The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 42. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3815

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędami formy A na poz.40 "obcięty nosek 1 i uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis.

Fi.389 B3(A)
Mi.422 
40 PLN
3816

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem formy A na poz.50 "uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis.

Fi.389 B4(A)
Mi.422 
40 PLN
3817

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, 6 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 14.II z miejscowości Mieszna koło Węgrowa do Płocka; słabszy stan zachowania.

Fi.391, 377
Mi.424, 410 
40 PLN
SOLD
3818

1946 "WARSZAWA WOLNA", 8 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 25.5 z Kłodzka do Helmstad w Szwecji, ponieważ przesyłka została opłacona m.in. znaczkami emisji wycofanych z obiegu (o łącznym nominale 6 zł), na odwrocie doklejono brakujący znaczek za 6 zł; znaczki unieważniono prowizorycznym kasownikiem z wypiłowaną nazwą miejscowości, czerwony stempelek polecenia; pieczątka cenzury , zagranicznej nr.3071, na odwrocie kasownik tranzytowy "GDAŃSK 3 - PORT"; numerowy stempel odbiorczy poczty szwedzkiej - 813 na froncie; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; znaczki tego wydania, rzadko występują na niefilatelistycznej korespondencji.

Fi.392
Mi.425 
250 PLN
SOLD
3819

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca, poz.48 "kropka pod prostokątem", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.392 B6
Mi.425 
120 PLN
3820

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, nadruk na znaczku z błędem 384s "kropka pod prostokątem z nominałem" występująca w I walcu.

Fi.392s
Mi.425 
120 PLN
3821

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "przerwa w S", gwarancja.

Fi.393 B5
Mi.426 
35 PLN
3822

1946 wydanie lotnicze, seria z dodatkowymi znaczkami.

Fi.395-400
Mi.428-33 
30 PLN
SOLD
3823

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.395nz
Mi.428U 
500 PLN
3824

1946list z Zabrza 20.9.46 do Niemiec, stempel cenzury zagranicznej nr 3029.

Fi.396
Mi.429 
30 PLN
SOLD
3825

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.396nz
Mi.429U 
500 PLN
3826

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, cięty znaczek w kolorze niebieskim, gwarancja Krawczyk.

Fi.397nz
Mi.430 
400 PLN
3827

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.397nz
Mi.430 
400 PLN
3828

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł. - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.XI z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę.

Fi.398
Mi.431 
15 PLN
3829

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 5.V.1947 z Brzezin do Chicago, odręcznie odnotowano fakt przeprowadzenia kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze, gwarancja.

Fi.398, 379A
Mi.431, 412B 
60 PLN
3830

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 17.III z Warszawy do Chicago, stempelek cenzury zagranicznej 3290, pieczątka kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.398, 381, 384
Mi.415, 418, 431&nbs
120 PLN
3831

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.398nz
Mi.431 
400 PLN
3832

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

Fi.398nz
Mi.431 
350 PLN
3833

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł. - frankatura mieszana, list polecony wysłany 19.I.1948 z Chełmna do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.400
Mi.433 
20 PLN
SOLD
3834

1946 1. rocznica zwycięstwa, czworoblok znaczków ciętych w doskonałym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.405nz
Mi.438U 
750 PLN
3835

1946 Święto Morza, 3+7 zł - frankatura pojedyncza, list (opłacony zgodnie z taryfą) wysłany 28.VII z Gdyni do Warszawy, znaczek unieważniony czerwonym kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.406
Mi.440 
150 PLN
3836

1946 Święto Morza, marginesowy znaczek cięty w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.406nz
Mi.440U 
250 PLN
3837

1946 Święto Morza, czworoblok znaczków ciętych w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.406nz
Mi.440U 
1 000 PLN
3838

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy cięty znaczek, gwarancja Mikstein.

Fi.407nz
Mi.439U 
300 PLN
SOLD
3839

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo rzadka próba znaczka w kolorze oliwkowoczarnym pochodząca z jednego nieząbkowanego pięćdziesięcio znaczkowego arkusza, szerokie marginesy, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikstein, fotoatest Ceremuga.

Fi.407P1
Mi.439U(P) 
1 400 PLN
SOLD
3840

1946 wydanie obiegowe - zamek w Będzinie, narożna parka z niedodrukiem ponad połowy znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.408a
Mi.441a 
800 PLN
3841

1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł - prywatna perforacja - parka pionowa (dolny znaczek uszkodzony) na liście poleconym wysłanym 17.II.1947 z miejscowości Sejny do Warszawy, kasownik odbiorczy, gwarancja.

Fi.408a
Mi.441a 
150 PLN
3842

1946 list z Katowic ze stemplem propagandowym Planu Trzyletniego.

Fi.408a
Mi.441a 
20 PLN
SOLD
3843

1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł (oliwkowy) - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 9.XI z Olsztynka do Londynu.

Fi.408a
Mi.441a 
20 PLN
3844

1946 list z Jeleniej Góry 26.10.46 do Wiesbaden w Niemczech w amerykańskiej strefie okupacyjnej, stempel urzędu cenzury nr 3038 i amerykańskiej cenzury wojskowej nr 20728, dekoracyjna całość.

Fi.408a
Mi.441a 
80 PLN
3845

1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. z błędem "biała smuga nad zł", gwarancja Krawczyk.

Fi.408a B
Mi.441a 
40 PLN
3846

1946 zamek w Będzinie, doskonały abklatsch marginesowego znaczka za 5 zł. w kolorze ciemnobrązowym.

Fi.408b
Mi.441b 
600 PLN
3847

1946 zamek w Będzinie, marginesowy znaczek za 5 zł. z błędem "uszkodzenie prawej ramki", gwarancja Krawczyk.

Fi.408b B
Mi.441b 
50 PLN
3848

1946 zabytki architektury, zamek w Lanckoronie, 10 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 19.VIII z urzędu telefoniczno-telegraficznego w Radomiu do Warszawy, kasownik odbiorczy; dodatkowo doklejona "cegiełka" RTPD (Robotniczego Towarzystwo Przyjaciół Dzieci); ładna całość.

Fi.410
Mi.443 
50 PLN
3849

1946 zabytki architektury, znaczek z błędem "plamka nad zamkiem", gwarancja.

Fi.410 B1
Mi.443 
50 PLN
3850

1946 7. rocznica obrony poczty polskiej w Gdańsku, dolny lewy znaczek z błędem "plamka nad dźwigiem".

Fi.411s
50 PLN
3851

1946 Komisja Edukacji Narodowej, oryginalnie kasowana seria (Fi.600.-), gwarancja Schmutz.

Fi.412-14
500 PLN
3852

1946 Komisja Edukacji Narodowej, oryginalnie kasowana seria (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.412-14
Mi.445-47 
480 PLN
3853

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w ozdobnych arkuszach, doskonały stan zachowania.

Fi.412-14 ark.
Mi.445-47 
3 500 PLN
3854

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w gabinetowym stanie.

Fi.412-4
Mi.445-7 
270 PLN
SOLD