The new auction will start soon

Auction 48. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8062

1931 list polecony z Krakowa 9.XII.31 do Wieliczki ze starym poaustriackim stemplem Kraków 6.

Fi.238, 240
Mi.257, 259 
35 PLN
8063

1931 list polecony z Warszawy 22.XII.31 do Białej Podlaskiej, znaczki w kolorze niebieskozielonym.

Fi.238c
Mi.257 
20 PLN
8064

1931 kartka z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym Popieraj Instytut Radiowy im. Marii Skłodowskiej - Curie (Dla Walki z Rakiem).

Fi.240
Mi.259 
30 PLN
SOLD
8065

1931 list polecony z Krakowa 13.II.31 do Jarosławia, stary jeszcze poaustriacki kasownik Kraków 10.

Fi.244
Mi.263 
20 PLN
8066

1931 perforacja firmowa HFS - Henryk Francka i Synowie, dekoracyjna koperta firmowa, wysłana 18.IV z Krakowa; w Polsce znaczki z perforacją firmową były niezwykle rzadko stosowane, na całościach są praktycznie nieosiągalne; atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.248
Mi.267 
200 PLN
8067

1931 Dyrekcja Poczt i Telefonów Lwów Obwód 3, urzędowy list polecony zwolniony od opłaty pocztowej, wysłany 3.II ze Lwowa do Lublina, kasownik odbiorczy.


120 PLN
8068

1932 sądowy znaczek doręczeniowy.

Fi.4
230 PLN
SOLD
8069

1932 WILEŃSZCZYZNA - TROKI - list polecony opłacony znaczkami z serii widokowej za 30 gr. w obu typach, wysłany 27.X z miejscowości Troki do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "**", kasownik odbiorczy; ślady archiwizacji; z kolekcji G.Hahne.

Fi.213I-II
Mi.241I-II 
40 PLN
8070

1932 kartka pocztowa druk z Warszawy 17.X.32 do Broku w sprawie wydania zbiorowego dzieł Marszałka Piłsudskiego.

Fi.242
Mi.261 
15 PLN
8071

1932 kartka nadana 10.V.32 w ambulansie na trasie Katowice - Warszawa nr 322 z wyróżnikiem c.

Fi.243
Mi.262 
60 PLN
SOLD
8072

1932 list z Białej Podlaskiej 12.XII.32.

Fi.243
Mi.262 
10 PLN
8073

1932 WILEŃSZCZYZNA - JODY - list polecony wysłany 1.III z małej miejscowości Jody (powiat brasławski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*", kasowniki odbiorcze; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.245, 248
Mi.264, 267 
130 PLN
SOLD
8074

1932 WILEŃSZCZYZNA - SMORGONIE - list polecony wysłany 24.I z miejscowości Smorgonie (powiat oszmiański) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "b"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.248
Mi.267 
80 PLN
SOLD
8075

1932 wydanie obiegowe "doniczki", 10 + 15 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 19.IV.1935 z Warszawy do Katowic, dodatkowo nalepka propagująca wystawę SEP.

Fi.252, 253
Mi.273, 274 
35 PLN
SOLD
8076

1932 kartka z Sosnowca 16.11.32 do Czechosłowacji.

Fi.256
Mi.277 
20 PLN
8077

1933 list z Poznania do Białcza ofrankowany pionową parką Sienkiewicza o różnych kolorach, ze zbioru Vaumunda.

Fi.240
Mi.259 
65 PLN
8078

1933 kartka nadana 25.XII.33 w ambulansie na trasie Kraków - Warszawa nr 321 (numer słabo odbity).

Fi.242
Mi.261 
30 PLN
SOLD
8079

1933 kartka nadana 14.IV.33 w ambulansie na trasie Gdynia - Bydgoszcz nr 325 z wyróżnikiem a.

Fi.242
Mi.261 
76 PLN
SOLD
8080

1933 kartka z wirnikiem okolicznościowym z Warszawy "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", Myślicki 32109.

Fi.242
20 PLN
8081

1933 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 2.I z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; koperta przycięta z jednej strony i pionowo złożona, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.256, 257
Mi.277, 278 
200 PLN
SOLD
8082

1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty.

Fi.257
Mi.278 
10 PLN
8083

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
180 PLN
8084

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
200 PLN
8085

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
100 PLN
SOLD
8086

1933 "niebieski Toruń", frankatura mieszana - list polecony wysłany 10.VIII z Koniecpola do miejscowości Gidle, kasownik odbiorczy.

Fi.258, 242, 256
Mi.279, 261, 277&nbs
30 PLN
SOLD
8087

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, lekki poprawiony ślad po podlepce, gwarancja Falkowski.

Fi.258D
Mi.279Y 
250 PLN
8088

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
8089

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
90 PLN
8090

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280 
320 PLN
8091

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280 
270 PLN
8092

1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura, parka.

Fi.259
Mi.280 
90 PLN
8093

1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280 
40 PLN
8094

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek na papierze z rzadkim znakiem wodnym II.P, fotoatest Walisch.

Fi.259P
Mi.280Y 
2 000 PLN
8095

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
8096

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281 
80 PLN
8097

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281 
120 PLN
8098

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
8099

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
8100

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
40 PLN
8101

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283 
180 PLN