Auction 49. WW2 foreign postage

14339

Mi.469
100 PLN
14340

1934 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy, ostemplowana okolicznościowo 3.V we Wrocławiu; temat - LOTNICTWO.

Mi.P251
30 PLN
14341

1938 całostka propagandowa III Rzeszy.

10 PLN
14342

10 PLN
14343

1938 Ziemie Zachodnie, druk przesłany miejscowo 29.VII we Wrocławiu, ofrankowany znaczkiem przedstawiającym Ostrów Tumski (Dominsel) i ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; zwraca uwagę tradycyjne niemieckie pozdrowienie filatelistyczne umieszczone na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.665
50 PLN
14344

1939 kartka z Sosnowca 23.12.39 do Berlina.

40 PLN
14345

1939 list z Sosnowca 16.12.39 do Niemiec.

30 PLN
14346

1939 list firmowy z Sosnowca do Niemiec.

30 PLN
14347

80 PLN
14348

1939 Obszary anektowane przez Litwę, ilustrowana karta pocztowa wysłana 16.12 z Wilna z urzędu pocztowego przy dworcu kolejowym, znak opłaty unieważniony kasownikiem "VILNIUS GELEŽINKELIO STOTIS" do niemieckiego obozu jenieckiego Oflag XVIIIB, okrągły stempelek cenzury Wehrmachtu w Królewcu (Königsberg) i stempel cenzury obozowej z parafką cenzora; dekoracyjnw walor w bardzo dobrym stanie zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego; gwarancja Falkowski.

Fi.AnLCp4
500 PLN
14349

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, unikalny lotniczy list polecony, wysłany 14.XII z urzędu pocztowego Lwów 10 do Krakowa; ładnie ofrankowana koperta, fioletowe stempelki: polski polecenia i rosyjski "ABO"; zalepka i stemple cenzury, kasownik odbiorczy Kraków 30.XII; korespondencja pomiędzy częścią Polski okupowaną przez Rosję, a częścią okupowaną przez Niemcy, wędrowała okrężną drogą przez Moskwę i Berlin; na tym właśnie odcinku mogła być listem lotniczym; przesyłki takie są jednak wyjątkowo rzadkie, a w idealnym stanie zachowania niespotykane; gwarancja.

Mi.594, 682, 736&nbs
2 000 PLN
14350

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta informacyjna z Oflagu IIB, wysłana 3.VI do Tarnopola, kasownik odbiorczy, w charakterze datownika nadawczego zastosowano numerator biurowy; doskonały stan zachowania.

200 PLN
14351

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, Brody-Zamek - obóz dla polskich jeńców w ZSRR, budujących pod nadzorem NKWD drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta podwójna, część z opłaconą odpowiedzią, wysłana 29.IV z Równego do Lublina, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
14352

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, skasowana okolicznościowo 23.VIII we Wrocławiu kasownikiem Niemieckiej Wystawy Kolonialnej.

Mi.P236
50 PLN
14353

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta pocztowa wysłana 17.12 z miejscowości Jagodzin do Oflagu XA, sowiecki kasownik nadawczy, stempelek cenzury obozowej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

350 PLN
14354

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, wysłana 26.VIII z Wrocławia do Katowic (Kattowitz), znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym Niemieckiego Czerwonego Krzyża, ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Mi.P236
60 PLN
14355

Mi.P6-8
60 PLN
14356

1940 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach luksemburskich, seria na trzech koperta listów poleconych, wysłanych 20.12 z Luksemburga do Monachium, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.17-32
120 PLN
14357

Mi.P227I
250 PLN
14358

1940 znaczek radziecki ze stemplem polskim z Czarnej Wsi 11.II.1940.

15 PLN
14359

1940 list polecony z Czeladzi do Berlina, na odwrocie stemple odbiorcze.

80 PLN
14360

1940 list z Sosnowca 4.4.40 do Będzina.

30 PLN
14361

1940 list urzędowy z Dąbrowy do Będzina.

20 PLN
14362

1940 list polecony z Będzina do Szwajcarii, prowizoryczna erka.

30 PLN
14363

1940 list polecony z Będzina do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.

45 PLN
14364

1940 list z Czeladzi do Berlina.

45 PLN
14365

1940 list urzędowy z Sołectwa w Ząbkowicach 5.3.40 do Katowic.

70 PLN
14366

1940 list firmowy z Mikołowa.

40 PLN
14367

1940 list z Kamienicy Polskiej 15.3.40 do Katowic.

45 PLN
14368

1940 list polecony z Dąbrowy 14.5.40 do Krakowa, na odwrocie stemple odbiorcze.

90 PLN
14369

1940 list polecony z Grodźca 6.8.40 do Będzina.

45 PLN
14370

1940 list z Zarządu Gminy w Myszkowie 27.4.40 do Niemiec, koperta nieznacznie uszkodzona na odwrocie.

50 PLN
14371

1940 list z Modrzejowa do Sosnowca, koperta ślady po złożeniu.

30 PLN
14372

1940 list z Myszkowa 9.8.40 do Berlina.

50 PLN
14373

1940 miejscowy list polecony z Będzina 3.4.40.

30 PLN
14374

1940 kartka grzecznościowo stemplowana w Dąbrowie.

20 PLN
14375

1940 list urzędowy z Będzina 7.5.40 do Berlina.

30 PLN
14376

1940 list firmowy z Dąbrowy.

30 PLN
14377

1940-41 zestaw wycinków z przekazów paczkowych - wszystkie z Sosnowca.

40 PLN
14378

1940 kartka grzecznościowo stemplowana w Pabianicach.

15 PLN