Auction 44. Post offices abroad 1919-1939

14016

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na nowym nakładzie znaczków polskich, rozszerzone o trzy wartości z błyszczącym nadrukiem na cienkim papierze i trzy z matowym nadrukiem na białym średnim papierze; całość na karcie wystawowej ze stosownymi opisami; jeden znaczek (10 gr. na cienkim papierze) sygnowany na podlepce, wszystkie inne z pełną oryginalną gumą gwarancja Schmutz.

Fi.1-11 x, y I, II
800 PLN
14017

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem 5 gr. - frankatura wielokrotna, list wysłany 29.XII.1928 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znaczki unieważniono kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1"; na odwrocie znaczek kwestarski z przedrukiem 10/3 gr. Stołecznego Komitetu Pomocy Bezrobotnym, doklejony zapewne w urzędzie odbiorczym, a datek pobrano prawdopodobnie od adresata; w charakterze kasownika odbiorczego użyto stempla mechanicznego z hasłem "DNI PRZECIWGRUŹLICZE/ KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ" Warszawa 1 z wyróżnikiem "*b*" (Myślicki 28 119); dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.12
Mi.15
1 200 PLN
14018

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe, czworobloki znaczków przedrukowane rzadką I formą, bardzo poszukiwane w Niemczech (Mi.740 euro), gwarancja 5 gr.(drogi) Schmutz, 10 gr. (tańszy) Kalinowski.

Fi.12-13aIx
1 400 PLN
14019

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, seria kasowana, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.12-15
Mi.15-18
30 PLN
14020

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, seria czysta w ładnym stanie, gwarancja Kalinowski.

Fi.12-15
Mi.15-18
100 PLN
14025

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym z J.Piłsudskim, różne kolory, gwarancja Krawczyk,.

Fi.16abc
Mi.19abc
60 PLN
14026

1927 kartka z Gdańska 22.3.27 do Krakowa.

Fi.13a
150 PLN
14027

1929 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list zleceniowy wysłany 12.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do urzędu w Kalwarii Zebrzydowskiej; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "e", czarny stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.11, 12III
Mi.11, 15
350 PLN
14028

Fi.13, 19
Mi.16, 22
6 000 PLN
14030

1929 Port Gdańsk - Godło państwa (I), seria czysta w ładnym stanie, gwarancja Kalinowski.

Fi.17-19
Mi.20-22
35 PLN
14032

1929 Port Gdańsk, gwarancja Krawczyk.

Fi.20v
85 PLN
14033

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem 5 gr. - frankatura pojedyncza, druki wysłane 27.XI.1933 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Chełmna; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2"; bardzo dobry stan zachowania (karta z dwóch stron zmniejszona); gwarancja Krawczyk.

Fi.17
Mi.20
180 PLN
14034

1930 Port Gdańsk, parka z dolnym marginesem.

Fi.21
50 PLN
14036

1931kartka formularz firmowy z Gdańska 2.VI.31 do Krakowa, taryfa za druki.

Fi.17
150 PLN
14037

1931 firmowy list polecony z Gdańska 11.II.31 do czerska, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.18, 19
150 PLN
14038

1933 pocztówka - druk z Gdańska 26.IV.33 do Krakowa.

Fi.1-3
80 PLN
14039

1933 kartka - druk z Gdańska 28.11.33 do Chełmna.

Fi.17
100 PLN
14040

1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski,.

Fi.20v
85 PLN
14043

Fi.22
280 PLN
14045

1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski.

Fi.24
140 PLN
14046

Fi.23-25
Mi.26-28
180 PLN
14047

1935 duży list z Portu Gdańsk 2.IX.35 do Bydgoszczy, gwarancja Mikulski.

Fi.19, 26
150 PLN
14048

1935 kartka z Gdańska 18.IV.35 do Grudziądza.

100 PLN
14049

1935 Port Gdańsk, frankatura mieszana znaczków wydań przedrukowych i znaczka polskiego bez przedruku, list wysłany 13.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Włochy k.Warszawy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.273, 23, 25
400 PLN
14051

1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta w ładnym stanie, gwarancja Kalinowski.

Fi.26-28
Mi.29-31I
45 PLN
14053

1936 Port Gdańsk, zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego z Sądu Grodzkiego w Nowem do Gdańska, stempel odbiorczy i nadawczy z 9.II "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "k"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN
14054

1936 PORT GDAŃSK, wycinek z wprowadzoną w 1935 roku frankaturą mechaniczną "The British and Polish Trade Bank A.G." - jedną z dwóch znanych (Fi.2500.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.FM I
300 PLN
14057

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta w ładnym stanie, gwarancja Kalinowski,.

Fi.29-31
Mi.31II-33
40 PLN
14059

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z 5.VI - widoki (II), znaczki za 5 i 15 gr. z przedrukiem, seria czysta, czworoblok znaczka za 5 gr. z błędami - lewy górny "krótkie K", prawy dolny "spacja przed P"; czworoblok znaczka za 15 gr. z błędem na prawym dolnym znaczku "pęknięta pionowa kreska Ń";
dekoracyjny list polecony II klasy ofrankowany czworoblokami, wysłany 12.IV.1938 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; kasownik "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; kasownik odbiorczy; na karcie wystawowej z opisem; doskonały stan zachowania; wszystkie walory gwarancja.

Fi.30-31
Mi.32-33
1 100 PLN
14061

1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami propagandowymi; idealny stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp3c
500 PLN
14064

1938 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa (do 5 wyrazów) wysłana 19.I z Krakowa do Fischenthal w Szwajcarii; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.29
Mi.32
250 PLN
14066

Fi.32
Mi.34
50 PLN
14067

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta, pasek 3 znaczków makulaturowych z idealną gumą, bez podlepki i znaczki za 15 i 25 gr. ostemplowane na kopercie 11.XI listu poleconego w pierwszym dniu obiegu, wszystkie walory w doskonałym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem.

Fi.32-35
Mi.34-37
600 PLN
14068

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach.

Fi.32-35
Mi.34-37
50 PLN
14069

1938 Port Gdańsk, 150 rocznica uchwalenia Konstytucji Stanów Zjednoczonych, polski znaczek o wysokim nominale 1 zł. użyty w Gdańsku (dopłata na liście Mi.130 euro), gwarancja.

Fi.305
Mi.326
50 PLN
14071

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4
250 PLN
14072

1938 Port Gdańsk, polski znaczek dopłaty użyty w Gdańsku, list opłacony jak druki, wysłany 3.VI z Gdyni do Gdańska, ponieważ nadawca nie oznaczył przesyłki DRUKI, urząd w Gdańsku pobrał dopłatę w wysokości 15 gr. (opłata za list miejscowy wynosiła 20 gr.) traktując przesyłkę jako niedostatecznie opłaconą, ale co bardzo rzadkie, bez karnego doliczania podwójnej wysokości opłaty; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No.2"; wysoka wycena katalogowa (Fi. od 1000.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.D82, 294
1 200 PLN
14074

1938 karnet - "V OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA-WARSZAWA i OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY-GDAŃSK", wewnątrz znaczek polski (295) i z przedrukiem (29) i stemple wystawowe.

Fi.KO2, 29, 30
Mi.32, 33
500 PLN