Auction 42. Foreign Postage on Polish territory

101

200 PLN
102

280 PLN
103

1849 list z Kwieniszewa 20/9 do Trzemeszna.

60 PLN
104

1851 Pierwszy gazetowy znaczek świata - słynny niebieski "Merkury" na kompletnej gazecie !!! znaczek o nominale 0,6 Kr w typie II używany wyłącznie do opłacania wysyłki prasy i broszur, egzemplarz z dolnym marginesem na opasce naklejonej na krakowski "CZAS" z dnia 17.VIII.1856, wysłanej do magistratu w Nowym Sączu, walor obecnie nieczęsto spotykany; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.6II
800 PLN
105

1855 około, I wydanie Austrii - 9 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 22.XI ze Lwowa do miejscowości Czerwonogród; znaczek ładnie cięty (krócej u góry), unieważniony kasownikiem z ozdobnikiem; na odwrocie dwuwierszowy stempel odbiorczy TŁUSTE; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.5X
200 PLN
106

Mi.4Y
500 PLN
107

1856 I wydanie Austrii - 3 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 19.IX z Bielska do Węgierskiej Górki; ładnie cięty znaczek z błędem: górna ramka z prawej strony niedobita, unieważniony kasownikiem BIELITZ z ozdobnikiem; na odwrocie stempel pośredni Żywiec (SEYBUSCH) z ozdobnikiem; dodatkowo niebieski stempelek nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.3X
400 PLN
108

Mi.4Y
50 PLN
109

1857 I wydanie Austrii - 3 kr. - frankatura pojedyncza, obwoluta listu wysłanego 29.IV z Krakowa do Brzeska; znaczek ładnie cięty, na odwrocie stemple odbiorczy.

100 PLN
110

Mi.5Y
200 PLN
111

1858 I wydanie Austrii - 9 kr. - frankatura pojedyncza, kompletny list wysłany 28.3. z Krakowa do Neustadt (Nove Mesto) w czechach; znaczek bardzo ładnie cięty, na odwrocie stemple: przejściowy i odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

180 PLN
112

1860 II wydanie Austrii - 15 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 23.X z Brodów do Bergereichenstein (Kašperské Hory) w Czechach; dwuwierszowy przedfilatelistyczny stempel nadawczy; na odwrocie stemple: przejściowy Praga i odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Hübner.

Mi.15II
200 PLN
113

1861 austriacki znaczek gazetowy, użyty do opłaty druku, wysłanego 4.III.1864 z Pilzna; rzadko spotykany sposób użycia znaczków gazetowych, wysoka wycena katalogowa!

Mi.23
700 PLN
114

1862 około, austriacki jasnoszary znaczek gazetowy (1,05 kr.) skasowany 5.IV na kompletnej opasce, adresowanej do Nowego Sącza, krótko cięty z prawej strony; wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro)!!!

Mi.23a
300 PLN
115

1863 około, V wydanie Austrii - 5 kr. + 10 kr. - frankatura dwukolorowa, koperta listu poleconego wysłana 17.VI z Bochni do Brzeska, kasownik odbiorczy na odwrocie; znaczek opłaty za polecenie naklejony na odwrocie nieuszkodzony !!! (zazwyczaj był on rozrywany przy otwieraniu przesyłki); dekoracyjna całość w bardzo ładnym stanie zachowania.

Mi.32, 33
200 PLN
116

1865 lub po, austriacka całostka - koperta za 15 kr. na papierze ze znakiem wodnym, wysłana 15.VI z Krakowa do Wiednia; na odwrocie kasowniki odbiorcze: Wien i Neubau; całość w bardzo dobrym stanie zachowania

Mi.U35
120 PLN
117

1868 austriacka całostka - koperta za 5 kr. na papierze ze znakiem wodnym Wz.III, wysłana 3.III z Krakowa do Salzburga, na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U60I
60 PLN
118

1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1/2 grosza, wysłany 30.XII z miejscowości Cosel (Kędzierzyn-Koźle), przesyłka nie została doręczona i zwrócona do nadawcy; dodatkowe kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.D3
120 PLN
119

1871 dwujęzyczna całostka nadana z Tarnowa do Saksonii.

50 PLN
120

1872 I wydanie Niemiec - 1/2 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 19.VI w miejscowości Zempelburg (Sępólno Krajeńskie), prawdopodobnie urzędnik pocztowy wycinał znaczek z oddzielonego wcześniej z arkusza pionowego paska znaczków, a ponieważ zrobił to niezbyt dokładnie stąd na górze "nadmiar" ząbków, a na dole ich "niedobór"; wysoka wycena katalogowa.

Mi.14
250 PLN
121

50 PLN
122

1877 VI wydanie Austrii - 5 kr. "grober druck" - frankatura wielokrotna (2 parki), list polecony wysłany 15.XI z Przemyśla do Krakowa, stempelek RECOMANDIRT z dopisanym numerem przesyłki, koperta firmowa, dopisek "za rewersem", na odwrocie kasownik odbiorczy; wysoka wycena katalogowa! dobry stan zachowania (jeden znaczek uszkodzony przed naklejeniem).

Mi.37I
200 PLN
123

1877 list z Wrześni, wysłany 10.XI do Czeszewa, na odwrocie kasownik odbiorczy Miłosław.

Mi.33
15 PLN
124

Mi.37, 38
400 PLN
125

1881 VI wydanie Austrii - 10 kr. - frankatura pojedyncza, list firmowy ze Lwowa do Paryża, dwujęzyczny kasownik Lwowa i stemple odbiorcze, doskonały stan i prezencja.

120 PLN
126

Mi.39I
120 PLN
127

1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; doskonały stan zachowania.

Mi.P6
100 PLN
128

1885 list pieniężny na kwotę 10 rubli (40 franków) wysłany 27.XI z Warszawy do Krakowa, stemple urzędu granicznego w Granicy i odbiorczy Kraków; pieczęcie lakowe w doskonale zachowane; całość w stanie bardzo dobrym.

120 PLN
129

1886 sekretnik wysłany z Kalisza 8.X do Sieradza, adresowany do barona von Dangela; pozostałości taśmy samoprzylepnej.

25 PLN
130

1887 zagraniczny list polecony nadany 7.VI w urzędzie filialnym Kraków, adresowany do Tomska na Syberii, wysoka (20 kr.) pojedyncza frankatura, rzadko spotykana erka (ornamenty na poziomej linii dorysowane czarnym tuszem), stempel odbiorczy Tomska; niezwykle rzadka destynacja, wysoka wycena katalogowa!! doskonały stan zachowania.

Mi.48
400 PLN
131

80 PLN
132

1889 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 15.III z Zakopanego do Wiednia, kasownik odbiorczy, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem K.K.FACHSCHULE FÜR HOLZ-INDUSTRIE IN ZAKOPANE; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P46
50 PLN
133

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

50 PLN
134

1889 kartka z Warszawy do Berlina, dopłata.

45 PLN
135

1889 list ze Lwowa do Wiednia, dwujęzyczny kasownik Lwowa i stempel odbiorczy na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
136

180 PLN
137

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.P15
120 PLN
138

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.P13
35 PLN
139

Mi.S4B
160 PLN
140

1898 list wysłany 20.V z Karpacza (Krummhübel), ładna firmowa koperta, kasownik odbiorczy.

20 PLN