Auction 47. PoW Woldenberg camp

3072

1943 Orzeł, dwie odmiany całostki w skrajnie różnych odmianach koloru: różowawoczerwona i ciemnoczerwona, na odwrocie druk zawiadomienia bibliotecznego, karta o jasnym znaku opłaty czysta, była własnością członka Komisji Pocztowej Obozu IIC por.Mieczysława Węgrzeckiego, karta o ciemnym znaku opłaty z uszkodzonymi literami P i A w POCZTÓWKA, z obiegu pocztowego - wysłana 27.VII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp6
1 080 PLN
3073

Fi.Cp6
1 800 PLN
3074

1943 Orzeł - znak opłaty z karcie pocztowej, odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy i fałszerstwo próby, zrobione z takiej odbitki poprzez retusz przecięcia i zadrukowanie marginesu, gwarancja Krawczyk i FALSUM Krawczyk.

Fi.Cp6 P+F
180 PLN
3075

Fi.24
150 PLN
3076

1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA.

50 PLN
3077

50 PLN
3078

1944 znaczki z hetmanem Karolem Chodkiewiczem, ostemplowane 6.III na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE"; gwarancja.

Fi.26, 27
200 PLN
3079

1944 Wojskowy Klub Sportowy WARTA - dekoracyjny druk zaproszenia na zebranie koleżeńskie, ozdobiony grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy przedstawiającą emblemat klubu na tle poznańskiego ratusza, ofrankowany i wysłany 24.IV; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcia od oryginalnego złożenia przesyłki); gwarancja Schmutz.

Fi.35a
800 PLN
3080

Fi.36
50 PLN
3081

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym, na wycinku, ostemplowany kasownikiem olimpijskim - 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja.

Fi.36a
40 PLN
3082

Fi.36a, b
50 PLN
3083

1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczków o bardzo kontrastujących kolorach, jasny ostemplowany 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE", ciemny ostemplowany 15.X datownikiem i wielkanocna pocztówka opłacona pojedynczym znaczkiem, wysłana 7.IV, ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S. (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja.

Fi.36a, b
200 PLN
3084

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego - znaczek ostemplowany 4.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski

Fi.37
100 PLN
3085

1944 Święto 3 Maja, znaczek skasowany na karcie w dniu wejścia do obiegu; gwarancja.

Fi.38
40 PLN
3086

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie kasownik odbiorczy; gwarancja.

Fi.38
150 PLN
3087

1944 Święto 3 Maja, znaczek na kopercie listu poleconego ozdobionej drzeworytem przedstawiającym orzełka strzeleckiego, wysłanej 11.IX przez Koło Filatelistów; koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów; bardzo dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.38
500 PLN
3088

Fi.38
50 PLN
3089

Fi.39
200 PLN
3090

1944 Święto Morza, znaczek unieważniony 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.40
100 PLN
3091

Fi.40
50 PLN
3092

1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.41
80 PLN
3093

1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu w kolorze żółtym, ofrankowana i ostemplowana kasownikiem olimpijskim 13.VIII, w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja; temat - OLIMPIADA.

Fi.41
500 PLN
3094

1944 Wilno - znaczek z serii Tydzień Ziem Zachodnich - ostemplowany okolicznościowo 20.VIII (w pierwszym dniu obiegu) w karnecie ozdobionym suchym tłoczeniem z herbem miasta, gwarancja.

Fi.43
120 PLN
3095

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek na przesyłce wysłanej poza teren obozu!!! potwierdzeniu otrzymania paczki do Szwedzkiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, skasowany okolicznościowo 10.XI, kasownik odbiorczy STOCKHOLM 11.12; przesyłka niezgodna z ordynacją pocztową, której wysłanie było najprawdopodobniej możliwe podczas zamieszania związanego z przenoszeniem jeńca między obozami; unikalna przesyłka w dobrym stanie zachowania; gwarancja (pod znaczkiem) Schmutz.

Fi.45
5 000 PLN
3096

Fi.45
200 PLN
3097

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, dwie próby znaczka za 100 f. - oliwkowoczarna i czerwonobrązowa, z napisem "Próba" na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.45 P2, P1
4 800 PLN
3098

1944 500 rocznica bitwy pod Warną - znaczek unieważniony 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.46
100 PLN
3099

1944 zaświadczenie tymczasowe o przyznaniu prawa do noszenia odznaki sportowej YMCA, podpisane przez najstarszego obozu - płk Wacława Młodzianowskiego, na odwrocie znaczek za 10 fen ostemplowany 10.I.1945; niecodzienny dokument.

Fi.47
250 PLN
3100

Fi.47-50
30 PLN
3101

1944 odrastający dąb, seria kasowana z odmianą koloru znaczka za 10 fen; próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym; znaczek za 10 fen na pocztówce przesłanej 3.X (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk, Ryblewski.

Fi.47-50, 48 P2
280 PLN
3102

1944 odrastający dąb, ofrankowana pocztówka - druk biblioteczny, czysta, gwarancja.

Fi.47a
30 PLN
3103

80 PLN
3104

1944 wielkanocna pocztówka ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S., na odwrocie napis POCZTÓWKA.

100 PLN
3105

1944 6.VI - Inwazja Wojsk Sprzymierzonych w Normandii - jedyny egzemplarz wzoru nalepki propagandowej stosowanej na przesyłkach o tajnym charakterze - tzw. "życzeniach inwazyjnych", sporządzony jako karta pocztowa, gwarancja Schmutz.

8 000 PLN
3106

1944 zestaw banknotów oflagu II.C, każdy sygnowany przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy.

2 000 PLN
3107

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze.

80 PLN
3108

1944 karnet noworoczny z życzeniami od mistrza kominiarskiego obozu, ozdobiony drzeworytem o symbolicznej treści odbitym na różowym papierze; bardzo rzadko spotykane wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania (w tylnej okładce ślady archiwizacji)

500 PLN
3109

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiająca kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
3110

1944 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy Święta Morza.

50 PLN
3111

1944 kartka zwrotna do więźnia Oflagu IIC z Terespola nad Bugiem.

15 PLN