Auction 44. Foreign Postage on Polish territory

12001

1853 I wydanie Austrii - znaczek wydrukowany na pozaginanym papierze !!! 9 kr. - frankatura pojedyncza - po odklejeniu i rozprostowaniu papieru uzyskalibyśmy wspaniały błędnodruk z rysunkiem poprzecinanym niezadrukowanymi paskami papieru; list z pełną treścią wysłany 16.IX ze Lwowa do Steyr; znaczek bardzo ładnie cięty, dodatkowo owalny z ozdobnikami stempelek nadawcy; na odwrocie stemple: przejściowy Wiedeń i odbiorczy Steyr; bardzo ładna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.5X
500 PLN
12002

1855 I wydanie Austrii - 6 kr. frankatura wielokrotna - dwa egzemplarze użyte na formularzu pocztowym !!! jeden bezpośrednio, drugi na dodatkowej adnotacji ze Lwowa, recepis zwrotny wysłany 19.I ze Lwowa do Tarnowa; znaczki krótko cięte u góry; nietypowe zastosowanie znaczków tego klasycznego europejskiego wydania; bardzo ciekawa całość.

Mi.4Y
1 000 PLN
12004

1858 obwoluta listu z Ostrowa 1.12 ze stemplem numerowym 1111 do Krotoszyna.

Mi.10
180 PLN
12007

Mi.37I
100 PLN
12008

Mi.37I
15 PLN
12010

1872 front listu z Krotoszyna według taryfy za list krajowy w pierwszej grupie wagowej.

50 PLN
12011

1873 list z Kołomyi do Lwowa.

40 PLN
12012

1875 karta pocztowa za 5 kop. wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (obecnie Viljandi w Estonii), kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P2a
80 PLN
12015

1877 list z Rastenburga (Kętrzyn) 11.9.77 do Niemiec, zagięcia koperty.

35 PLN
12016

Mi.37I
15 PLN
12017

1882 karta pocztowa za 3 kop., datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON ( ) No.27 z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, kasownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P5
120 PLN
12018

1882 całostka dwujęzyczna (w języku niemieckim i polskim) z Sanoka do Niemiec.

Fi.Cp a10
20 PLN
12019

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie).

Mi.U30C
60 PLN
12020

1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie).

Mi.P6
50 PLN
12021

1886 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.P8
60 PLN
12022

1886 list z Neustadt (Wejherowo) 21.4.86 do Szwajcarii.

35 PLN
12023

1889 koperta wysłana 1.VI.1890 z Suwałk do Lisbony!!! niezwykle rzadki, choć w Europie, kierunek wysyłki; datownik pośredni Preny z 2.VI i kasownik odbiorczy LISBOA, całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.U34A
500 PLN
12024

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 20 kop., rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.U35B
80 PLN
12028

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop.; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.K1
60 PLN
12033

1896 list urzędowy z Koszalina.

15 PLN
12034

1896 list z kasownikiem pociągu na trasie Berlin Krzyż Słupsk adresowany do Łobrzenica.

25 PLN
12036

Mi.42II/III
160 PLN
12037

Mi.72
80 PLN
12041

1902 całostka austriacka między innymi w języku polskim ze Stanisławowa.

Fi.Cp a20B
20 PLN
12042

1904 widokówka wysłana 15(3).I z miejscowości Rypin do Piotrkowa, kasownik odbiorczy.

Mi.47y
20 PLN
12044

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.U37B
70 PLN
12046

1909 sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo bardzo rzadkie.

Mi.1
1 000 PLN
12047

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop.; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.K9
60 PLN
12048

Fi.IIIb
Mi.3b
40 PLN
12050

1912 karta pocztowa opłacona jako druk miejscowy, wysłana 5.VI w Baranowiczach, rzadko spotykana taryfa 1 kop., bardzo dobry stan zachowania.

Mi.63IA
160 PLN
12051

1912 widokówka wysłana 14.IV do Dąbrowy Górniczej, przewieziona ambulansem nr.110 relacji Ostrowiec - Koluszki, znaczek unieważniony kasownikiem z wyróżnikiem B (); kasownik odbiorczy.

50 PLN
12052

1912 widokówka wysłana 27.III do Dąbrowy Górniczej, przewieziona ambulansem nr.88 relacji Łuków - Granica, kasownik odbiorczy; uszkodzony znaczek skasowany stemplem ambulansu.

30 PLN
12053

1913 kartka ze Szczecina do Berlina, widokówka Szczecin.

19 PLN
12054

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U52A
80 PLN
12055

1913 karta pocztowa wysłana 11/25.II z Kalisza do Petersburga, nadana w urzędzie na dworcu kolejowym, znak opłaty unieważniony datownikiem z napisami grażdanką KALISZ DWORZEC ( ) z wyróżnikiem "B" (), obok odbitka tego samego datownika; u dołu wirnik stempla odbiorczego w Petersburgu z 28.2; dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT.

Mi.P25
150 PLN
12058

1915 telegram z Drohobycza..

45 PLN
12059

1915 telegram z Żytomierza.

45 PLN
12060

Mi.69
90 PLN
12061

90 PLN
12063

1916 telegram ze Lwowa.

45 PLN