The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 43. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10344

1962 rocznik znaczków czystych (z arkusikiem FIP i blokiem kosmicznym na obydwu odmianach papieru).

Fi.1144-1221 + Ark.1
Mi.1289-1369 + Klb.1
95 PLN
10345

1962-1963 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom V; aby ułatwić zakup wyłączono z niego: arkusiki FIS (Ark.1149-51a), bloki 27a i b i 29I i II; można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 220 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1144a-1308
Mi.1289-1456 
160 PLN
10346

1962 Narciarskie Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, efektowna karta z dodatkową nalepką, przesłana 25.II z Zakopanego pocztą szybowcową, zorganizowaną specjalnie z okazji zawodów.

Fi.1149-1151a
Mi.1294-1296A 
45 PLN
10347

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, seria w małych arkusikach.

Fi.1149-51a ark.
Mi.1297-99 
270 PLN
10348

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, ozdobny arkusik drukowany na bibułkowej przekładce międzyryzowej, znane nieliczne egzemplarze, fotoatest.

Fi.1149as ark.
Mi.1297 
2 500 PLN
10349

1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek z błędem "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA".

Fi.1158s
Mi.1306 
15 PLN
10350

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, komplet znaczków z przywieszkami: parek, trójek, czwórek.

Fi.1189Pw
Mi.1337Zf 
30 PLN
10351

1962 Dzień FIP, arkusiki w dwóch typach różniących się odległością napisu na górnym marginesie, a górna krawędzią arkusika.

Fi.1198 ark.I+II
Mi.1337 
80 PLN
10352

1962 Wystawa filatelistyczna "WOJSKO LOTNICTWO KOSMOS" - koperta pamiątkowa z dodatkową nalepką.

Fi.1202
Mi.1350 
20 PLN
10353

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolem.

Fi.1202-3
Mi.1350-1 
40 PLN
10354

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.1202-3
Mi.1350-1 
40 PLN
10355

1962 Dzień Znaczka 1962, komplet dwóch kart maksimum.

Fi.1205-1206
Mi.1353-1354 
30 PLN
10356

1962 25 lecie SD, dziewięcioblok znaczka za 60 gr. z rzadkim błędem na poz.28 "doniczka na parapecie", gwarancja Krawczyk.

Fi.1207 B1
Mi.1355 
60 PLN
10357

1962 Rok Korczakowski, znaczek za 60 gr. z błędem "dwukropek zamiast kropki po Y w PIERWSZY" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1210 B1
Mi.1358 
30 PLN
10358

1962 M/S "Batory" - koperta z papeterii statku z pamiątkową nalepką, ostemplowana w agencji pokładowej 17.V.


20 PLN
10359

1962 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1149-1151a, b + Bl.24).


80 PLN
10360

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, niekatalogowany dotąd arkusik za 1.50 zł na bibułkowej przekładce międzyryzowej zamiast na normalnym papierze, fotoatest.

Fi.Ark.1151as
Mi.Klb.1296C 
2 500 PLN
10361

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, zestaw arkusików o napisach na górnym marginesie odległych od górnej krawędzi o: 4,5mm; 5mm; 5,5mm; 6mm; 6,5mm.

Fi.Ark.1189
Mi.Klb.1337 
400 PLN
10362

1962 Kongres związków zawodowych, arkusik z nienotowanym dotąd typem błędu "uszkodzenie trąbki w znaku wodnym - III.1", widocznym na środku dolnego marginesu, gwarancja i opis Walisch.

Fi.Ark.1215 B
Mi.Klb.1363 
600 PLN
10363

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z błędem "Ę zamiast E w NARCIARSKIE", gwarancja i opis Walisch.

Fi.Bl.24 B2
Mi.Bl.26 
30 PLN
10364

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, blok z nienotowanym dotąd typem błędu "uszkodzenie trąbki w znaku wodnym - III.4", widocznym pod ZESPOŁOWY, gwarancja i opis Walisch.

Fi.Bl.26b B
Mi.bl.28 
600 PLN
10365

1963 "ORP ISKRA SZKOLI NOWE KADRY OFICERÓW MORSKICH" Gdynia, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany okolicznościowo 30.VI; temat - ŻAGLOWCE.

Fi.1051
Mi.1195 
20 PLN
10366

1963 M/S "Batory" - list lotniczy na dekoracyjnej papeterii, wysłany z agencji pokładowej 7.XI do Warszawy, podczas postoju statku w Nowym Jorku.

Fi.1058, 1235
Mi.1214, 1383 
70 PLN
10367

1963 100. rocznica Powstania Styczniowego, lewy dolny znaczek z błędem "uszkodzone R w TRAUGUTT - początkowa faza".

Fi.1222s
Mi.1370 
40 PLN
10368

1963 100. rocznica Powstania Styczniowego, lewy dolny znaczek z błędem "silnie uszkodzone R w TRAUGUTT".

Fi.1222s
Mi.1370 
60 PLN
10369

1963 walka z głodem na świecie, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w położeniu - III.7, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1225
Mi.1373 
140 PLN
10370

1963 "OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA KULTURA I SZTUKA NA ZNAKACH POCZTOWYCH", dekoracyjna całość, przesłana 27.VI miejscowo w Warszawie.

Fi.1235, 1238
Mi.1383, 1386 
20 PLN
10371

1963 "SESJA NAUKOWA 500-LECIA BITWY MORSKIEJ NA ZALEWIE WIŚLANYM" Elbląg, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany okolicznościowo 15.IX; temat - ŻAGLOWCE.

Fi.1240
Mi.1388 
20 PLN
10372

1963 gady i płazy, dzielony znaczek za 40 gr. na karcie świątecznej wysłanej 23.III.1964 z Katowic, adresowana do Prezesa PZF Antoniego Łaszkiewicza, ciekawostka.

Fi.1246, 1237
Mi.1394, 1385 
100 PLN
10373

1963 Gady i płazy, znaczek za 60 gr. bez napisów i nominału, wynik braku koloru czarnego, katalogowany w Michlu jedynie jako kasowany, wielka rzadkość, opisany zgodnie z zapisem w katalogu Michel i zagwarantowany Schmutz.

Fi.1248s
Mi.1396 F 
600 PLN
10374

1963 wielcy Polacy, seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.1263-66
Mi.1411-14 
70 PLN
10375

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 40 gr. z błędem "kropka w 4" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1267 B1
Mi.1415 
35 PLN
10376

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 40 gr. z błędem "kropka w 4" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1267 B1
Mi.1415 
30 PLN
10377

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr. z błędem "0 uszkodzone z lewej" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1268 B4
Mi.1416 
35 PLN
10378

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, jedna z największych rzadkości nowych polskich wydań - parka ciętych znaczków za 60 gr., gwarancja Falkowski, można dodatkowo zamówić atest wybranego eksperta.

Fi.1268 nz
Mi.1416 
24 000 PLN
10379

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, lewy dolny znaczek z błędem "KOMOSIŁ".

Fi.1268t
Mi.1416 
25 PLN
10380

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, prawy dolny znaczek z błędem "dwie gwiazdki pod Z".

Fi.1269s
Mi.1417 
25 PLN
10381

1963 mistrzostwa Europy w koszykówce, znaczek za 40 gr. z błędem na poz.2 "krótka stopa", gwarancja Krawczyk.

Fi.1270 B1
Mi.1418 
20 PLN
10382

1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, prawy znaczek z błędem "krótka stopa".

Fi.1270s
Mi.1418 
20 PLN
10383

1963 mistrzostwa Europy w koszykówce, znaczek za 60 gr. w czworobloku, z błędem na poz.1 "1863 zamiast 1963", gwarancja.

Fi.1272 B1
Mi.1420 
40 PLN