14339 |
1933 Ziemie Zachodnie, list (koperta okienkowa) wysłany 3.III z Wrocławia; zwraca uwagę data wysyłki 3.3.33 !!! | Mi.469 |
| 100 PLN | |
14340 |
1934 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy, ostemplowana okolicznościowo 3.V we Wrocławiu; temat - LOTNICTWO. | Mi.P251 |
| 30 PLN | |
14341 |
1938 całostka propagandowa III Rzeszy. | |
| 10 PLN | |
14342 |
| 10 PLN | |
14343 |
1938 Ziemie Zachodnie, druk przesłany miejscowo 29.VII we Wrocławiu, ofrankowany znaczkiem przedstawiającym Ostrów Tumski (Dominsel) i ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; zwraca uwagę tradycyjne niemieckie pozdrowienie filatelistyczne umieszczone na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.665 |
| 50 PLN | |
14344 |
1939 kartka z Sosnowca 23.12.39 do Berlina. | |
| 40 PLN | |
14345 |
1939 list z Sosnowca 16.12.39 do Niemiec. | |
| 30 PLN | |
14346 |
1939 list firmowy z Sosnowca do Niemiec. | |
| 30 PLN | |
14347 |
1939 list polecony z Sosnowca 29.1..39 do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 80 PLN | |
14348 |
1939 Obszary anektowane przez Litwę, ilustrowana karta pocztowa wysłana 16.12 z Wilna z urzędu pocztowego przy dworcu kolejowym, znak opłaty unieważniony kasownikiem "VILNIUS GELEŽINKELIO STOTIS" do niemieckiego obozu jenieckiego Oflag XVIIIB, okrągły stempelek cenzury Wehrmachtu w Królewcu (Königsberg) i stempel cenzury obozowej z parafką cenzora; dekoracyjnw walor w bardzo dobrym stanie zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego; gwarancja Falkowski. | Fi.AnLCp4 |
| 500 PLN | |
14349 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, unikalny lotniczy list polecony, wysłany 14.XII z urzędu pocztowego Lwów 10 do Krakowa; ładnie ofrankowana koperta, fioletowe stempelki: polski polecenia i rosyjski "ABO"; zalepka i stemple cenzury, kasownik odbiorczy Kraków 30.XII; korespondencja pomiędzy częścią Polski okupowaną przez Rosję, a częścią okupowaną przez Niemcy, wędrowała okrężną drogą przez Moskwę i Berlin; na tym właśnie odcinku mogła być listem lotniczym; przesyłki takie są jednak wyjątkowo rzadkie, a w idealnym stanie zachowania niespotykane; gwarancja. | Mi.594, 682, 736&nbs |
| 2 000 PLN | |
14350 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta informacyjna z Oflagu IIB, wysłana 3.VI do Tarnopola, kasownik odbiorczy, w charakterze datownika nadawczego zastosowano numerator biurowy; doskonały stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
14351 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, Brody-Zamek - obóz dla polskich jeńców w ZSRR, budujących pod nadzorem NKWD drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta podwójna, część z opłaconą odpowiedzią, wysłana 29.IV z Równego do Lublina, cenzura; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
14352 |
1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, skasowana okolicznościowo 23.VIII we Wrocławiu kasownikiem Niemieckiej Wystawy Kolonialnej. | Mi.P236 |
| 50 PLN | |
14353 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta pocztowa wysłana 17.12 z miejscowości Jagodzin do Oflagu XA, sowiecki kasownik nadawczy, stempelek cenzury obozowej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 350 PLN | |
14354 |
1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, wysłana 26.VIII z Wrocławia do Katowic (Kattowitz), znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym Niemieckiego Czerwonego Krzyża, ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Mi.P236 |
| 60 PLN | |
14355 |
| 60 PLN | |
14356 |
1940 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach luksemburskich, seria na trzech koperta listów poleconych, wysłanych 20.12 z Luksemburga do Monachium, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.17-32 |
| 120 PLN | |
14357 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 18.I z Oświęcimia do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem; pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki i dwa wewnętrzne stemple informacyjne PCK; rzadki i dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Mi.P227I |
| 250 PLN | |
14358 |
1940 znaczek radziecki ze stemplem polskim z Czarnej Wsi 11.II.1940. | |
| 15 PLN | |
14359 |
1940 list polecony z Czeladzi do Berlina, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 80 PLN | |
14360 |
1940 list z Sosnowca 4.4.40 do Będzina. | |
| 30 PLN | |
14361 |
1940 list urzędowy z Dąbrowy do Będzina. | |
| 20 PLN | |
14362 |
1940 list polecony z Będzina do Szwajcarii, prowizoryczna erka. | |
| 30 PLN | |
14363 |
1940 list polecony z Będzina do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 45 PLN | |
14364 |
1940 list z Czeladzi do Berlina. | |
| 45 PLN | |
14365 |
1940 list urzędowy z Sołectwa w Ząbkowicach 5.3.40 do Katowic. | |
| 70 PLN | |
14366 |
1940 list firmowy z Mikołowa. | |
| 40 PLN | |
14367 |
1940 list z Kamienicy Polskiej 15.3.40 do Katowic. | |
| 45 PLN | |
14368 |
1940 list polecony z Dąbrowy 14.5.40 do Krakowa, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 90 PLN | |
14369 |
1940 list polecony z Grodźca 6.8.40 do Będzina. | |
| 45 PLN | |
14370 |
1940 list z Zarządu Gminy w Myszkowie 27.4.40 do Niemiec, koperta nieznacznie uszkodzona na odwrocie. | |
| 50 PLN | |
14371 |
1940 list z Modrzejowa do Sosnowca, koperta ślady po złożeniu. | |
| 30 PLN | |
14372 |
1940 list z Myszkowa 9.8.40 do Berlina. | |
| 50 PLN | |
14373 |
1940 miejscowy list polecony z Będzina 3.4.40. | |
| 30 PLN | |
14374 |
1940 kartka grzecznościowo stemplowana w Dąbrowie. | |
| 20 PLN | |
14375 |
1940 list urzędowy z Będzina 7.5.40 do Berlina. | |
| 30 PLN | |
14376 |
1940 list firmowy z Dąbrowy. | |
| 30 PLN | |
14377 |
1940-41 zestaw wycinków z przekazów paczkowych - wszystkie z Sosnowca. | |
| 40 PLN | |
14378 |
1940 kartka grzecznościowo stemplowana w Pabianicach. | |
| 15 PLN | |