Auction 48. Postal stationery

11180

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 15.1.19 do guberni podolskiej, nadruk typ 13 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp1I
60 PLN
11181

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 10.5.19 do Austrii ze stemplem cenzury przy MSZ, nadruk typ 11 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara. .

Fi.Cp1I
70 PLN
11182

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 12.3.19 do Krakowa, nadruk typ11 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp1I
50 PLN
11183

Fi.Cp1I
120 PLN
11184

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen., pęknięta poziomo lewa jedynka nominału; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
160 PLN
11185

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 24; dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
400 PLN
11186

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen. i 5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 20; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
700 PLN
11187

Fi.Cp1I
700 PLN
11188

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 19.

Fi.Cp1I
30 PLN
11189

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; niekatalogowana wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - występują m.in. wspólnie cechy opisowe 2 i 11; dobry stan zachowania.

Fi.Cp1II
400 PLN
11190

1918 wydanie PP/GGW, dofrankowana całostka z nadrukiem (wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 10), wysłana jako polecona 18.3.1919 z Warszawy do miejscowości Nowy Jiczyn (Neutitschen), stempelek cenzury warszawskiej;

Fi.Cp1II, 90B
Mi.106
150 PLN
11191

Fi.Cp2I
60 PLN
11192

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
35 PLN
11193

Fi.Cp2I
100 PLN
11194

Fi.Cp2II
100 PLN
11195

Fi.Cp2II
500 PLN
11196

Fi.Cp2II
50 PLN
11197

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1.

Fi.Cp2II
40 PLN
11198

Fi.Cp3I
150 PLN
11199

1918 wydanie warszawskie, część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; z nieopisanym wyraźnym błędem "spacja po wysyłającego."; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 8; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II
600 PLN
11200

Fi.Cp4
200 PLN
11201

Fi.Cp4
120 PLN
11202

1918 wydanie lubelskie, karta z nadrukiem 15 hal. z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 6.III.1919 z Lublina do Zakopanego, nadawcą jest Alfred Lityński zoolog i hydrobiolog, badacz fauny stawów tatrzańskich, współzałożyciel, sekretarz i jeden z najaktywniejszych członków Sekcji Przyrodniczej Towarzystwa Tatrzańskiego, służył w Legionach, po opuszczeniu Zakopanego przenosi się do Lublina, w czasie okupacji należy do AK, umiera w 1945 w transporcie kolejowym w Smoleńsku; kopia obu stron znajduje się w Muzeum Wigierskiego Parku Narodowego; karty tego wydania z niefilatelistycznego obiegu pocztowego są niezwykle rzadko spotykane; całość w dobrym stanie zachowania; sygnowana na odwrocie MK, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp.4
1 200 PLN
11203

Fi.Cp5x, y
400 PLN
11204

Fi.Cp5y
150 PLN
11205

1919 wydanie krakowskie, fragment przekazu paczkowego - dowód nadania.

Fi.Ca3
40 PLN
11206

1919 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck6
70 PLN
11207

1919 wydanie krakowskie, kartka wysłana z Bełża do Lwowa, słabo czytelny stempel cenzury wojskowej we Lwowie, nadruk typ 3.

Fi.Cp12I
100 PLN
11208

Fi.Cp12I
115 PLN
11209

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96.

Fi.Cp12II
50 PLN
11210

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 33.

Fi.Cp14IIx
45 PLN
11211

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 42, plamki.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
11212

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 120 - brak rombu.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
11213

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
11214

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 42, dofrankowana i jako polecona wysłana 18.IX.1920 ze Stanisławowa do Bochni; późne użycie karty tego wydania!!! gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp14IIx
300 PLN
11215

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 44.

Fi.Cp14IIy
40 PLN
11216

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 129.

Fi.Cp14IIy
45 PLN
11217

Fi.Cp14IIy
80 PLN
11218

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 77.

Fi.Cp14IIy
50 PLN
11219

Fi.Cp14IIy
200 PLN