Auction 46. PoW Gross Born camp

26656

Fi.2ay
220 PLN
26657

1943(?) formularz urzędowy ze stempelkiem "OPŁACONO RYCZAŁTEM".

30 PLN
26658

1943 całostka z grafiką Adam Mickiewicz.

Fi.Cp10
80 PLN
26659

1943 karta świąteczna o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją - anioł z lutnią, wysłana 31.XII, bardzo rzadki walor (sporządzono zaledwie 292 karty) w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp11
700 PLN
26660

1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza (tło cieniowane), wysłana 31.XII, walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo załamana); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp12d
150 PLN
26661

Fi.Cp1ay
2 500 PLN
26662

1943 Gołąbek, karta pocztowa, znak opłaty w kolorze zielonym na kartonie szarym gładkim (nakład 201 szt.), wysłana 24.XII; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3x1
600 PLN
26663

Fi.Cp5x2
100 PLN
26664

1943 karta obiegowa o nominale 5 f., wykonana na różowym gładkim papierze, datowana 3.7, na odwrocie zawiadomienie o walnym zebraniu T.S.Wisła; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano M.Kalawski; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
300 PLN
26665

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 10 f., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, znak opłaty unieważniony 26.IV datownikiem, dodatkowo stempel okolicznościowy "DNI MORZA", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8x1
300 PLN
26666

Fi.Cp8yII
50 PLN
26667

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

Fi.3, 4
100 PLN
26668

1944 znaczek wydania z Neubrandenburga z nadrukiem OBÓZ IID.

Fi.5ay
50 PLN
26669

1944 Syrena - znaczek typu II z "półksiężycem nad literą A wyrazu POCZTA" pochodzący z partii znaczków Neubrandenburga w całości opatrzonych nadrukiem "OBÓZ IID"; po połączeniu poczt wewnętrznych obozów IID i IIE znaczki poczty obozu IIE przedrukowano nową nazwą "OBÓZ IID"; w nominale 10 f. przedrukowano 56 szt. znaczków bez usterki i 1330 szt. znaczków z usterką, które jako bez nadruku (czyli z Neubrandenburga) nie są znane; J.Machowski wspomina, że istniały pojedyncze egzemplarze z tą usterką bez nadruku, ale ani on, ani żaden inny autor ich nie skatalogował; oferowany egzemplarz jest pierwszym potwierdzającym prawdziwość zapisu J.Machowskiego, a jego użycie w Gross Born dowodzi, że nie został przedrukowany tylko przez przeoczenie;

karta pocztowa - upomnienie z biblioteki, z ręcznym dopiskiem o ostatecznym terminie i możliwych do zastosowania sankcjach, została dofrankowana opisanym powyżej znaczkiem za 10 f. i wysłana 20.7; to unikalny walor użyty w dodatku na bardzo ciekawej niefilatelistycznej przesyłce, gwarancja Krawczyk.

Fi.5IIbx bez Nd
6 000 PLN
26670

Fi.9-11
220 PLN
26671

1944 Święto Morza.

Fi.10
40 PLN
26672

1944 Święto Morza.

Fi.11
40 PLN
26673

1944 Rok Olimpijski, seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja.

Fi.12-14
320 PLN
26674

1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15
60 PLN
26675

Fi.16
50 PLN
26676

1944 Święto Żołnierza, znaczek na niewielkiej podlepce.

Fi.16
15 PLN
26677

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
70 PLN
26678

1944 25 lecie AGH w Krakowie, znaczek kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.26
50 PLN
26679

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, znaczek za 50 gr. na karnecie-zaproszeniu na zebranie pracowników Poczty z okazji 1 rocznicy pracy Poczty, wysłanym 13.XII, dodatkowo stempel okolicznościowy "ROCZNICA POCZTY OBOZOWEJ"; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karnet pionowo zgięty); gwarancja Krawczyk.

Fi.26
800 PLN
26680

Fi.Bl.2
280 PLN
26681

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, czworoblok czystych znaczków z bloku sprzedawany z kasownikiem z 1 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym w znaczki unieważniano zgodnie z przepisami obiegowym datownikiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.(Bl.3)
400 PLN
26682

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany z kasownikiem z 1 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym w dniu 14.VIII. znaczki unieważniono zgodnie z przepisami datownikiem i co bardzo rzadkie opatrzono dodatkowo kasownikiem z 3 dnia wystawy; gwarancja.

Fi.Bl.3
900 PLN
26683

1944 wystawa filatelistyczna Dni Morza.

Fi.bl.4
220 PLN
26684

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, trójblok czystych znaczków z bloku sprzedawany z kasownikiem z 2 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym w znaczki unieważniano zgodnie z przepisami obiegowym datownikiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.(Bl.4)
400 PLN
26685

Fi.Bl.4
600 PLN
26686

1944 Wystawa Filatelistyczna "Olimpiada", blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.bl.5
750 PLN
26687

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, czysty znaczek za 50 f. z bloku wprowadzonego do obiegu w trzecim dniu wystawy, gwarancja Schmutz.

Fi.(Bl.5)
300 PLN
26688

Fi.Bl.5
1 300 PLN
26689

Fi.bl.7
120 PLN
26690

Fi.Bl.7
380 PLN
26691

Fi.Bl.7
160 PLN
26692

Fi.Bl.8
400 PLN
26693

Fi.Bl.8I
175 PLN
26694

1944 Syrena - karta obozu IIE z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" (nakład 432 szt.), idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp17II
600 PLN
26695

1944 Caritas - karta obozu IIE, wydana w zmienionej barwie na papierze brunatnym, bez napisu POCZTÓWKA; znak opłaty pęknięty pionowo u góry, uszkodzenie kliszy powstało prawdopodobnie w końcowej fazie druku bo inne takie karty nie są znane; karta-druk biblioteczny, przesłana 26.VI; całostka pionowo zgięta; gwarancja.

Fi.Cp18y
600 PLN