Auction 47. Polish People's Republic 1952-1989

4336

1951-1955 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom II; aby ułatwić zakup wyłączono z niego niebieski blok "III Zjazd PZF" (Bl.13ND); można go będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1580 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.542-809
Mi.680-953
950 PLN
4337

1952 elektrownia w Jaworznie, znaczek z ząbkowaniem 11,5 / 11,75.

Fi.628a
Mi.766
22 PLN
4338

1952 zabytkowe budowle, czworoblok znaczków wszystkie z błędem "NIEDZIGA".

Fi.631I
Mi.769I
140 PLN
4339

1952 zabytkowe budowle, znaczek za 1 zł. NIEDZIGA zamiast NIEDZICA z dodatkowym błędem "belka między S a K w POLSKA", gwarancja.

Fi.631 I B
Mi.769 I
800 PLN
4340

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, cięta seria w czworoblokach.

Fi.641-2A
Mi.779-80B
240 PLN
4341

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria z pustopolami.

Fi.641-2B
Mi.779-80A
36 PLN
4342

Fi.641-2B
Mi.779-80A
40 PLN
4343

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, czworoblok z pustopolami.

Fi.641B
Mi.779A
40 PLN
4344

1952 kasownik okolicznościowy z Katowic.

Fi.644
10 PLN
4345

1952 kasownik okolicznościowy Zjazdu Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej w Warszawie.

Fi.644
10 PLN
4346

1952 stempel propagandowy "Zapobiegasz pożarom wzbogacasz siebie i naród".

10 PLN
4347

10 PLN
4348

1952 przyjaźń polsko-radziecka, znaczek za 45+15 gr. bez napisu LENIN (Mi.25 euro), gwarancja.

Fi.XXIII
Mi.782I
50 PLN
4349

1952 znaczek bez napisu "LENIN" niedopuszczonego do obiegu, gwarancja Więcław.

Fi.XXIV
Mi.782I
60 PLN
4350

1952 miesiąc przyjaźni polsko radzieckiej, znaczek bez napisu LENIN.

Fi.XXIV
Mi.782I
80 PLN
4351

1952 znaczek nie dopuszczony do obiegu bez napisu "LENIN".

Fi.XXIV
Mi.782I
45 PLN
4352

1953 rocznik znaczków czystych.

Fi.653-698
Mi.791-836
300 PLN
4353

1953 70 rocznica śmierci Karola Marksa, znaczek za 60 gr z powtarzalnym błędem "chmurka pod datą 1953" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.657-658
Mi.795-796
250 PLN
4354

1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, seria w czworoblokach.

Fi.657-8
Mi.795-6
250 PLN
4355

1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, znaczek rzadkim z błędem "odwrócone 1 w 1883", gwarancja Krawczyk.

Fi.658 B1
Mi.796
250 PLN
4356

1953 VI Kolarski Wyścig Pokoju, seria w czworoblokach.

Fi.661-3
Mi.799-801
200 PLN
4357

1953 VI Kolarski Wyścig Pokoju, seria.

Fi.661-3
Mi.799-801
45 PLN
4358

1953 karnet - "VI MIĘDZYNARODOWY KOLARSKI WYŚCIG POKOJU", edycja specjalna dla VIP-ów, wydana na szarym marmurkowym papierze, znaczki ostemplowane w Łodzi; bardzo rzadko spotykana odmiana; dokonały stan zachowania.

Fi.661-663
Mi.799-801
200 PLN
4359

1953 komplet 4 karnetów - "VI MIĘDZYNARODOWY KOLARSKI WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w miastach, w których rozpoczynano etapy rozgrywane w Polsce: Warszawa, Łódź, STALINOGRÓD, Wrocław.

Fi.661-663
Mi.799-801
240 PLN
4360

1953 VI Kolarski Wyścig Pokoju, 80 gr. zielone - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony, przesłany 6.VI w Warszawie.

Fi.662
Mi.801
10 PLN
4361

1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, seria w czworoblokach.

Fi.664-6
Mi.802-4
190 PLN
4362

1953 karnet - "X MISTRZOSTWA EUROPY W BOKSIE WARSZAWA 17-24.5.1953".

Fi.664-666
Mi.802-804
60 PLN
4363

1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, znaczki za 95 gr w kolorze brązowokarminowym i brązowym (nie odnotowanym).

Fi.666
Mi.804
120 PLN
4364

1953 Mikołaj Kopernik, znaczek z błędem "podwójne K i O" gwarancja Więcław.

Fi.667
Mi.805
15 PLN
4365

1953 stempel okolicznościowy Roku Kopernikowskiego.

Fi.667
Mi.805
10 PLN
4366

1953 stempel okolicznościowy wystawy "Mikołaj Kopernik" w Collegium Maius w Krakowie.

Fi.667
Mi.805
10 PLN
4367

1953 karnet - "III ŚWIATOWY KONGRES STUDENTÓW w WARSZAWIE".

Fi.673-677
Mi.811-815
25 PLN
4368

1953 FDC - "III Światowy Kongres Studentów w Warszawie", wydanie lotnicze.

Fi.676-677
Mi.814-815
15 PLN
4369

1953 10-lecie Ludowego Wojska Polskiego, blok legitymacyjny.

Fi.680
Mi.818
40 PLN
4370

1953 10-lecie LWP, seria.

Fi.680-2
Mi.818-20
10 PLN
4371

Fi.681
Mi.819
40 PLN
4372

Fi.682
Mi.820
40 PLN
4373

1953 budowle Warszawy, prawy górny znaczek z usterką w postaci kreski na lewo od cyfry 8.

Fi.686
Mi.824
100 PLN
4374

1953 FDC - "Budowle Warszawy"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.686-688
Mi.824-825
100 PLN
4375

1953 budowle Warszawy, seria.

Fi.686-8
Mi.824-6
45 PLN