.III na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

350 PLN
17016

1911 widokówka wysłana 11.IV z Gdańska do Grudziądza, dodatkowo niespotykany okrągły stempelek z trąbka pocztową "BASARPOST DANZIG", niespotykany walor w dobrym stanie zachowania (prawy dolny róg karty złamany).

Mi.85I
500 PLN
17017

1920 wydanie przedrukowe, seria z katalogowanymi odmianami bez najdroższej odmiany 15A.

Fi.1a-15B
650 PLN
17018

1920 wydanie przedrukowe, unikalny marginesowy znaczek za 2 Mk. z podwójnym nadrukiem DANZIG, piękny stan, z pełną oryginalną gumą, minimalny ślad podlepki na skraju marginesu, podwójna gwarancja dr.Dub, zabezpieczenie ochronne Heinrich Köhler, sygnatura i fotoatest Stoye BPP.

Fi.11 Np
Mi.11b DD
3 000 PLN
17019

1920 wydanie prowizoryczne, czysta seria w czworoblokach, w pięknym stanie.

Fi.16-20
120 PLN
17020

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 20 pf. z nadrukiem skośnie pękniętym przez całą wysokość, rzadki błąd z końcowej fazy druku (sama pęknięta belka - Mi.200 euro), gwarancja Krawczyk.

Mi.23III
600 PLN
17021

1920 wydanie prowizoryczne, oryginalnie kasowany znaczek za 25 Pf. przedrukowany III formą, z błędem na poz.61 "belka złamana z prawej" (Mi.200 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.24t
Mi.24II
400 PLN
17022

Fi.26-31
400 PLN
17023

1920 wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 1 Mk./30 Pf., bez poddruku (Mi.40 euro), z liczbą rozrachunkową na marginesie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.26V
Mi.46III
80 PLN
17024

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków z poddrukiem lila i łukami skierowanymi do góry.

Fi.27IV
120 PLN
17025

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek z poddrukiem lila i łukami skierowanymi na dół.

Fi.28III
15 PLN
17026

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek z poddrukiem lila i łukami skierowanymi do góry.

Fi.28IV
120 PLN
17027

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 5 Mk./2 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z niekatalogowanymi błędami, prawy górny z poz.50 "uszkodzona 5" a prawy dolny z poz.60 "kropka nad sztandarem", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.30I
80 PLN
17028

Fi.30Is
Mi.30I PF III
20 PLN
17029

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 10 Mk./7.5 Pf. z lila poddrukiem w położeniu szpice w górę, prawy dolny znaczek z błędem na poz.20 "pęknięte D i belka" (Fi.niekatalogowany, Mi.150 euro) oraz dodatkowo "wgięcie w prawym 0", za znaczki z górnym marginesem z tego wydania w Michlu stosuje się 100% dopłaty, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.31III
Mi.46I PF VIII
600 PLN
17030

Fi.31IIIv
Mi.46II PF VI
500 PLN
17031

1920 wydanie prowizoryczne, nadruk typ 10, poprawiana guma, gwarancja Stoye.

Fi.35
100 PLN
17032

1920 wydanie prowizoryczne tzw. "mały innendienst", znaczek za 40 pf., rzadka odmiana w kolorach karminowym i czarnym (Mi.130 euro), gwarancja i opis odmiany Schmutz.

Fi.38a
250 PLN
17033

1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, marginesowy czworoblok znaczków za 80 Pf., za znaczki tego wydania (drukowane z walca) z górnym marginesem stosuje się w Michlu 300% dopłaty, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.40
600 PLN
17034

1920 znaczek wydania prowizorycznego.

Fi.40
50 PLN
17035

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, seria.

Fi.44-46
30 PLN
17036

Fi.45
Mi.51I
200 PLN
17037

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok skatalogowanego ostatnio znaczka za 1Mk./40 Pf. z podwójnym nadrukiem; w zbiorach niemieckich nieznany, w polskich kilka sztuk z jednego źródła; piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, wspaniały walor, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.46 Np
Mi.52DD
16 000 PLN
17038

Fi.Cp9
100 PLN
17039

1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 20 Pf. z numerem nakładu przedruku.

Fi.HANb - 4
Mi.4HAN A
60 PLN
17040

1921 znaczki na przesyłki lotnicze.

Fi.20
20 PLN
17041

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria nacinana.

Fi.47-56
Mi.53-62
250 PLN
17042

1921 Koga.

Fi.49
10 PLN
17043

1921 Koga.

Fi.50
60 PLN
17044

1921 Koga.

Fi.52
20 PLN
17045

1921 Koga.

Fi.54
15 PLN
17046

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczek z częściowym Abklatschem barwy zielonej na odwrocie.

Fi.56a
50 PLN
17047

1921 Koga.

Fi.56a
70 PLN
17048

1921 Koga.

Fi.56b
70 PLN
17049

Fi.57
Mi.63
40 PLN
17050

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria ząbkowana.

Fi.57-59
Mi.63-65
110 PLN
17051

1921 znaczek na przesyłki lotnicze z abklaczem.

Fi.60L
80 PLN
17052

1921 czworoblok znaczków na przesyłki lotnicze.

Fi.60S
10 PLN
17053

Fi.65S
20 PLN