Auction 42. Danzig

5113

1937 wydanie na rozwój gospodarki Gdańskiej, znaczek za 40 Pf. z wzajemnym przesunięciem kolorów, gwarancja Krawczyk.

Fi.271
Mi.275X
250 PLN
5114

1937 DAPOSTA, blok lotniczy ze znacznym uszkodzeniem cyfry 7, częściowy brak cyfry (suchotłoczony).

Fi.Bl.1
1 000 PLN
5115

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, list polecony frankowany blokiem, ostemplowanym okolicznościowo, wysłany 30.XI z urzędu Gdańsk 1 do Łagiewnik, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Bl.3
500 PLN
5116

1937 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze niebieskozielonym, karton kremowy.

Fi.Cp57e
120 PLN
5117

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta czysta, idealny stan zachowania.

Fi.Cpp4
Mi.PP3
300 PLN
5118

1939 Dzień znaczka 1939, seria czysta w czworoblokach.

Fi.300-03
Mi.302-05
120 PLN
5119

1939 "Gdańsk jest niemiecki" - niemiecka dekoracyjna karta propagandowa, czysta w idealnym stanie zachowania.

Mi.P287
40 PLN
5120

1940 ilustrowana, propagandowa karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 7.I z okazji Dnia Znaczka; doskonały stan zachowania.

Mi.P287
60 PLN
5121

1942 list w ładnej kopercie firmowej, wysłany 28.VIII z Gdańska do Pakosch (Pakość), znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN