Auction 44. General Government

14378

Fi.1-125, D1-5, U1-3
920 PLN
14380

1939-1943 zestaw serii kasowanych (Fi. 195,-).

Fi.1-13, 40-51, 52-5
110 PLN
14381

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr. - frankatura pojedyncza, ofrankowany formularz kartkowy wysłany 29.VIII.1940 z Warszawy do Krakowa, stempelek Rady Głównej Opiekuńczej.

50 PLN
14384

1939 I wydanie przedrukowe - frankatura dwukolorowa, polecona karta wysłana 9.VIII ze Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie do miejscowości Rubieżewicze; kasownik odbiorczy, cenzury; słabszy stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.

Fi.8, 9
120 PLN
14385

1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 27.XII z Gorlic do "Administracji Łemkowszczyzny" w Sanoku, znaczek z dolnym marginesem unieważniony kasownikami prowizorycznymi; przesyłka poszukiwała adresata, liczne adnotacje na odwrocie.

120 PLN
14387

1939 1.XII, karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr. "krótkie e".

Fi.Cp1I
80 PLN
14388

1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr."długie e" wysłana 29.II.1940 z Krakowa do Radomia; idealny stan zachowania (Mi.100 euro).

Fi.Cp1II, 1, 3
200 PLN
14389

1939 1.XII, karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "krótkie e".

Fi.Cp2I
100 PLN
14399

1940 kartka okolicznościowa ze stemplem zawodów narciarskich w Zakopanem.

Fi.30
30 PLN
14403

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 30 gr. - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 21.XI z Makowa Podhalańskiego do Calimanesti w Rumunii, datownik BUCURESTI TRANZIT z 10.12, stempelki cenzury i parafka cenzora; minimalne punktowe przebarwienia.

Fi.46
120 PLN
14404

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr. - frankatura wielokrotna, paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.VIII.1943 z Wierzbnika do Ojcowa.

Fi.48
120 PLN
14406

Fi.52-55
50 PLN
14409

Fi.59-62; 9d
60 PLN
14410

1940 "chorągiewka" do worków z pocztą, formularz o sygnaturze DPO-P-523(12.40), niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania.

60 PLN
14411

1940 znaczek opłaty stemplowej za 1 zł.

30 PLN
14412

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z agencji Dobre do Mińska Mazowieckiego, stempelek agencji odciśnięty obok znaku opłaty, który został skasowany w Mińsku.

Fi.Ck1
100 PLN
14414

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta.

Fi.Cp3II
80 PLN
14415

1940 wydanie prowizoryczne na polskiej całostce, kartka z hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
35 PLN
14416

1940 wydanie prowizoryczne na polskiej całostce, kartka z hasłem propagandowym I.

Fi.Cp3II
35 PLN
14419

Fi.Cp5I
Mi.P6II
100 PLN
14421

Fi.Cp7I
Mi.P10
30 PLN
14423

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9
40 PLN
14425

1940 kartka pocztowa dla polskiej placówki pocztowej w Gdańsku z nadrukiem formularza biura wysyłkowego znaczków z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.CpU2II
1 200 PLN
14427

Fi.CpU4
100 PLN
14431

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie.

Fi.D1-4
30 PLN
14432

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PROSTYN".

Fi.D1-4
60 PLN
14433

1940 parka znaczków doręczeniowych za 20 f., oryginalnie kasowana w Boromiu na dużym wycinku z adresu pomocniczego, gwarancja.

Fi.D2
300 PLN
14434

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
14435

1940 Godło III Rzeszy w małym formacie, dwa znaczki cięte bez nominału (Fi.1500.-), karminowolila z lekko pękniętą pionowo gumą, gwarancja.

Fi.U17, 22 nz
1 000 PLN
14436

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych.

Fi.11
35 PLN
14437

1941 stempel okolicznościowy z Krakowa na propagandowej widokówce.

Fi.12
40 PLN
14438

Fi.12
25 PLN
14441

1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.42; 10
30 PLN
14443

1941 widoki zabytkowych budowli (II), seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej", ostemplowana okolicznościowo 24.V.1943 w Krakowie.

Fi.63-65, 31
40 PLN
14446

Fi.67; 12
60 PLN
14447

1941 portret Hitlera, czysta seria z gapami na górnym marginesie, dwa znaczki z lekko załamanym marginesem.

Fi.71-82
100 PLN
14449

1941 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, formularz o sygnaturze "E/0222-1691-3137-41", wysłany 8.VI.1944 z agencji Ciężkowice do Gródka Jagiellońskiego, dodatkowy stempelek informacyjny "Der Postort heisst ...".

Fi.75
70 PLN
14451

1941 Arbeitskarte - Karta Pracy, wystawiona na nazwisko Czesław Kowalski, w urzędzie pracy w Grójcu; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
14453

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. skasowana grzecznościowo 26.VI.1942 w Krakowie.

Fi.Ck2
Mi.U2/01a
40 PLN
14455

1941 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 12 gr. - frankatura wielokrotna, miejscowy list wysłany 19.12.1941 w Kielcach, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U19
60 PLN