25808 |
1921 różne rysunki, podwójny druk - makulatura, gwarancja. | Fi.35MK |
| 45 PLN SOLD | |
25809 |
1921 różne rysunki, podwójny druk - makulatura, gwarancja Miszczak. | Fi.36MK |
| 30 PLN | |
25810 |
1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 4 mk., gwarancja Krawczyk. | Fi.37A Mi.37B |
| 35 PLN SOLD | |
25811 |
1921 różne rysunki, znaczek za 4 mk. z przesuniętym drukiem tła, gwarancja Krawczyk. | Fi.37A Mi.37B |
| 30 PLN | |
25812 |
1921 HUDOGAJ - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, różne rysunki, ząbkowany znaczek za 4 mk. oryginalnie skasowany w Hudogaju, gwarancja Krawczyk. | Fi.37B Mi.37A |
| 100 PLN SOLD | |
25813 |
1921 różne rysunki, znaczek za 5 mk. o podwójnym druku, gwarancja Krawczyk. | Fi.38A Dp Mi.38B |
| 80 PLN | |
25814 |
1921 różne rysunki, znaczek za 6 mk. ze znacznie przesuniętym na skos drukiem tła, gwarancja Krawczyk. | Fi.39A Mi.39B |
| 35 PLN SOLD | |
25815 |
1921 różne rysunki, czworoblok próby znaczka za 10 mk., w kolorze lila, bez tła, gwarancja Schmutz. | Fi.40 P2 |
| 240 PLN | |
25816 |
1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. ze znacznym przesunięciem tła, gwarancja. | Fi.41A Mi.41B |
| 30 PLN | |
25817 |
1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. z podwójnym - lekko przesuniętym i odwróconym, tłem; gwarancja Krawczyk. | Fi.41A Mi.41B |
| 60 PLN | |
25818 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, marginesowa próba znaczka za 100 mk., w kolorze czerwonym z tłem piaskowym (nakład 150 szt.), lekki abklatsch, gwarancja Schmutz. | Fi.42 P3 |
| 450 PLN | |
25819 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach ciemnobrązowym i szarooliwkowym na papierze kredowym (nakład 200 szt.), gwarancja. | Fi.43 P1 |
| 350 PLN | |
25820 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorze oliwkowozielonym i brązowym (nakład 200 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.43 P1 |
| 400 PLN SOLD | |
25821 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach oliwkowobrązowym i niebieskozielonym (nakład 100 szt.), gwarancja. | Fi.43 P6 |
| 360 PLN SOLD | |
25822 |
1921 zawiadomienie o nadejściu "listu rek(omendowanego). amerykańskiego", nadane 27.XII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, ponieważ jednak adresat został detaszowany do Warszawy, przesyłkę po opatrzeniu stosownymi adnotacjami: "Zwrot" i "Kursa w Warszawie" wraz ze stempelkiem "Szw(adron). Gosp(odarczy). 23 p. ułanów Grodzieńskich" zwrócono na pocztę polową, skąd 24.I.1922 przesyłkę dosłano do Warszawy; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 400 PLN | |
25823 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, gwarancja Krawczyk,. | Fi.D1,3-5 P |
| 80 PLN | |
25824 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym w czworoblokach, gwarancja. | Fi.D1,3-5 P |
| 320 PLN | |
25825 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja Berbeka. | Fi.D1, 3-5 P Dp |
| 240 PLN | |
25826 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja. | Fi.D1,3-5 P Dp |
| 240 PLN | |
25827 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja. | Fi.D1,3-5 P Dp |
| 60 PLN | |
25828 |
1921 różne rysunki, seria znaczków dopłaty. | Fi.D1-6A |
| 15 PLN SOLD | |
25829 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 1 mk. w kolorze brązowym na białym papierze (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D2 P2 |
| 200 PLN SOLD | |
25830 |
1921 znaczek dopłaty za 3mk. z błędem perforacji, w czworobloku, podlepka na marginesie. | Fi.D4 |
| 50 PLN | |
25831 |
1921 znaczki dopłaty, marginesowa próba znaczka za 3 mk. w lekko odbitym kolorze granatowoczarnym (szarym) na białym papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D4 P1 |
| 225 PLN SOLD | |
25832 |
1921 znaczki dopłaty, podwójny druk próby znaczka za 5 mk. na podwójnym druku próby znaczka za 2 mk., obie w kolorze lilabrązowym na papierze obustronnie kratkowanym, gwarancja. | Fi.D5/3 P Dp |
| 200 PLN | |
25833 |
1921 znaczki dopłaty, makulatura - podwójny druk znaczka za 5 mk. na podwójnym druku znaczka za 2 mk.., gwarancja. | Fi.D5/D3 Dp |
| 120 PLN | |
25834 |
1921 znaczek dopłaty, druk obustronny znaczka za 20 mk. | Fi.D6 Dp |
| 60 PLN | |
25835 |
1922 list z Wilna 30.I.22 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.40 |
| 400 PLN | |
25836 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, ząbkowana seria czysta w pięknym stanie. | Fi.44-47B Mi.44-47A |
| 180 PLN SOLD | |
25837 |
| 360 PLN | |
25838 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, seria cięta z odmianami. | Fi.44-7A |
| 49 PLN SOLD | |
25839 |
1922 LANDWARÓW - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, cięty znaczek za 10 mk. oryginalnie skasowany w Landwarowie, gwarancja Krawczyk. | Fi.44A Mi.44B |
| 250 PLN SOLD | |
25840 |
1922 FDC - "otwarcie Sejmu Litwy Środkowej", znaczki dostępne w sprzedaży 1.II (wartość 50 Mk. wprowadzono do obiegu 1.III), ostemplowane w pierwszym dniu obiegu na oficjalnej kopercie Sejmu, grzecznościowo poleconej, zwraca uwagę niski numer polecenia; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.44B, 45B, 47B Mi.44A, 45A, 47A&nbs |
| 1 000 PLN | |
25841 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk niekatalogowanej próby znaczka za 50 mk. w kolorze granatowym, na cienkim gazetowym papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P |
| 350 PLN | |
25842 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P3 |
| 200 PLN | |
25843 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P4 |
| 250 PLN | |
25844 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, narożnik arkusza znaczka za 75 mk., załamanie brzegu podczas perforacji spowodowało powstanie znaczków o fantazyjnym kształcie, gwarancja. | Fi.47B Mi.47A |
| 300 PLN | |
25845 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze poarańczowobrązowym, na cienkim papierze (część z nakładu 150 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.47 P1 |
| 250 PLN | |
25846 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 75 mk. w kolorze oliwkowym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.47 P5 |
| 250 PLN SOLD | |