3072 |
1943 Orzeł, dwie odmiany całostki w skrajnie różnych odmianach koloru: różowawoczerwona i ciemnoczerwona, na odwrocie druk zawiadomienia bibliotecznego, karta o jasnym znaku opłaty czysta, była własnością członka Komisji Pocztowej Obozu IIC por.Mieczysława Węgrzeckiego, karta o ciemnym znaku opłaty z uszkodzonymi literami P i A w POCZTÓWKA, z obiegu pocztowego - wysłana 27.VII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp6 |
| 1 080 PLN SOLD | |
3073 |
1943 CAŁOSTKA BEZ ZNAKU OPŁATY - Orzeł, faza druku całostki z wydrukowanym napisem POCZTÓWKA, ale bez znaku opłaty; znak opłaty i napis POCZTÓWKA drukowano osobno, ale bardzo starannie i bez błędów; powstanie pod ścisłą kontrolą takiej odmiany mogło być celowe - to wczesna faza druku; zachowana jako egzemplarz próbny napisu POCZTÓWKA i tak zagwarantowana; walor był własnością członka Komisji Pocztowej Obozu IIC por.Mieczysława Węgrzeckiego, idealny stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp6 |
| 1 800 PLN | |
3074 |
1943 Orzeł - znak opłaty z karcie pocztowej, odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy i fałszerstwo próby, zrobione z takiej odbitki poprzez retusz przecięcia i zadrukowanie marginesu, gwarancja Krawczyk i FALSUM Krawczyk. | Fi.Cp6 P+F |
| 180 PLN | |
3075 |
1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.24 |
| 150 PLN SOLD | |
3076 |
1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA. | Fi.25 |
| 50 PLN | |
3077 |
| 50 PLN | |
3078 |
1944 znaczki z hetmanem Karolem Chodkiewiczem, ostemplowane 6.III na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE"; gwarancja. | Fi.26, 27 |
| 200 PLN | |
3079 |
1944 Wojskowy Klub Sportowy WARTA - dekoracyjny druk zaproszenia na zebranie koleżeńskie, ozdobiony grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy przedstawiającą emblemat klubu na tle poznańskiego ratusza, ofrankowany i wysłany 24.IV; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcia od oryginalnego złożenia przesyłki); gwarancja Schmutz. | Fi.35a |
| 800 PLN | |
3080 |
1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA. | Fi.36 |
| 50 PLN | |
3081 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym, na wycinku, ostemplowany kasownikiem olimpijskim - 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja. | Fi.36a |
| 40 PLN | |
3082 |
1944 wydanie obiegowe, kasowane okolicznościowo dwa czworobloki znaczka za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk. | Fi.36a, b |
| 50 PLN | |
3083 |
1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczków o bardzo kontrastujących kolorach, jasny ostemplowany 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE", ciemny ostemplowany 15.X datownikiem i wielkanocna pocztówka opłacona pojedynczym znaczkiem, wysłana 7.IV, ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S. (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja. | Fi.36a, b |
| 200 PLN | |
3084 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego - znaczek ostemplowany 4.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski | Fi.37 |
| 100 PLN | |
3085 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek skasowany na karcie w dniu wejścia do obiegu; gwarancja. | Fi.38 |
| 40 PLN | |
3086 |
1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie kasownik odbiorczy; gwarancja. | Fi.38 |
| 150 PLN | |
3087 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek na kopercie listu poleconego ozdobionej drzeworytem przedstawiającym orzełka strzeleckiego, wysłanej 11.IX przez Koło Filatelistów; koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów; bardzo dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.38 |
| 500 PLN | |
3088 |
1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA. | Fi.38 |
| 50 PLN SOLD | |
3089 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
3090 |
1944 Święto Morza, znaczek unieważniony 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.40 |
| 100 PLN | |
3091 |
1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA, stempel pierwszego dnia obiegu Święta Morza. | Fi.40 |
| 50 PLN | |
3092 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.41 |
| 80 PLN | |
3093 |
1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu w kolorze żółtym, ofrankowana i ostemplowana kasownikiem olimpijskim 13.VIII, w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja; temat - OLIMPIADA. | Fi.41 |
| 500 PLN SOLD | |
3094 |
1944 Wilno - znaczek z serii Tydzień Ziem Zachodnich - ostemplowany okolicznościowo 20.VIII (w pierwszym dniu obiegu) w karnecie ozdobionym suchym tłoczeniem z herbem miasta, gwarancja. | Fi.43 |
| 120 PLN | |
3095 |
1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek na przesyłce wysłanej poza teren obozu!!! potwierdzeniu otrzymania paczki do Szwedzkiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, skasowany okolicznościowo 10.XI, kasownik odbiorczy STOCKHOLM 11.12; przesyłka niezgodna z ordynacją pocztową, której wysłanie było najprawdopodobniej możliwe podczas zamieszania związanego z przenoszeniem jeńca między obozami; unikalna przesyłka w dobrym stanie zachowania; gwarancja (pod znaczkiem) Schmutz. | Fi.45 |
| 5 000 PLN | |
3096 |
| 200 PLN | |
3097 |
1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, dwie próby znaczka za 100 f. - oliwkowoczarna i czerwonobrązowa, z napisem "Próba" na odwrocie, gwarancja Schmutz. | Fi.45 P2, P1 |
| 4 800 PLN | |
3098 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną - znaczek unieważniony 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.46 |
| 100 PLN | |
3099 |
1944 zaświadczenie tymczasowe o przyznaniu prawa do noszenia odznaki sportowej YMCA, podpisane przez najstarszego obozu - płk Wacława Młodzianowskiego, na odwrocie znaczek za 10 fen ostemplowany 10.I.1945; niecodzienny dokument. | Fi.47 |
| 250 PLN | |
3100 |
| 30 PLN | |
3101 |
1944 odrastający dąb, seria kasowana z odmianą koloru znaczka za 10 fen; próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym; znaczek za 10 fen na pocztówce przesłanej 3.X (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk, Ryblewski. | Fi.47-50, 48 P2 |
| 280 PLN | |
3102 |
1944 odrastający dąb, ofrankowana pocztówka - druk biblioteczny, czysta, gwarancja. | Fi.47a |
| 30 PLN SOLD | |
3103 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
3104 |
1944 wielkanocna pocztówka ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S., na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 100 PLN | |
3105 |
1944 6.VI - Inwazja Wojsk Sprzymierzonych w Normandii - jedyny egzemplarz wzoru nalepki propagandowej stosowanej na przesyłkach o tajnym charakterze - tzw. "życzeniach inwazyjnych", sporządzony jako karta pocztowa, gwarancja Schmutz. | |
| 8 000 PLN | |
3106 |
1944 zestaw banknotów oflagu II.C, każdy sygnowany przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy. | |
| 2 000 PLN SOLD | |
3107 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze. | |
| 80 PLN | |
3108 |
1944 karnet noworoczny z życzeniami od mistrza kominiarskiego obozu, ozdobiony drzeworytem o symbolicznej treści odbitym na różowym papierze; bardzo rzadko spotykane wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania (w tylnej okładce ślady archiwizacji) | |
| 500 PLN | |
3109 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiająca kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
3110 |
1944 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy Święta Morza. | |
| 50 PLN | |
3111 |
1944 kartka zwrotna do więźnia Oflagu IIC z Terespola nad Bugiem. | |
| 15 PLN SOLD | |