The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 45. PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20607

1943 gołąbek, kartka z grafiką.

Fi.1
200 PLN
SOLD
20608

1943 Święto Artylerii, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze ciemnobrązowym, gwarancja Schmutz.

Fi.2ay
220 PLN
SOLD
20609

1943 całostka z grafiką Adam Mickiewicz.

Fi.Cp10
80 PLN
20610

1943 całostka z grafiką Adam Mickiewicz.

Fi.Cp10
80 PLN
SOLD
20611

1943 ilustrowana karta obiegowa - A.Mickiewicz, niekatalogowana odmiana o nominale 20 f. z końcowego okresu druku, na kartonie szarym gładkim w formacie 113x72 mm, ilustracja w kolorze intensywnie czarnym o mniej wyraźnym rysunku; czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielki ślad podlepki z lewej strony); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp10y
600 PLN
20612

1943 ilustrowana karta świąteczna - anioł z lutnią, czarny znak opłaty, wysłana 24.XII, niebanalna treść, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp12a
150 PLN
20613

1943 Święto Artylerii - "armata", karta pocztowa, ciemnobrązowa na kartonie żółtawym szorstkim, wysłana 3.XII; bardzo dobry stan zachowania (lewy górny narożnik nadgięty); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2by
700 PLN
20614

1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, część nadawcza karty podwójnej (wyraźnie widoczne u góry ślady rozdzielania dwóch części całostki), wysłana z życzeniami świątecznymi; bardzo rzadki walor - sporządzono 676 kart - w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp6x2
300 PLN
20615

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 f., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7x1
250 PLN
20616

1943 karta obiegowa o nominale 5 f., wykonana na różowym gładkim papierze, datowana 11.V, na froncie stempelek z emblematem "STUDIUM PEDAGOGICZNO-SPOŁECZNE OFLAG IIA", na odwrocie druk zawiadomienia bibliotecznego; niezmiernie rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
500 PLN
20617

1943 karta obiegowa o nominale 10 f. na kartonie szarym gładkim, czysta, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8yII
160 PLN
20618

1943 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp8yx1
50 PLN
SOLD
20619

1944 81 rocznica powstania styczniowego - Traugutt, nacinany znaczek za 20 f. na karcie wielkanocnej obozu IIE projektu Bolesława Malisza, rytowanej przez Wacława Bulzackiego (inicjały autorów na dole po lewej i prawej), wysłanej 7.IV do majora dr Romana Rettingera, który w obozie był lekarzem, przewodniczył komisji lekarskiej badającej uczestników obozowych "Igrzysk Olimpijskich"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.4C
500 PLN
SOLD
20620

1944 81 rocznica powstania styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoultramarynowym na papierze szarym szorstkim grubym, na wycinku, gwarancja Schmutz.

Fi.4dy2A
80 PLN
20621

1944 znaczek wydania z Neubrandenburga z nadrukiem OBÓZ IID.

Fi.5ay
50 PLN
20622

1944 Święto Morza, marginesowa seria kasowana, gumowana, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.9-11
220 PLN
20623

1944 Święto Morza.

Fi.10
40 PLN
20624

1944 Święto Morza.

Fi.11
40 PLN
20625

1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.12-14
320 PLN
SOLD
20626

1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15
60 PLN
20627

1944 Święto Żołnierza.

Fi.16
20 PLN
SOLD
20628

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
70 PLN
20629

1944 Herby miast, unikalny kasowany znaczek za 50 gr. z podwójnym drukiem dolnego napisu, gwarancja Schmutz.

Fi.21
400 PLN
20630

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kasowany znaczek za 50 gr. na wycinku, gwarancja.

Fi.26
50 PLN
SOLD
20631

1944 banknot obozowy o nominale 10 groszy, emitowany przez Bank Obozowy, fioletowa pieczątka banku; bardzo dobry stan zachowania.


150 PLN
20632

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.2
280 PLN
20633

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany z kasownikiem z 1 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym w dniu 14.VIII. znaczki unieważniono zgodnie z przepisami datownikiem i co bardzo rzadkie opatrzono dodatkowo kasownikiem z 3 dnia wystawy; gwarancja.

Fi.Bl.3
900 PLN
20634

1944 wystawa filatelistyczna Dni Morza.

Fi.bl.4
220 PLN
20635

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok z kasownikiem z 2 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym znaczki kasowano datownikiem, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.4
600 PLN
20636

1944 Wystawa Filatelistyczna "Olimpiada", blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.bl.5
750 PLN
20637

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok czysty z kasownikiem z 3 dnia wystawy na marginesie (blok bez stempla Fi.15000.-), przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.5
1 300 PLN
20638

1944 rocznica obrony Warszawy, stempel pierwszego dnia obiegu, blok złamany w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
120 PLN
20639

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty bez kasownika na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.7
380 PLN
20640

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.7
160 PLN
20641

1944 500. rocznica bitwy pod Warną i śmierci króla Władysława Warneńczyka, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.8
120 PLN
SOLD
20642

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, zestaw dwu bloków typu I o ciemnym i jasnym odcieniu; oba z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.8
400 PLN
20643

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok typu I z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja.

Fi.Bl.8I
175 PLN
20644

1944 Rocznica Powstania Styczniowego, całostka o brunatnym znaku opłaty, datowana 9.V, niewielki nakład - 400 sztuk, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14
450 PLN
20645

1944 całostka obozu IID użyta w obozie IIE - karta obozu IIE z nadrukiem "OBÓZ IID" bez napisu POCZTÓWKA, wysłana 24.V, znak opłaty unieważniony datownikiem oflagu IIE, karta pionowo i poziomo zgięta; gwarancja Kalinowski, Schmutz.

Fi.Cp17I
220 PLN
SOLD
20646

1944 Rok Olimpijski, całostka o brunatnoczerwonym znaku opłaty, wymiar 100x70 mm, ostemplowana grzecznościowa 1.IX; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk; temat - OLIMPIADA.

Fi.Cp20y
400 PLN