Auction 44. WW2 foreign postage

14161

Mi.469
50 PLN
14162

1934 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy, ostemplowana okolicznościowo 3.V we Wrocławiu; temat - LOTNICTWO.

Mi.P251
30 PLN
14164

1939-1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi - miasteczko Snów, karnecik ze znaczkiem polskim ostemplowanym 17.IX.39 polskimi datownikami (data napaści sowieckiej na Polskę) i znaczkiem sowieckim z serii upamiętniającej "wyzwolenie" połowy Polski przez Sowietów, ostemplowanym 17.9.40 datownikami sowieckimi (rocznica agresji); niepowtarzalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.316
Mi.337, 740
300 PLN
14165

1939 list z Grätz (Posen) do Niemiec.

70 PLN
14175

1940 list z Niwki do Katowic.

50 PLN
14176

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, wysłana 26.VIII z Wrocławia do Katowic (Kattowitz), znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym Niemieckiego Czerwonego Krzyża, ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Mi.P236
60 PLN
14177

1940 list z Dąbrowy na Węgry, prowizoryczny kasownik, na odwrocie zalepka niemieckiej cenzury wojskowej.

70 PLN
14178

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, skasowana okolicznościowo 23.VIII we Wrocławiu kasownikiem Niemieckiej Wystawy Kolonialnej.

Mi.P236
50 PLN
14179

1940 niemiecka okupacja Luksemburga, komplet 3 kart wydania przedrukowego, doskonały stan zachowania.

Mi.P6-8
60 PLN
14235

1941 kartka z Olkusza (Ilkenau) 27.3.41 do Nowego Sącza.

20 PLN
14236

1941 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list wysłany 30.IV z maleńkiej miejscowości Duliby koło Buczacza do Czortkowa, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

140 PLN
14237

1941 Protektorat Czech i Moraw, podwójna karta pocztowa, czysta.

Mi.P13
50 PLN
14254

1942 kartka z wirnikiem okolicznościowym Będzina (Brendsburg).

10 PLN
14255

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, karta wysłana 3.4 z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym.

Mi.785
35 PLN
14266

1943 list z Będzina (Brendsburg) 18.12.43 do Mińska.

20 PLN
14267

1943 list z Dąbrowy koło Będzina 9.11.43 do Niemiec.

45 PLN
14268

1943 kartka z wirnikiem okolicznościowym Będzina (Brendsburg).

15 PLN
14269

1943 kartka z Sosnowca 22.12.43 do Wiednia, widokówka z Mysłowic.

60 PLN
14270

1943 przekaz paczkowy z Myszkowa 17.2.43 do Niemiec.

30 PLN
14271

1943 druk firmowy z Zawiercia (Warthenau) 29.9.43 do Freistadt , ślady po archiwizacji.

45 PLN
14272

1943 list z Łaz 29.12.43 do Niemiec.

40 PLN
14273

1943 kartka z Kazimierza 27.1.2.43 do Niemiec, ślady po archiwizacji.

20 PLN
14274

1943 kartka z Czeladzi 23.4.43 do Niemiec, ślady po archiwizacji.

30 PLN
14275

1943 list miejscowy z Gdańska 4.5.43.

15 PLN
14277

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", znaczki wydania przedrukowego na kopercie ostemplowane 22.10 w Wilnie, znaczek za 20 Pf z dużym błędem "plama nad okiem Hitlera".

Fi.OkN1-9, 11, 12, 1
500 PLN
14278

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", karta pocztowa wydania przedrukowego wysłana 11.6 z Krzemieńca do Kielc, treść pisana po polsku, wirnik cenzury Wehrmachtu, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.OkNCp4
300 PLN
14279

1944 list urzędowy z Urzędu Pocztowego w Zawierciu (Warthenau) 12.9.44 do Niemiec, koperta przycięta od góry.

60 PLN