Auction 46. Germany

30008

1943 III Rzesza, ładnie frankowany, list polecony, wysłany 5.VIII z Wiednia do Sommerfeld, kasownik odbiorczy.

Mi.790, 850-853
25 PLN
30009

1943 III Rzesza, karta wydania przedrukowego, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P244A
30 PLN
30010

1943 III Rzesza, znaczki na wycinku ostemplowane okolicznościowo 30.I w Berlinie z okazji 10 rocznicy dojścia Adolfa Hitlera do władzy.

Mi.829, 830
15 PLN
30011

1943 stempel okolicznościowy Dnia Znaczka z Lipska.

Mi.828
10 PLN
30012

1943 kasownik okolicznościowy z Krieglach.

20 PLN
30013

1944 III Rzesza, znaczek wydany z okazji ostatnich - 55 urodzin Adolfa Hitlera, ostemplowany okolicznościowo na grzecznościowo poleconym liście wysłanym 20.IV z Berlina do Włocławka (Leslau), kasownik odbiorczy na odwrocie.

Mi.887
40 PLN
30014

1944 stempel okolicznościowy Fulda.

20 PLN
30015

1944 III Rzesza, list polecony do Berlina wysłany 15.III z ambasady japońskiej w Bernie, na odwrocie dekoracyjna zalepka listowa; cenzury, kasownik odbiorczy 20.III na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.378
50 PLN
30016

1944 III Rzesza, karta pocztowa z hasłem propagandowym, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P314II
10 PLN
30017

1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym Hochensalza.

20 PLN
30018

1945 kartka propagandowa.

50 PLN
30019

1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 2 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 15.VII z miejscowości Wiensen.

Mi.36I
30 PLN
30020

1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 8 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 30.VI z Hamburga do Westerland; temat - FAUNA.

Mi.38I
50 PLN
30021

1947 "Wielki Międzynarodowy Turniej Mistrzów - Świat Szachów", znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 16.IX w Stuttgarcie; doskonały stan zachowania; temat - SZACHY.

Mi.965-966
150 PLN
30022

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 36), strona adresowa listu wysłana 9.VII z miejscowości Brandenburg (Havel) 1, sygnowane Dr.Modry.

Mi.174VII
30 PLN
30023

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 14), karta pocztowa wysłana 7.VII z miejscowości Seifhennersdorf, ślady archiwizacji.

Mi.170II
80 PLN
30024

1949 RFN, otwarcie pierwszych niemieckich Bundestagów, znaczek za 10 Pf. - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 2.11 z Hockenheim (Baden) do Drezna, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym z okazji wyścigów motocyklowych.

Fi.111
120 PLN
30025

1949 NRD - 75 lecie UPU, znaczek czysty.

Mi.242
15 PLN
30026

1949 NRD, Kongres Założycielski Międzynarodowego Zrzeszenia Pracowników Pocztowych w ramach Światowej Federacji Związków Zawodowych, 30 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.X z Berlina do Gdańska, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania (Mi.180 euro).

Mi.244
250 PLN
30027

1950 NRD - przyjaźń, seria czysta.

Mi.276-79
30 PLN
30028

1950 NRD - 1 maj, znaczek czysty.

Mi.250
30 PLN
30029

1950 NRD - wystawa DERBIA, blok czysty.

Mi.Bl.7
320 PLN
30030

1950 NRD, seria znaczków wydanych z okazji I Zimowych Mistrzostw NRD, ostemplowana okolicznościowo 6.III w Lipsku na karcie.

Mi.246-247
30 PLN
30031

1950 NRD, seria wydana z okazji Targów Lipskich, skasowana okolicznościowo na karcie pocztowej wysłanej 12.III z Lipska do Warszawy, kasownik odbiorczy

Mi.248-249
80 PLN
30032

1951 Saara, znaczek na karcie maksimum, ostemplowany okolicznościowo 29.IV w pierwszym dniu obiegu.

Mi.305
100 PLN
30033

1951 NRD - sporty zimowe, seria czysta.

Mi.280-81
25 PLN
30034

1951 RFN, 700 lat kościoła Mariackiego w Lubece, znaczek z marginesem za 20+5 Pf. - frankatura pojedyncza, list wysłany 21.11 z Ehingen (Donau) do Emerfeld, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty.

Mi.140, 7
250 PLN
30035

1951 RFN, "Pomocnicy ludzkości" (Helfer der Menschheit) II, seria znaczków na kopercie wysłanej 12.11 z Riedlingen do Emerfeld, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty.

Mi.143-146, 7
200 PLN
30036

1952 NRD - Beethoven, seria czysta.

Mi.300-01
8 PLN
30037

1952 NRD - sporty zimowe, seria czysta.

Mi.298-99
15 PLN
30038

1952 RFN, Dzień Światowej Federacji Luteran - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.8 z Mannheim do Hockenheim, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty.

Mi.149, 6
40 PLN
30039

1953 NRD - II seria obiegowa czysta.

Mi.405-22
350 PLN
30040

1953 RFN, list z dodatkowym znaczkiem obowiązkowej dopłaty (rzadszej odmiany), wysłany 7.X z miejscowości Bayrischzell, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym.

Mi.6V, 165
200 PLN
30041

1954 NRD - wystawa Berlin, blok czysty.

Mi.Bl.10
80 PLN
30042

1954 prezydent T.Heuss - wydanie obiegowe, seria czysta w pięknym stanie.

Mi.177-96
420 PLN
30043

1954 Berlin Zachodni + RFN - mieszana frankatura !!! seria z dopłatą na odbudowę kościoła Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche na liście poleconym dofrankowanym do wysokości taryfy (70 Pf) znaczkami Niemiec Zachodnich, wysłanym 8.III z Neumunster do Szczecina; kasownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania.

Mi.108-109 + 123, 16
500 PLN
30044

1955 NRD - Ernst Thalmann, blok czysty.

Mi.Bl.14
15 PLN
30045

1956 NRD, zaadresowana koperta FDC wysłana do Gdańska (Mi.70 euro).

Mi.548-550
100 PLN
30046

1957 NRD, FDC - obrazy z Galerii Drezdeńskiej.

Mi.586-591
20 PLN
30047

1957-59 Saara (Bundesland), komplet czysty w ładnym stanie w cenie dwu serii obiegowych.

Mi.379-448
120 PLN