Auction 44. Inter-war Poland 1919-1939

13644

1927 najrzadszy kasownik sportowy okresu międzywojennego Międzynarodowych Regat Żeglarskich w Bydgoszczy.

80 PLN
13649

1928 "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY" Krynica-Zdrój, stempel okolicznościowy na widokówce wysłanej 7.IX.1932 do Bielska; znaczek uszkodzony (Myślicki 28 004).

Fi.226
Mi.245
10 PLN
13650

1928 list z Żuromina 23.V.28 do Warszawy.

Fi.234
15 PLN
13651

1928 "KUP LOS PAŃSTWOWEJ LOTERII KLASOWEJ" Warszawa 2 (wyróżnik b), wirnik okolicznościowy na miejscowym liście, wysłanym 16.II z Ambasady Szwajcarii, w charakterze kasownika odbiorczego w urzędzie Warszawa 1, użyto wirnika propagandowego "ŻĄDAJCIE WSZĘDZIE WYROBÓW KRAJOWYCH"; obie dobitki bardzo wyraźne i czytelne; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 28 108 + 118).

Fi.234
Mi.253
60 PLN
13652

1928 złożenie zwłok generała Józefa Bema w mauzoleum w Tarnowie, czworoblok.

Fi.237
Mi.256
30 PLN
13653

1928 list polecony z Bydgoszczy 27.10.28 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.238
Mi.257
20 PLN
13654

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski (niebieskozielony) - frankatura mieszana, list polecony wysłany 14.V.1932 z Warszawy do Pławna; zwracają uwagę dwie różne odbitki stempelka polecenia !!! kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.238a, 226
Mi.257, 245
40 PLN
13657

1928 wydanie obiegowe z podobizną marszałka J. Piłsudskiego, gumowana próba w kolorze niebiesko zielonym, gwarancja i opis.

Fi.238P
Mi.257
800 PLN
13658

1928 wydanie obiegowe z podobizną marszałka J. Piłsudskiego, niegumowana próba w kolorze czarnostalowym, gwarancja.

Fi.238P
Mi.257
600 PLN
13659

1928 wydanie obiegowe z podobizną marszałka J. Piłsudskiego, gumowana próba w kolorze stalowoniebieskim, gwarancja i oznaczenie MK Miszczak.

Fi.238P8
Mi.257
800 PLN
13661

1928 Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym poziomo.

Fi.239z
Mi.258y
280 PLN
13662

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z końca rolki tak zwany "Sienkiewicz za kratą".

Fi.240
Mi.259
240 PLN
13663

1928 Henryk Sienkiewicz, czworoblok.

Fi.240
Mi.259
30 PLN
13665

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek za 15 gr. za tzw. kratą, jeden z pięciu początkowych znaczków mocujących a potem odklejonych z rolki, gwarancja (G) Schmutz

Fi.240I
Mi.259
500 PLN
13666

1928 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu, znaczek z błędem smuga na POCZTA.

Fi.241
Mi.260
80 PLN
13667

1928 wydanie obiegowe, seria z odmianami w czworoblokach.

Fi.242a-244b
Mi.261-3
150 PLN
13668

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, Blok nr.1 na kopercie listu poleconego, skasowany okolicznościowo 12.V w Warszawie, na odwrocie kasownik odbiorczy 20.VII; nadawcą jest wybitny zbieracz i ekspert W.Rachmanow; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Bl.1
1 200 PLN
13669

1928 WILEŃSZCZYZNA - MAŁE SOLECZNIKI - karta pocztowa wysłana 7.VIII z Wilna do miejscowości Małe Soleczniki, kasownik odbiorczy z wyróżnikiem "*"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp48
150 PLN
13670

1929 "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V. - 30.IX 1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" Lwów 2, okolicznościowy wirnik na karcie pocztowej wysłanej 29.III do Włodzimierza Wołyńskiego; karta poziomo zgięta (Myślicki 29 101).

Fi.210II
Mi.238II
15 PLN
13672

1929 "ŻĄDAJCIE WSZĘDZIE/ WYROBÓW KRAJOWYCH" Lwów 2, okolicznościowy wirnik na karcie pocztowej wysłanej 24.XII do Włodzimierza Wołyńskiego (Myślicki 28 115).

Fi.240
Mi.259
20 PLN
13673

1929 kartka z Poznania z wirnikiem propagującym Powszechną Wystawę Krajową.

Fi.240
Mi.259
15 PLN
13674

1929 polecony list bankowy z Warszawy 11.II.29 do Niemiec, wielokrotna frankatura mechaniczna.

40 PLN
13675

1929 nalepka Międzynarodowych Targów Poznańskich.

30 PLN
13676

50 PLN
13678

1930 Jan III Sobieski, sześcioblok.

Fi.245
Mi.264
80 PLN
13679

1930 Jan III Sobieski - frankataura pojedyncza, miejscowy list polecony wysłany 5.XII w Lublinie, kasowniki odbiorcze.

Fi.245
Mi.264
20 PLN
13680

1930-1933 Polska Międzywojenna, komplet znaczków czystych z lat 1930-33.

Fi.245-63
Mi.264-84 (ohne270)&
960 PLN
13681

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, seria czysta.

Fi.246-49
Mi.265-68
55 PLN
13683

1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, seria w czworoblokach.

Fi.246-9
Mi.265-8
150 PLN
13684

1930 wirnik propagandowy "Nie ma Polski bez morza / budujemy okręty wojenne".

Fi.248
10 PLN
13686

1930 "Polskie Towarzystwo Księgarni Kolejowych RUCH S.A." 25 gr. frankatura mechaniczna A14, koperta firmowa, list wysłany 1.X z Warszawy do Kielc, kasownik odbiorczy; doskonała jakość odbitki; idealny stan zachowania.

50 PLN
13688

1931 WILEŃSZCZYZNA - WIELKIE SOLECZNIKI - list polecony, wysłany 27.II z miejscowości Wielkie Soleczniki (powiat dzisneński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*", zwraca uwagę data roczna bez pierwszej cyfry 1! kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.239
Mi.258
100 PLN
13689

1931 list firmowy z Hajduk Wielkich 6.II.31.

Fi.248
20 PLN
13690

Fi.254
Mi.275
35 PLN
13691

1931 poświadczenie obywatelstwa polskiego, opłacone znaczkiem opłaty stemplowej za 1 zł, wystawione 18.VI w Przemyślu.

40 PLN
13694

1932 kartka wydawnictwa Ministerstwa Poczt i Telegrafów z dochodem na walkę z bezrobociem z Białegostoku do Niemiec.

Fi.242, 250
Mi.261, 271
40 PLN
13695

1932 list polecony z Żółkwi 22.VII.32 do Nowego Targu, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.250
Mi.271
40 PLN
13696

Fi.252
Mi.273
40 PLN
13698

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa
700 PLN
13699

Fi.256
Mi.277
20 PLN