Auction 46. WW2 PoW and internment camps

26880

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.3 Zw
80 PLN
26881

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.4B
60 PLN
26882

Fi.bl.5A
80 PLN
26883

Fi.bl.5A Zw
120 PLN
26884

Fi.bl.5A Zw
120 PLN
26885

Fi.bl.5A Zw
200 PLN
26886

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze odmiennym znakiem wodnym "DM".

Fi.bl.5A Zw DM
130 PLN
26887

Fi.bl.5B
80 PLN
26888

Fi.bl.5B
130 PLN
26889

Fi.bl.5B
130 PLN
26890

Fi.bl.5B
80 PLN
26891

Fi.Bl.5B
35 PLN
26892

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, odwrócony druk znaczka za 25 Pf.

Fi.bl.5Bu
160 PLN
26893

Fi.bl.5Bu
200 PLN
26894

Fi.bl.5B Zw
110 PLN
26895

Fi.bl.5B Zw
100 PLN
26896

Fi.bl.5B Zw
120 PLN
26897

Fi.bl.5B Zw DM
300 PLN
26898

Fi.bl.5B Zw DM
250 PLN
26899

Fi.Bl.5xA
50 PLN
26900

Fi.Bl.5xA
35 PLN
26901

Fi.Ck1
50 PLN
26902

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze (E/0281); słabszy stan zachowania, jak na skanie, atrakcyjna cena.

40 PLN
26903

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa wysłana 9.XII.1946 ze zgrupowania polskich, byłych jeńców wojennych w Rümpel Oldesloe do polskiego obozu nr.5 w Geesthacht-Heideberg; znak opłaty unieważniony stemplem: "Poczta Pol. Okr. Wojsk. Wentort"; doskonały stan zachowania

600 PLN
26904

200 PLN
26905

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Tereny Północnoniemieckie - "Libertas", karta pocztowa z napisem Lubeka z prawej strony znaku opłaty, wysłana 3.VIII z Rumpel.

Fi.Cp1a
700 PLN
26906

Fi.Cp2a
60 PLN
26907

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa wysłana 20.VII z polskiego urzędu pocztowego w obozie wojskowym w Pohls do Szkocji, za pośrednictwem angielskiej poczty polowej przesłana do adresata.

Fi.Cp2a
900 PLN
26908

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), czysta.

Fi.Cp2b
120 PLN
26909

Fi.1-10
120 PLN
26910

Fi.1-5
120 PLN
26911

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dziesięć serii czystych (10 x 1-9)

Fi.1-9
150 PLN
26912

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech - nieząbkowany znaczek lotniczy za 25+100 L. na liście z Osiedla Barletta adresowanym do polskiego obozu w Riccione Marina, ze względu na dużą dopłatę do nominału rzadko spotykany na korespondencji; dekoracyjna całość.

Fi.10A
1 500 PLN
26913

1946 wydanie lotnicze dla poczty osiedli polskich we Włoszech.

Fi.10A
225 PLN
26914

1946 polecony list lotniczy wysłany 19.IX z Wrocławia do Polskiego Czerwonego Krzyża w Teheranie, przeadresowany do centrali PCK w Londynie, cenzura zagraniczna 3259; nietypowy kierunek wysyłki; całość o ładnym obiegu, w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.398, 400
Mi.431, 433
400 PLN
26915

1946 obóz internowanych w Darmstadt w amerykańskiej strefie okupacyjnej, list do obozu, wysłany 5.V z miejscowości Sławno, dwie cenzury amerykańskie, dodatkowo stempelek cenzury obozowej.

Fi.410
Mi.443
200 PLN
26916

900 PLN
26917

1946 Państwowy Urząd do Spraw Ewakuacji ludności polskiej z ZSRR - list urzędowy wysłany 3.VIII z oddziału Urzędu Repatriacyjnego we Lwówku adresowany do centrali w Warszawie, przesyłka urzędowa, zwolniona od opłaty pocztowej, początkowo oznaczono, a następnie anulowano dopłatę.

120 PLN
26918

1946 Fallingbostel, centrum przesiedleńcze dla osób wysiedlonych, list z obozu wysłany 23.IV do Gdańska, stempelek zwolnienia od opłaty pocztowej; bardzo dobry stan zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego.

1 200 PLN
26919

1946 blok poczty polskich osiedli we Włoszech.

Fi.bl.1
150 PLN