Auction 46. Post offices abroad 1919-1939

25847

1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria kasowana, wysoko wyceniana (Fi.3800.-), gwarancja Schmutz..

Fi.1-12
2 400 PLN
25848

1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, wysoko wyceniana seria czysta (Fi.5000.-), seria z niewielkimi śladami po podlepkach w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz, Gryżewski, Mikulski, Kalinowski, wszystkie wyższe wartości po trzy gwarancje.

Fi.1-12
3 000 PLN
25849

1919 Konstantynopol, seria nowodruków.

Fi.1-12ND
50 PLN
25850

1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria nowodruków, nieoryginalna guma bez podlepek, gwarancja bez (G) Falkowski.

Fi.1-12 ND
50 PLN
25851

1919 Odessa, znaczek za 10 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.1a
800 PLN
25852

1919 Odessa, znaczek za 10 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Danowkski, Rachmanow, Schmutz.

Fi.1a
800 PLN
25853

1919 Odessa, znaczek za 20 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.2ay
800 PLN
25854

1919 fałszerstwo nadruku LEVANT na znaczku za 5 mk. na cienkim papierze, na której to odmianie przedruki nie są znane.

Fi.12
40 PLN
25855

1921 seria znaczków dla polskiej poczty w Konstantynopolu nie wprowadzona do obiegu z odmianami.

Fi.26-32
30 PLN
25856

1921 Konstantynopol, seria nie wprowadzona do obiegu.

Fi.26-32
140 PLN
25857

1922 Port Gdańsk, wycinek pomocniczego adresu przesyłkowego na paczkę przesłaną z USA do Kołomyi; odcisk bardzo rzadkiego i wysoko wycenionego datownika: "POLSKI URZĄD POCZTOWY No1" z wyróżnikiem "a" (WOLFF+300.-) z 18.II; na odwrocie znaczki dopłaty na kwotę 160 mk, unieważnione 6.III w Kołomyi; zdobycie tego datownika na pełnym dokumencie pocztowym jest bardzo trudne; gwarancja Krawczyk.

Fi.D21, D43
400 PLN
25858

1925 seria pierwszego wydania dla polskiej poczty w Gdańsku, gwarancja Schmutz.

Fi.1-11
50 PLN
25859

1925 Port Gdańsk, podstawowa seria, gwarancja.

Fi.1-11
480 PLN
25860

1925 Port Gdańsk, nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem, 1 gr. + 3 gr. - frankatura mieszana, firmowa karta pocztowa wysłana 9.I.1933 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Warszawy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY", dwa znaczki przez przeoczenie nieskasowane, co ciekawe w urzędzie oddawczym również nie zostały unieważnione!!! dekoracyjna, niecodzienna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1, 3, 18
Mi.1, 3, 21
150 PLN
25861

1925 Port Gdańsk, nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem, 2 gr. + 3 gr. - frankatura mieszana, widokówka wysłana 1.X.1931 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL", w przedostatnim dniu przed wyszczerbieniem (3.X) dolnego mostka u dołu po lewej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2, 3, 18
Mi.2, 3, 21
200 PLN
25862

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 5 gr. - frankatura pojedyncza, dekoracyjna koperta firmowa, wysłana 5.V jako druki z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Krakowa; znaczek unieważniono kasownikiem "POLSKI URZ. P.-T. No.1" z mostkiem wyszczerbionym u dołu po prawej stronie; atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta poziomo i pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.12
Mi.15
300 PLN
25863

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, nieząbkowane i gumowane próby znaczków przedrukowych (formy I i II) na znaczkach wczesnych nakładów (208I, 209I i 210I), w Niemczech oddzielna i bardzo poszukiwana seria (większa część nakładu wydana jako niegumowana), gwarancja Gryżewski, Falkowski.

Fi.12-14x P1
Mi.12-14 U
4 800 PLN
25864

Fi.12a-14a
Mi.12-14
240 PLN
25865

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem typ I, charakterystycznie nierównomiernie nałożona guma, gwarancja Danowski,.

Fi.12Ix
180 PLN
25866

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem typ I, gwarancja Danowski,.

Fi.13aIx
80 PLN
25867

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe - kolumna Zygmunta, nadruk III formą na znaczku za 10 gr. z błędem "uszkodzone K", gwarancja i opis Falkowski.

Fi.13cIIIw B
Mi.16
200 PLN
25868

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem z formy II, naturalna niewielka smuga bez gumy, gwarancja Danowski,.

Fi.14aIIx
200 PLN
25869

1927 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" 15 gr. z nadrukiem formą I na znaczku wczesnego nakładów (210I) - frankatura mieszana, m.in. ze znaczkiem polskim bez przedruku, ładnie ofrankowany list polecony wysłany 4.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "g"; czerwony stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy 5.V; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (adres nadawcy częściowo wydrapany); wysoka wycena katalogowa (Mi.250 euro) gwarancja.

Fi.14a, 2, 7, 207II
Mi.14, 2, 7, 235II&n
540 PLN
25870

1927 Port Gdańsk, AMBULANS NR.235 relacji HEL-TCZEW, polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska "podległy pocztowo" polskiemu dworcowemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2; widokówka przesłana 24.VII ambulansem do Skierniewic, kasownik ambulansowy bardzo ładnie odciśnięty; wysoka wycena katalogowa (Wolff 250,- pkt.); dobry stan zachowania.

Fi.209II
Mi.237II
500 PLN
25871

1929 Port Gdańsk - Godło państwa, seria kasowana, różne kolory, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.17-19
Mi.20-22
50 PLN
25872

1929 Port Gdańsk, NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY W PRAWO, godło państwa 25 gr. pasek pionowy 3 znaczków na liście zleceniowym wysłanym 7.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tomaszowa Mazowieckiego; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie kasownik odbiorczy 3.XII; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.19, 14II
Mi.22, 17
600 PLN
25873

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK, gwarancja.

Fi.20v
Mi.23I
80 PLN
25874

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK (Mi.40 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.20v
Mi.23I
60 PLN
25875

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK w czworobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.20v
Mi.23I
320 PLN
25876

1929 Port Gdańsk, gwarancja Krawczyk.

Fi.20v
85 PLN
25877

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK - frankatura mieszana, list zleceniowy wysłany 28.I.1931 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do urzędu w Łucku; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; czarny stempelek polecenia z wyróżnikiem "I"; kasownik odbiorczy na odwrocie; znaczek stosunkowo rzadko spotykany na niefilatelistycznej korespondencji, walor w dobrym stanie zachowania (koperta nieco uszkodzona u góry); gwarancja.

Fi.20v, 17
500 PLN
25878

1929 Port Gdańsk, widokówka omyłkowo wrzucona do skrzynki pocztowej WMG zamiast do skrzynki Poczty Polskiej w Gdańsku; ponieważ karta została ofrankowana polskim znaczkiem, poczta Wolnego Miasta potraktowała ją jako nieopłaconą, znaczka nie skasowano, przystawiono jedynie stempel nadawczy i oznaczono dopłatę, która miał być pobrana od adresata. Przesyłkę przekazano Poczcie Polskiej, gdzie stwierdzono, że jest ona opłacona i dopłaty nie pobrano, a jedynie (prawdopodobnie w Bydgoszczy) unieważniono znaczek przez przekreślenie, gwarancja Schmutz.

Fi.240
Mi.259
1 200 PLN
25879

1930 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, widokówka wysłana 16.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Lwowa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL." z wyróżnikiem "c"; minimalne punktowe przebarwienia na końcach części ząbków; gwarancja Schmutz.

Fi.240
Mi.259
230 PLN
25880

1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski,.

Fi.20v
85 PLN
25881

Fi.22
280 PLN
25882

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK, gwarancja Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
500 PLN
25883

Fi.22
Mi.25
800 PLN
25884

1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski.

Fi.24
140 PLN
25885

1933 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Henryk Sienkiewicz) o sygnaturze (I.1932) z hasłem propagandowym F, bez przedruku użyta w Gdańsku, wysłana 27.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Katowic; znak opłaty unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY", ciekawa treść; całostki polskie prawidłowo użyte w polskich urzędach w Gdańsku, należą do wyjątkowo rzadkich walorów; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp48I
800 PLN
25886

Fi.23-25
Mi.26-28
180 PLN