Auction 44. Danzig

16785

1922 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, oryginalnie kasowany znaczek za 5 Mk. z leżącym znakiem wodnym (Mi.340 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.102t
Mi.108Y
700 PLN
16786

1922 IX wydanie przedrukowe, 3 Mk/ 80 Pf nadruk przesunięty w dół, usterki karty podstawowej przerwy w kropkowanych liniach adresowych: 1, 2, 3 (nad grubą linią); karta czysta w słabszym stanie zachowania (na rogach zaokrąglona).

Fi.Cp23
100 PLN
16788

1922 znaczki urzędowe wydania przedrukowego.

Fi.U14
70 PLN
16789

1922 znaczek urzędowy wydania przedrukowego z abklaczem.

Fi.U15
10 PLN
16790

1922 znaczek urzędowy wydania przedrukowego w czworobloku.

Fi.U16
10 PLN
16791

Fi.U17
10 PLN
16792

Fi.U18
10 PLN
16793

Fi.U19
30 PLN
16794

Fi.U20
30 PLN
16795

1922 narożny czworoblok znaczków urzędowych.

Fi.U21L
60 PLN
16798

1922 znaczek urzędowy z abklaczem nadruku.

Fi.U29
10 PLN
16800

1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony, wysłany 7.II z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy.

Fi.105, 110S
Mi.111, 127X
80 PLN
16801

1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony, wysłany 10.IV z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy.

Fi.108S, 109S, 110L,
Mi.125X, 126X, 127Y,
120 PLN
16802

1923 wydanie z dopłatą na pomoc rencistom.

Fi.130-1
10 PLN
16803

1923 wydanie obiegowe, seria w czworoblokach.

Fi.132-36
20 PLN
16805

1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 3000 Mk. bez poddruku (Mi.55 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.140s
Mi.146F
110 PLN
16806

1923 wydanie przedrukowe, herb Gdańska, znaczek za 100.000 Mk./20.000 Mk. z błędem "0 otwarte u góry", gwarancja Schmutz.

Fi.144s
Mi.150I
35 PLN
16807

1923 wydanie obiegowe, znaczek za 50.000 Mk. z przesuniętym ząbkowaniem grzebieniowym.

Fi.148
Mi.154
100 PLN
16808

1923 wydanie przedrukowe.

Fi.152-162
Mi.158-168
140 PLN
16809

1923 wydanie przedrukowe, seria.

Fi.152-62
60 PLN
16812

1923 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczka za 3 mln./10000 Mk., lewy dolny z błędem nadruku z poz.99 "uszkodzone M, o i oba n w Millionen", gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.160 B
Mi.166
200 PLN
16813

1923 czworoblok znaczków na przesyłki lotnicze.

Fi.171
10 PLN
16814

Fi.172
10 PLN
16816

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z uszkodzonym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.173 B
Mi.179
30 PLN
16819

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.175-86
Mi.181-92
400 PLN
16820

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, znaczek za 20 Pf./100 Mk., z niekatalogowanym błędem "P jak V", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.177 B
Mi.183
150 PLN
16822

1923 parka znaczków wydania przedrukowego.

Fi.179
40 PLN
16824

Fi.182
70 PLN
16827

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, marginesowy czworoblok znaczków za 1 G./ 1.000.000 Mk. z niekatalogowanym błędem na znaczku podstawowym z poz.34 "uszkodzone R w MARK i pęknięta obwódka herbu", piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.183 B
Mi.189
400 PLN
16835

Fi.P27
Mi.D27
120 PLN
16836

Fi.P27
Mi.D27
50 PLN
16839

1923 znaczek urzędowy wydania przedrukowego z abklaczem.

Fi.U37
10 PLN
16847

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
16852

1924-39 zestaw serii kasowanych w bardzo ładnym stanie, seria lotnicza - oba znaki wodne (Fi.ponad 500.-).

400 PLN
16859

1925 VI, wydanie półilustrowane, 10 Pf karta czysta z ilustracją Oliva, Schloß und Kirche; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ubytki powierzchniowej warstwy papieru).

Fi.Cp31
150 PLN
16860

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus; dobry stan zachowania.

Fi.Cp32
150 PLN
16864

1929 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna - rzeźba Neptuna ze studni na Długim Targu, czysta seria w narożnikowych czworoblokach.

Fi.211-13
Mi.217-19
600 PLN
16866

1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach.

Fi.211-3, 252-62, 27
Mi.217-9, 256-66, 27
150 PLN
16870

1932 międzynarodowa wystawa lotnicza, seria.

Fi.225-9
550 PLN
16874

1934 całostka z serii sławni gdańszczanie z oryginalnego obiegu, kartka uszkodzona z lewej strony.

Fi.Cp48
80 PLN