Auction 48. Foreign Postage on Polish territory

6421

1850 unikalny niemy kasownik ozdobny Krakowa, na pięknym wycinku, ze znaczkiem pierwszego wydania austriackiego za 9 Kr. typu I, bardzo wysoka wycena w katalogu stempli Mullera 1367c/2100 punktów, na zachodnich aukcjach sprzedawany za około 1500 euro, tu w bardzo atrakcyjnej cenie, nowa - 13.XII.2004 - fotoopinia austriackiego eksperta Uwe Steinera.

Mi.5
4 000 PLN
6422

1852 około, I wydanie Austrii - 6 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 17.VII ze Stanisławowa do Lwowa; znaczek ładnie cięty (marginesy ze wszystkich stron), unieważniony przedfilatelistycznym kasownikiem dwuwierszowym STANISLAU, dodatkowo niebieski stempelek nadawcy GEBRUDER CZUCZAWA IN STANISLAU; na odwrocie stemple odbiorczy Lemberg z ozdobnikiem; bardzo ładna całość w idealnym stanie zachowania.

Mi.4X
750 PLN
6423

1861 III wydanie Austrii, 10kr. + 15kr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 2.X z Białej do Krakowa, znaczek dodatkowej opłaty za polecenie zgodnie z rozporządzeniem naklejano na odwrocie listu, zazwyczaj na styku krawędzi, przy otwieraniu listu w większości przypadków znaczek ulegał zniszczeniu, tu znaczek nieuszkodzony w dobrym stanie zachowania; czerwony stempelek polecenia RECOM, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i kasownik odbiorczy.

Mi.21, 22
300 PLN
6424

1871 dwujęzyczna całostka nadana z Tarnowa do Saksonii.

40 PLN
6425

40 PLN
6426

1881 koperta za 7 kop. (139x113 mm), wysłana 5.III w Włocławka do Pruszcza (Praust), przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik "POCZTOWY WAGON No27" ( 27) z charakterystycznie przesuniętymi cyframi "27"; kasownik odbiorczy PRAUST; ciekawy walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.U25D
150 PLN
6427

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 146x60mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U29E
300 PLN
6428

40 PLN
6429

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ślad po podlepce).

Mi.U33A
60 PLN
6430

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie praktycznie niewidoczne ślady po podlepkach).

Mi.P15
120 PLN
6431

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop.; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne przebarwienia).

Mi.P11
50 PLN
6432

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).

Mi.P12
120 PLN
6433

200 PLN
6434

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop.; bardzo dobry stan zachowania (boki sklejone, dół otwarty z pełną oryginalną gumą).

Mi.K1
50 PLN
6435

Mi.S1
50 PLN
6436

1890 list pieniężny - adnotacja na froncie: "w środku 1000 złotych aust./ jeden banknot na 1000 fl." - do biskupa tarnowskiego Józefa Lobosa, nadany 23.X w urzędzie pocztowym Lwów Śródmieście, wysoka frankatura - 45 koron!!! na odwrocie zabezpieczające pieczęcie lakowe nadawcy, którym był Stanisław hrabia Tarnowski (1837-1917), uczony, polityk, historyk literatury polskiej, prezes Akademii Umiejętności, profesor i rektor UJ, przywódca Stańczyków, polski historyk literatury, krytyk, publicysta; zwraca uwagę adres nadawcy - hotel "George" we Lwowie! kasownik odbiorczy na odwrocie, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.56, 59
450 PLN
6437

1893 list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, kasownik odbiorczy Przemyśl 2.II; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.65
150 PLN
6438

1896 list z rzadkim kasownikiem pociągu na trasie Berlin Krzyż Słupsk adresowany do Łobrzenicy - Labsens.

35 PLN
6439

1896 list urzędowy z Koszalina.

15 PLN
6440

Mi.E9
250 PLN
6441

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17 1/2 Kr. niebiesko/czarne - parka pionowa o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wysoka wycena katalogowa.

Fi.Iax
Mi.1aB
250 PLN
6442

1899 kompletny blankiet przekazu pocztowego na kwotę 20 rubli, 26.VIII wysłany telegraficznie ( )!!! z Radomia do miejscowości Pawłowsk, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; kasowniki odbiorcze 29.VIII na odwrocie; walor w tej formie rzadko spotykany, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.A2
320 PLN
6443

1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca.

15 PLN
6444

140 PLN
6445

1901 karta pocztowa, wysłana 12.III z Warszawy do Gdańska, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, dodatkowy stempelek warszawski i kasownik odbiorczy DANZIG 26.3; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P14
70 PLN
6446

1901 list wysłany 6.III z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, omyłkowo skierowany najpierw do Aleksandrii w Egipcie (13.III), stamtąd przesłany do Aleksandrii w Rumunii (23.III), a stamtąd zwrócony do Monachium (26.III); niespotykany walor o ładnie udokumentowany obieg pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN
6447

1902 całostka austriacka między innymi w języku polskim ze Stanisławowa.

Fi.Cp a20B
15 PLN
6448

1903 widokówka (piękna litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - kasownik "POCZTOWY WAGON No110" ( 110); kasownik odbiorczy 4.VI.

Mi.43y
120 PLN
6449

1903 list pobraniowy wysłany 30.VI z urzędu Kraków - Piasek do Tarnowa, na froncie koperty adnotacja "za zaliczką K.600", stempelki: "Na koszt" i "ZA POBOREM" z wpisaną kwotą "K.0.50", dodatkowe adnotacje dotyczące wagi i opłaty za przesyłkę; na odwrocie ładnie zachowane, nieuszkodzone pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii: "BANK KRAJOWY KRÓL. GALICYI I LODOMERYI W W.KS. KRAKOWSKIEM"; całość w dobrym stanie zachowania.

200 PLN
6450

1906 list pieniężny (62 ruble) przesłany miejscowo 1.VI w Białej, nalepka polecenia dla przesyłek wartościowych; na odwrocie dobrze zachowane zabezpieczające lakowe pieczęcie pocztowe; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.41y
150 PLN
6451

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; dobry stan zachowania (koperta nieco ściemniała).

Mi.U37B
70 PLN
6452

1908 kartka z Warszawy 11.608 do Józefowa koło Otwocka, oberwany róg kartki.

20 PLN
6453

1908 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym "wagon nr. 9" do Lublina, rzadki kolejowy stempel dwukrotnie czysto odbity.

270 PLN
6454

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P21
40 PLN
6455

280 PLN
6456

1910 kartka nadana w rosyjskim ambulansie pocztowym nr 102 kursującym na trasie Łapy - Lublin 17.12.10 do Warszawy.

80 PLN
6457

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop.; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).

Mi.P25
40 PLN
6458

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x110 mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.U52B
70 PLN
6459

1913 karta pocztowa ze Skierniewic, wysłana 3.X z Żyrardowa do Rudolstadt w Niemczech, z nieznanych powodów omyłkowo skierowana do Nowego Jorku, gdzie dotarła 18.X; amerykańskie stempelki: "MISSENT" i "MISSENT TO NEW YORK"; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.P21, 82
200 PLN
6460

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (czarne punkty widoczne na froncie karty występują tylko na ilustracji).

Mi.P27
280 PLN