The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 49. WW2 PoW and internment camps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15228

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.5B
60 PLN
15229

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.5B
60 PLN
15230

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.5B
80 PLN
15231

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.5B
80 PLN
15232

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, odwrotnie wydrukowany znaczek za 25 pf.

Fi.bl.5Bu
150 PLN
15233

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, odwrócony druk znaczka za 25 Pf.

Fi.bl.5Bu
100 PLN
15234

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.5B Zw
70 PLN
15235

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.5B Zw
70 PLN
15236

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym "DM".

Fi.bl.5B Zw DM
200 PLN
15237

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym "DM".

Fi.bl.5B Zw DM
180 PLN
15238

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w lewo" (Fi. 200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5xA
50 PLN
15239

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi. 200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5xA
35 PLN
15240

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi. 200.-), na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5xB
35 PLN
15241

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, częściowo nie złożony listownik, czysty w idealnym stanie zachowania.

Fi.Ck1
50 PLN
15242

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze (E/0281); słabszy stan zachowania, jak na skanie, atrakcyjna cena.

Fi.Cp1
40 PLN
15243

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karty pocztowe znacznie różniące się kolorem znaku opłaty, jedna ze znakiem opłaty pomarańczowoczerwonym, druga z czerwonym i z dodatkowym błędem "uszkodzone 0 w sygnaturze E/0281"; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp1
200 PLN
15244

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa na kartonie kremowym, sygnatura L.Z.6.45.25000(1008); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2a
60 PLN
15245

1945 "Syrena" karta pocztowa z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), wysłana 14.VIII z kwatery głównej Polskiego Czerwonego Krzyża w Püsselbüren do "Lubeka-Rümpel III Zgrup. IV. Baon w Bargfeld", stempel polsko-angielski "POLSKI CZERWONY KRZYŻ DELEGATURA NA RZESZĘ NIEMIECKĄ"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Cp2b
600 PLN
15246

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), czysta.

Fi.Cp2b
120 PLN
15247

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym.

Fi.1-10
120 PLN
15248

1946 poczta osiedli polskich w Bawarii, seria.

Fi.1-3
160 PLN
15249

1946 osiedla polskie w Bawarii, narożna seria kasowana w trzech osiedlach, z pełna oryginalną gumą w pięknym stanie.

Fi.1-3B
300 PLN
15250

1946 osiedla polskie w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, seria prób, każda wartość na innym papierze - niebieskawym gąbczastym, zielonkawej bibułce i białym kredowanym, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.1-3 P
1 800 PLN
15251

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem tzw. " szanuj cztery wolności" cytat z Roosevelta.

Fi.1-5
120 PLN
15252

1946 marginesowa seria poczty osiedli polskich we Włoszech z podwójnym nadrukiem tzw. " szanuj cztery wolności" cytatów z Roosevelta, dotąd nie notowana.

Fi.1-5 Np
2 000 PLN
15253

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dziesięć serii czystych (10 x 1-9)

Fi.1-9
150 PLN
15254

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria.

Fi.1-9
40 PLN
15255

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech - narożna parka nieząbkowanych znaczków lotniczych za 25+100 L., w pięknym stanie.

Fi.10A
700 PLN
15256

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego.

Fi.10B
90 PLN
15257

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, gwarancja Witkowski.

Fi.10 P
2 400 PLN
15258

1946 Lubeka-Rümpel I Zgrup. III Baon. Götzberg - list do obozu dla wyzwolonych polskich jeńców oflagu XC, wysłany 6.III z polskiej jednostki o oznaczeniu kodowym P/109 za pośrednictwem poczty polowej 431, obsługującej 1DPanc generała Maczka; doskonały stan zachowania.


150 PLN
15259

1946 Workuta, karta pocztowa wysłana 24.III z miejsca zesłania przez żołnierza AK, uwięzionego przez NKWD po zakończeniu walk o Wilno w lipcu 1944, kiedy to żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego, walcząc wspólnie z sowietami, walnie przyczynili się do wyzwolenia Wilna z rąk Niemców; podobny los spotkał 6000 akowców z Wileńszczyzny; żołnierzy polskich osadzono w Kałudze, a wielu wywieziono jeszcze dalej m.in. do Workuty, nadawca kartki pracował w kopalni węgla; dramatyczne świadectwa nieodległej, a często zapomnianej już naszej historii.


250 PLN
15260

1946 list lotniczy (całostka) z Tel-Avivu, wysłany 12.II przez polskich uchodźców ze Związku Sowieckiego do jednostki o kryptonimie pocztowym 437 (Centrum Wyszkolenia Wojsk Pancernych w Gallipoli) II Korpusu Polskiego; smutna treść, mówiąca m.in. o rozterkach związanych z powrotem do Polski; doskonały stan zachowania.


120 PLN
15261

1946 blok poczty polskich osiedli we Włoszech.

Fi.bl.1
120 PLN
15262

1947 Atcham - obóz tranzytowy dla uchodźców polskich przebywających w Wielkiej Brytanii, lotniczy list polecony do obozu wysłany 7.3 z urzędu Warszawa 16, zwraca uwagę prowizoryczna nalepka poczty lotniczej!!! na odwrocie pasek nalepek "na odbudowę".

Fi.398, 408b
Mi.431, 441b 
100 PLN
15263

1947 LAGER 6395 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 24.8, wysłany do Izbicka na Śląsku, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.


150 PLN
15264

1947 (?) LAGER 6395 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, wysłany do Izbicka na Śląsku, stempelek cenzury sowieckiej 289; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.


150 PLN
15265

1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie, ostemplowany 29.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


250 PLN
15266

1947 przesyłka z obozu przymusowej pracy jeńców niemieckich wykorzystanych do odgruzowywania Warszawy. Wysłany 28.10.47 do Niemiec; adres nadawczy 3 komp. obozu jeńców wojennych, Warszawa 22. Rzadkie.


330 PLN
15267

1947 przesyłka (zwrotna) do polskiego obozu pracy dla jeńców niemieckich zatrudnionych w kopalni Niwka w Sosnowcu, rzadko spotykany polski formularz dla jeńców niemieckich.


450 PLN