Auction 48. WW2 foreign postage

8502

1933 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa (Marcin Luter), wysłana 20.XI z miejscowości Bielawe (Bielawy) adresowana do Neusalz (Nowa Sól).

Mi.P224
20 PLN
8503

1933 Ziemie Zachodnie, list wysłany 21.III z miejscowości Neusalz (Nowa Sól) do Lindenstadt.

Mi.519
10 PLN
8504

1937 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa prywatnego nakładu wydana z okazji 12 Festiwalu Niemieckiego Związku Śpiewaczego (Deutsches Sängerbundesfest) w 1937 we Wrocławiu, dofrankowana i wysłana 29.VII z Wrocławia do Ostrowa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym; dobry stan zachowania; temat - MUZYKA.

Mi.PP127 C29/02
150 PLN
8505

1938 Ziemie Zachodnie, list polecony wysłany z Hanoweru do Wrocławia, ponieważ znaczki nie zostały skasowane w urzędzie nadawczym, unieważnione je dopiero 3.V w miejscu przeznaczenia - w urzędzie Wrocław 5 - specjalnym stemplem "Nachträglich entwertet", nietypowa, bardzo ciekawa, dekoracyjna całość; dodatkowo dołączono spis urzędów, w których stosowano podobne stemple.

Mi.656, 657
200 PLN
8506

1939 Ziemie Zachodnie, karta (druki) w sprawie poszukiwań, wysłana 24.X przez Niemiecki Czerwony Krzyż we Wrocławiu do Rybnika, znaczek skasowany czerwonokrzyskim wirnikiem okolicznościowym; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Mi.513
80 PLN
8507

64 PLN
8508

1939 kartka grzecznościowo stemplowana w Będzinie.

15 PLN
8509

1939 list firmowy z Sosnowca do Niemiec.

30 PLN
8510

1939 list z Sosnowca 16.12.39 do Niemiec.

30 PLN
8511

1939 kartka z Sosnowca 23.12.39 do Berlina.

40 PLN
8512

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, karta pocztowa datowana 23.VI, wysłana z Warszawy do Lwowa, znaczki przez przeoczenie nie skasowane, kasownik odbiorczy Lwów 22.7, ponieważ nadawca niedokładnie zaadresował przesyłkę, biuro adresowe - na specjalnym druczku - podało dane trzech osób o takim samym nazwisku; wnosząc po adnotacjach drugi adres okazał sie właściwy; adnotacje i stempelek cenzury niemieckiej; bardzo rzadki, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
8513

1940 Ziemie Zachodnie, ładnie frankowany list polecony, wysłany 25.IX z Wrocławia do Katowic, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Mi.747, 512, 518&nbs
100 PLN
8514

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, propagandowa nalepka "Parole der Woche" nr. 15 wydawana cyklicznie przez NSDAP, doklejana na odwrocie korespondencji, koperta okienkowa wysłana 15.V z miejscowości Siersza; na listach z Ziem Polskich bardzo rzadko spotykane; podobne przesyłki na niemieckich aukcjach osiągają ceny kilkuset euro! temat - PROPAGANDA.

500 PLN
8515

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, koperta (całostka) wysłana 17.VI z miejscowości Skole do Czortkowa, na odwrocie fioletowy kasownik odbiorczy; koperta pionowo zgięta.

200 PLN
8516

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta wysłana 14.II z biura burmistrza Poznania do sądu w miejscowości Tuczna; frankatura mechaniczna; niewielki ubytek i załamanie na froncie.

45 PLN
8517

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi - karta wysłana 10.I ze Stalagu XIB do Grodna, sowiecki kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.

60 PLN
8518

1940 Obszary anektowane przez Niemcy - list wysłany 27.III z miejscowości Dobre koło Nieszawy do Otwocka, stempel prowizoryczny - przedwojenny polski datownik.

Mi.515, 518
40 PLN
8519

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - listownik z Oflagu IIA wysłany 28.X do miejscowości Monasterzyska, sowiecki kasownik odbiorczy, stempelek cenzury obozowej.

200 PLN
8520

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 7.X z miejscowości Grodziec do miejscowości Zalesie Bialskie, kasownik odbiorczy Biała Podlaska i unikalny z terenu Generalnego Gubernatorstwa stempelek cenzury ZENSIERT; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.746, 515, 519&nbs
200 PLN
8521

1940 całostka propagandowa.

10 PLN
8522

1940 całostka wydania obiegowego.

20 PLN
8523

1940 kartka z Ołomuńca do Gotenhafen.

20 PLN
8524

1940 znaczek radziecki ze stemplem polskim z Czarnej Wsi 11.II.1940.

15 PLN
8525

1940 grzecznościowo stemplowana kartka z Libiąża.

15 PLN
8526

1940 list z Zarządu Gminy w Myszkowie 27.4.40 do Niemiec, koperta nieznacznie uszkodzona na odwrocie.

50 PLN
8527

1940 list z Modrzejowa do Sosnowca, koperta ślady po złożeniu.

30 PLN
8528

1940 list z Myszkowa 9.8.40 do Berlina.

50 PLN
8529

1940-41 zestaw wycinków ze stemplami niemieckimi miejscowości: Koziegłowy, Panki, Psary, Truskolasy.

80 PLN
8530

1940 list polecony z Czeladzi do Tarnowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

80 PLN
8531

1940 list urzędowy z Dąbrowy 8.7.40 do Będzina.

60 PLN
8532

1940 list firmowy z Będzina do Niemiec.

45 PLN
8533

1940 list polecony z Będzina do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.

45 PLN
8534

1940 list z Czeladzi do Berlina.

45 PLN
8535

1940 list urzędowy z Sołectwa w Ząbkowicach 5.3.40 do Katowic.

70 PLN
8536

1940 list firmowy z Mikołowa.

40 PLN
8537

1940 list z Libiąża 11.7.40 do Niemiec.

35 PLN
8538

1940 list z Kamienicy Polskiej 15.3.40 do Katowic.

45 PLN
8539

1940 list polecony z Dąbrowy 14.5.40 do Krakowa, na odwrocie stemple odbiorcze.

90 PLN
8540

1940 list polecony z Grodźca 6.8.40 do Będzina.

45 PLN
8541

1940 list polecony z Czeladzi do Berlina, na odwrocie stemple odbiorcze.

80 PLN