Auction 43. Neubrandenburg

9201

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja Schmutz.

Fi.7ax
150 PLN
9202

Fi.7dxC
200 PLN
9203

1942 Bożonarodzeniowa grafika obozowa, sygnowano Bronek.

120 PLN
9204

1943 potwierdzenie otrzymania paczki wysłanej 15.IX z Bejrutu przez Komitet Pomocy jeńcom polskim działający przy oddziale lewantyńskim Francuskiego Czerwonego Krzyża; minimalnie słabszy stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

120 PLN
9205

1943 Wielkanocna grafika obozowa, na odwrocie życzenia, data 8.IV.43. Neubrandenburg i podpis Bronek.

120 PLN
9206

1944 kaplica, jasnozielony znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

420 PLN
9207

1944 świetlica, mini arkusik drukarski znaczka za 5 f. w kolorze czarnym, gwarancja Falkowski.

1 500 PLN
9208

1944 różne rysunki, seria obiegowa, odmiany: bardzo rzadka gumowana 4ax4 (kilkanaście z nakładu 300 szt.), 5Iax4, 6bx3, 7IIcx3, gwarancja Schmutz.

Fi.4-7C
700 PLN
9209

1944 Syrena, znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
60 PLN
9210

1944 syrena, znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
80 PLN
9211

1944 Syrena - znaczek obozu IIE na papierze szarym gładkim bibułkowym, użyty w obozie IID - ostemplowany 18.VII na całostce obozu IID razem ze znakiem opłaty datownikiem i dodatkowo stemplem okolicznościowym z okazji Dni Morza; pamiątkowa całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.4ay1A, Cp8yII
80 PLN
9212

1944 różne rysunki - syrenka.

Fi.4bx3C
50 PLN
9213

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

400 PLN
9214

1944 "Herbatka" Lubliniaków - pamiątkowa karta ozdobiona grafiką sygnowaną ołówkiem, z autografami uczestników okolicznościowego spotkania; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN
9215

1944 Druk znaków opłaty na zdjęciach dostarczonych przez klientów - unikalna próba z wzorami znaków opłaty nr 4, 5 i 9; eksperyment był udany, a znaki te, w nieco zmienionych barwach, zastosowano do druku na kartach pocztowych w lutym 1944; znak opłaty nr 5 stosowano tylko w dniu 29.II. w kolorze oliwkowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp4 P
5 000 PLN