Auction 42. PoW Gross Born camp

3300

1943 gołąbek, kartka z grafiką.

250 PLN
3301

40 PLN
3302

1943 całostka z grafiką Adam Mickiewicz.

Fi.Cp10
100 PLN
3303

Fi.Cp10
150 PLN
3304

1943 Gołąbek, karta pocztowa, znak opłaty w kolorze czarnym, karton żółtawy szorstki, wysłana 2.VII.1944 (bez tekstu na odwrocie); doskonały stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5x1
50 PLN
3305

Fi.Cp8yII
80 PLN
3306

1943 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp8yx1
60 PLN
3307

Fi.4dy2A
120 PLN
3308

Fi.9-11
230 PLN
3309

Fi.10z
250 PLN
3310

1944 Święto Morza, okolicznościowy karnet wydany staraniem Koła Morskiego ozdobiony grafiką sygnowaną EW, ofrankowany znaczkiem za 30 f., wysłany 5.VIII jako przesyłka polecona, dodatkowo odciśnięte dwa kasowniki okolicznościowe: "Dni Morza" i "Olimpiada"; unikalna, muzealna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.11
2 500 PLN
3311

Fi.12-14
320 PLN
3312

1944 Święto Gór, znaczek czysty, lekkie zmatowienia na gumie, gwarancja Krawczyk.

Fi.15
45 PLN
3313

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
70 PLN
3314

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, znaczek na wycinku, skasowany 11.XI w dniu wejścia do obiegu; gwarancja.

60 PLN
3315

1944 25 lecie AGH w Krakowie, parka znaczków z bardzo rzadkim błędem - brak nacinania poziomego pomiędzy znaczkami, lekkie zmatowienia na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.26
300 PLN
3316

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, znaczek na wycinku, skasowany 15.XII, dodatkowo stempel okolicznościowy z okazji rocznicy uruchomienia Poczty Obozowej; gwarancja.

Fi.26
60 PLN
3317

1944 wystawa filatelistyczna - Dni Morza, pasek znaczków z bloku 4, gwarancja.

300 PLN
3318

1944 listownik z odbitką drzeworytu poczty obozowej, wysłany 6.XII za pośrednictwem Deutsche Post Osten do miejscowości Sienno; nietypowy, ładny walor.

300 PLN
3319

Fi.Bl.2
600 PLN
3320

Fi.Bl.2
280 PLN
3321

Fi.Bl.2
150 PLN
3322

Fi.Bl.4
600 PLN
3323

Fi.Bl.5
1 200 PLN
3324

1944 rocznica obrony Warszawy, dwie odmiany papieru: biała i kremowa bloku z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.7
400 PLN
3325

Fi.Bl.7
180 PLN
3326

Fi.Bl.7
320 PLN
3327

Fi.Bl.8
440 PLN
3328

Fi.Bl.8I
180 PLN
3329

1944 całostka świąteczna ilustrowana wysłana 14.XII.44.

Fi.Cp10y
50 PLN
3330

1944 obiegowa karta ilustrowana (Mickiewicz) o nominale 20 f., czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp10y
120 PLN
3331

1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f., ostemplowana grzecznościowo 15.VII datownikiem, dodatkowo odbitka stempla olimpijskiego i kasownika 4 dnia wystawy filatelistycznej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja; temat - OLIMPIADA.

Fi.Cp10y
60 PLN
3332

1944 kartka z zarządu biblioteki.

Fi.Cp18
50 PLN
3333

1944 Warszawa walczy, całostka skasowana grzecznościowo; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21
30 PLN
3334

1944 Warszawa walczy, całostka czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21
80 PLN
3335

1944 Warszawa walczy, karta pocztowa wysłana 6.IX, dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21
60 PLN
3336

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp22b
50 PLN
3337

Fi.Cp25
80 PLN
3338

Fi.Cp25
40 PLN
3339

Fi.Cp26
100 PLN