Auction 43. Post offices abroad 1919-1939

8144

1919 Konstantynopol, seria znaczków z nadrukiem nowodrukiem LEVANT.

Fi.1-11 ND
40 PLN
8145

1919 wydanie dla polskiej poczty w Konstantynopolu, wysoko wyceniana seria kasowana (Fi.3800.-, Mi.1800 euro), w bardzo ładnym stanie i z atrakcyjną ceną wywoławczą, gwarancja Schmutz.

Fi.1-12
2 400 PLN
8146

1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, wysoko wyceniana seria czysta (Fi.5000.-), 15 f. z lekkim śladem po podlepce, kilka innych z cieniem śladu, pozostałe bez podlepek, gwarancja Schmutz, Gryżewski, Mikulski, Kalinowski, wszystkie wyższe wartości po trzy gwarancje.

Fi.1-12
3 600 PLN
8147

1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT (nowodruki), seria czysta w pięknym stanie, gwarancja.

Fi.1-12 ND
150 PLN
8148

1919 Odessa, znaczek za 10 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Danowkski, Rachmanow, Schmutz.

Fi.1a
900 PLN
8149

1919 Odessa, znaczek za 10 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.1a
900 PLN
8150

1919 Odessa, znaczek za 20 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.2ay
900 PLN
8151

1919 znaczek polskiej agencji pocztowej w Odessie za 20 fen. na papierze żeberkowanym poziomo, kasowany - zdjęty z listu użytkowego, bardzo rzadki, gwarancja Schmutz.

Fi.2ay
2 400 PLN
8152

1919 Odessa, znaczek za 1 mk. z czarnym nadrukiem, gwarancja Danowski, Schmutz.

Fi.5a
900 PLN
8153

1919 Konstantynopol, parka znaczków z nadrukiem LEVANT w kolorze wiśniowoczerwonym unieważnione kasownikiem polskiej placówki w Konstantynopolu z datą 19.III.20, najprawdopodobniej znaczki odklejono z obiegowej koperty, fotoatest Schmutz.

Fi.7x
800 PLN
8154

1920 Konstantynopol, polska całostka z nadrukiem LEVANT przeznaczona dla polskiej urzędu pocztowego w Turcji, ostemplowana grzecznościowo 15.X.1920 datownikiem "POCZTA POLSKA KONSTANTYNOPOL"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

1 500 PLN
8155

1921 Konstantynopol, seria nie wprowadzona do obiegu.

Fi.26-32
160 PLN
8156

1921 Konstantynopol. polski znaczek stemplowany kasownikiem polskiej agencji pocztowej w konsulacie w Konstantynopolu, na tym znaczku niekatalogowane, gwarancja Schmutz.

Fi.IIIa
250 PLN
8157

1921 Konstantynopol. polski znaczek stemplowany kasownikiem polskiej agencji pocztowej w konsulacie w Konstantynopolu, gwarancja Schmutz.

Fi.VII
250 PLN
8158

1925 Port Gdańsk, podstawowa seria, gwarancja.

Fi.1-11
600 PLN
8159

1925 kartka z grzecznościowo stemplowanymi znaczkami (nie wypisana).

40 PLN
8160

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, seria kasowana, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.12-15
Mi.15-18
30 PLN
8161

Fi.12a-14a
Mi.12-14
240 PLN
8162

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem typ I, charakterystycznie nierównomiernie nałożona guma, gwarancja Danowski,.

Fi.12Ix
200 PLN
8163

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem typ I, gwarancja Danowski,.

Fi.13aIx
80 PLN
8164

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem z formy II, naturalna niewielka smuga bez gumy, gwarancja Danowski,.

Fi.14aIIx
220 PLN
8165

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym z J.Piłsudskim, różne kolory, gwarancja Krawczyk,.

Fi.16abc
Mi.19abc
60 PLN
8166

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym z J.Piłsudskim, kasowana parka znaczków za 25 gr. w kolorze jasnożółtobrązowym na wycinku, gwarancja.

Fi.16b
Mi.19a
40 PLN
8167

1927 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 10 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 22.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Kielc; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1" z wyszczerbionym dolnym mostkiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.13b
Mi.16
200 PLN
8168

1927 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 20 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 9.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Pińska; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P-T No.1" z wyróżnikiem "d", odmiana z wyszczerbionym dolnym mostkiem; koperta firmowa "Bank Związku Spółek Zarobkowych Sp.Akc. Oddział Gdański"; na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15
Mi.18
400 PLN
8169

1928 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 16.I z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Bralin; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P-T No.1" z całkowicie wyłamanym górnym mostkiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.14
Mi.17
250 PLN
8170

1928 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Henryk Sienkiewicz) o sygnaturze II.1926, bez przedruku użyta w Gdańsku, wysłana 1.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znak opłaty unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1" z wyróżnikiem "g"; całostki polskie prawidłowo użyte w polskich urzędach w Gdańsku, należą do wyjątkowo rzadkich walorów; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp48
800 PLN
8171

1929 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list zleceniowy, wysłany 27.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Bołszowce (obecnie na Ukrainie); znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania (koperta minimalnie zmniejszona z lewej strony); sygnowano Esperantista Filatelejo, gwarancja.

Fi.10, 19
Mi.10, 22
250 PLN
8172

1929 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Józef Piłsudski z przedrukiem - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Torunia; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL."; koperta firmowa "Rudolf Mosse" i dodatkowo owalny stempelek nadawcy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.16
Mi.19
300 PLN
8173

1929 Port Gdańsk - Godło państwa, seria kasowana, różne kolory, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.17-19
Mi.20-22
50 PLN
8174

1929 Port Gdańsk - godło państwa, seria kasowana na wycinkach z rożnymi kasownikami, gwarancja.

Fi.17-19
Mi.20-22
40 PLN
8175

1929 Port Gdańsk, gwarancja Krawczyk.

Fi.20v
85 PLN
8176

1929 Port Gdańsk - Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Gdańsk - Poznań, list lotniczy przesłany na trasie Gdańsk - Poznań, jeden znaczek uszkodzony przy naklejaniu; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!!

Fi.93h
400 PLN
8177

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 15.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Rybnika; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "f"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.17, 18
Mi.20, 21
150 PLN
8178

1932 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list polecony, wysłany 7.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL"; w związku z niedokładnym adresem list po opatrzeniu adnotacją: "Istnieją dwa Skole/ na żądanie nadawcy zwrot 8/4" cofnięty do nadawcy i po uzupełnieniu adresu wysłany ponownie do Skały pod Ojcowem, kasownik odbiorczy 10.IV; koperta firmowa "AMADA Danzig-Schellmühl" nietypowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.11, 17
Mi.11, 20
300 PLN
8179

1932 polski znaczek dopłaty użyty w Gdańsku.

Fi.D71II
100 PLN
8180

1933 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 11.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Bydgoszczy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL" z wyróżnikiem "u"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1, 18
Mi.1, 21
150 PLN
8181

1933 Port Gdańsk, Orzeł w wieńcu - frankatura trójkolorowa, kartka pocztowa (druki), wysłana 26.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Krakowa, przesyłka opłacona znaczkami o najniższych nominałach, na 4 dni przed ich wycofaniem z obiegu; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c", przesyłka minimalnie - o 1 gr. - przefrankowana; dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia na końcach ząbków); gwarancja.

Fi.1, 2, 3
150 PLN
8182

1933 Port Gdańsk, znaczek wydania przedrukowego za 3 gr. z prywatnym kasownikiem (Bank dy)skontowy Spółka Akcyjna Gdańsk.

50 PLN
8183

1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski,.

Fi.20v
85 PLN