Polish People's Republic 1952-1989
4336
Fi.542-809
Mi.680-953

1951-1955 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom II; aby ułatwić zakup wyłączono z niego niebieski blok "III Zjazd PZF" (Bl.13ND); można go będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1580 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

950 PLN
4337
Fi.628a
Mi.766

1952 elektrownia w Jaworznie, znaczek z ząbkowaniem 11,5 / 11,75.

22 PLN
4338

Fi.631I
Mi.769I

1952 zabytkowe budowle, czworoblok znaczków wszystkie z błędem "NIEDZIGA".

140 PLN
4339
Fi.631 I B
Mi.769 I

1952 zabytkowe budowle, znaczek za 1 zł. NIEDZIGA zamiast NIEDZICA z dodatkowym błędem "belka między S a K w POLSKA", gwarancja Korszeń.

800 PLN
4340

Fi.641-2A
Mi.779-80B

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, cięta seria w czworoblokach.

240 PLN
4341
Fi.641-2B
Mi.779-80A

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria z pustopolami.

36 PLN
4342
Fi.641-2B
Mi.779-80A

40 PLN
4343

Fi.641B
Mi.779A

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, czworoblok z pustopolami.

40 PLN
4344
Fi.644

1952 kasownik okolicznościowy z Katowic.

10 PLN
4345
Fi.644

1952 kasownik okolicznościowy Zjazdu Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej w Warszawie.

10 PLN
4346

1952 stempel propagandowy "Zapobiegasz pożarom wzbogacasz siebie i naród".

10 PLN
4347

10 PLN
4348
Fi.XXIII
Mi.782I

1952 przyjaźń polsko-radziecka, znaczek za 45+15 gr. bez napisu LENIN (Mi.25 euro), gwarancja Korszeń.

50 PLN
4349
Fi.XXIV
Mi.782I

1952 znaczek bez napisu "LENIN" niedopuszczonego do obiegu, gwarancja Więcław.

60 PLN
4350
Fi.XXIV
Mi.782I

1952 miesiąc przyjaźni polsko radzieckiej, znaczek bez napisu LENIN.

80 PLN
4351
Fi.XXIV
Mi.782I

1952 znaczek nie dopuszczony do obiegu bez napisu "LENIN".

45 PLN
4352
Fi.653-698
Mi.791-836

1953 rocznik znaczków czystych.

300 PLN
4353
Fi.657-658
Mi.795-796

1953 70 rocznica śmierci Karola Marksa, znaczek za 60 gr z powtarzalnym błędem "chmurka pod datą 1953" na kopercie FDC; gwarancja Korszeń.

250 PLN
4354

Fi.657-8
Mi.795-6

1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, seria w czworoblokach.

250 PLN
4355
Fi.658 B1
Mi.796

1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, znaczek rzadkim z błędem "odwrócone 1 w 1883", gwarancja Krawczyk.

250 PLN
4356

Fi.661-3
Mi.799-801

1953 VI Kolarski Wyścig Pokoju, seria w czworoblokach.

200 PLN
4357
Fi.661-3
Mi.799-801

1953 VI Kolarski Wyścig Pokoju, seria.

45 PLN
4358
Fi.661-663
Mi.799-801

1953 karnet - "VI MIĘDZYNARODOWY KOLARSKI WYŚCIG POKOJU", edycja specjalna dla VIP-ów, wydana na szarym marmurkowym papierze, znaczki ostemplowane w Łodzi; bardzo rzadko spotykana odmiana; dokonały stan zachowania.

200 PLN
4359
Fi.661-663
Mi.799-801

1953 komplet 4 karnetów - "VI MIĘDZYNARODOWY KOLARSKI WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w miastach, w których rozpoczynano etapy rozgrywane w Polsce: Warszawa, Łódź, STALINOGRÓD, Wrocław.

240 PLN
4360
Fi.662
Mi.801

1953 VI Kolarski Wyścig Pokoju, 80 gr. zielone - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony, przesłany 6.VI w Warszawie.

10 PLN
4361

Fi.664-6
Mi.802-4

1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, seria w czworoblokach.

190 PLN
4362
Fi.664-666
Mi.802-804

1953 karnet - "X MISTRZOSTWA EUROPY W BOKSIE WARSZAWA 17-24.5.1953".

60 PLN
4363
Fi.666
Mi.804

1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, znaczki za 95 gr w kolorze brązowokarminowym i brązowym (nie odnotowanym).

120 PLN
4364
Fi.667
Mi.805

1953 Mikołaj Kopernik, znaczek z błędem "podwójne K i O" gwarancja Więcław.

15 PLN
4365
Fi.667
Mi.805

1953 stempel okolicznościowy Roku Kopernikowskiego.

10 PLN
4366
Fi.667
Mi.805

1953 stempel okolicznościowy wystawy "Mikołaj Kopernik" w Collegium Maius w Krakowie.

10 PLN
4367
Fi.673-677
Mi.811-815

1953 karnet - "III ŚWIATOWY KONGRES STUDENTÓW w WARSZAWIE".

25 PLN
4368
Fi.676-677
Mi.814-815

1953 FDC - "III Światowy Kongres Studentów w Warszawie", wydanie lotnicze.

15 PLN
4369

Fi.680
Mi.818

1953 10-lecie Ludowego Wojska Polskiego, blok legitymacyjny.

40 PLN
4370
Fi.680-2
Mi.818-20

1953 10-lecie LWP, seria.

10 PLN
4371

Fi.681
Mi.819

40 PLN
4372

Fi.682
Mi.820

40 PLN
4373

Fi.686
Mi.824

1953 budowle Warszawy, prawy górny znaczek z usterką w postaci kreski na lewo od cyfry 8.

100 PLN
4374
Fi.686-688
Mi.824-825

1953 FDC - "Budowle Warszawy"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
4375
Fi.686-8
Mi.824-6

1953 budowle Warszawy, seria.

45 PLN