Auction 42. WW2 PoW and internment camps

3516

Fi.Bl.5B
35 PLN
3517

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.5BZw
140 PLN
3518

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, odwrócony druk znaczka za 25 Pf.

Fi.bl.5uA
240 PLN
3519

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK ze znakiem wodnym "kwadraty w lewo", na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5xA
50 PLN
3520

Fi.bl.5xA
50 PLN
3521

Fi.Bl.5xA
35 PLN
3522

Fi.Bl.5xA
50 PLN
3523

1945 Lubeka - żaglowiec, listownik.

Fi.Ck1
50 PLN
3524

1945 Lubeka - Syrena, całostka z sygnaturą E/0281.

45 PLN
3525

1945 "Syrena" karta pocztowa o sygnaturze E/0281, wysłana 29.VIII z obozu dla osób przesiedlonych (Displaced Persons Camp) Nr.1 Geesthacht pod Hamburgiem do Warszawy, znak opłaty skasowany stemplem POCZTA POLSKA HAMBURG, stempel cenzury brytyjskiej i polskiej cenzury wojskowej nr.676; bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania, nieumniejszającym wartości waloru.

400 PLN
3526

50 PLN
3527

1945 "Syrena", karty pocztowe znacznie różniące się kolorem znaku opłaty, jedna ze znakiem opłaty pomarańczowoczerwonym, druga z czerwonym i z dodatkowym błędem "uszkodzone 0 w sygnaturze E/0281"; doskonały stan zachowania.

250 PLN
3528

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - tereny północnoniemieckie, "Syrena" karta pocztowa wysłana 6.IX z Osnabrück za pośrednictwem PCK w Londynie 16.X po dofrankowaniu przesłana do adresata w Polsce; stempelek cenzury wojskowej nr.1082; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
3529

1945 Libertas, karta pocztowa za 40 fen. na niemieckim formularzu z nadrukiem, na odwrocie podlepki.

Fi.Cp3a
700 PLN
3530

Fi.1-10
120 PLN
3531

1946 ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, cięta seria wydania osiedli polskich w Bawarii.

Fi.1-3A
600 PLN
3532

1946 ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, ząbkowana seria wydania osiedli polskich w Bawarii.

Fi.1-3B
200 PLN
3533

Fi.1-5
120 PLN
3534

1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, seria znaczków z nadrukiem "Szanuj cztery wolności".

Fi.1-5
100 PLN
3535

1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, koperta pierwszego dnia obiegu wydania z nadrukiem "Szanujcie cztery wolności".

Fi.1-5
240 PLN
3536

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dziesięć serii czystych (10 x 1-9)

Fi.1-9
150 PLN
3537

1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, seria znaczków I wydania.

Fi.1-9
40 PLN
3538

1946 znaczek z serii poczty osiedli polskich we Włoszech z nadrukiem tzw. "szanuj cztery wolności" cytat z Roosevelta, za 15 c. z odwróconym nadrukiem, sygnowany Borzecki.

Fi.1 No
800 PLN
3539

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek za 50 c. ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem, do tej pory spotykano wyłącznie egzemplarze niegumowane - tu, narożna trójka z pełną oryginalna gumą w pięknym stanie.

450 PLN
3540

1946 osiedla polskie w Bawarii, znaczek za 50 pf.+ 5 mk., cięty, drukowany na stronie gumowanej, unikat.

Fi.3A
800 PLN
3541

1946 Ettlingen II wydanie, seria znaczków ostemplowana 27.VIII na widokówce przedstawiającej głównodowodzącego sił alianckich w Europie, późniejszego prezydenta USA - generała Dwighta Eisenhowera.

Fi.5-8
500 PLN
3542

1946 Ettlingen, orzeł, seria kasowana na wycinkach, każdy znaczek z błędem "brak czerwonej tarczy", na trzech wartościach suchy odcisk tarczy, na znaczku za 1 mk. tarczę odbito śladową resztką farby (kat.PPF S.A.1997 - 2600.-).

Fi.5-8s
1 300 PLN
3543

1946 wydanie lotnicze dla poczty osiedli polskich we Włoszech.

Fi.10A
250 PLN
3544

1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, znaczek wydania lotniczego.

Fi.10A
200 PLN
3545

Fi.10B
100 PLN
3546

Fi.10B
100 PLN
3547

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane typograficznie na znaczkach I wydania - ostatecznie wybrano druk techniką rotograwiury.

Fi.10 P
1 500 PLN
3548

1946 Hellbrun, bloczek na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci.

120 PLN
3549

1946 korespondencja między obozami dla osób wysiedlonych, przebywających na terenie Niemiec, list wysłany 7.VI z Hanoweru do Flensburga.

120 PLN
3550

1946 Hellbrunn, bloczek na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci.

120 PLN
3551

1946 formularz poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany z Katowic 22.II za pośrednictwem tygodnika "Repatriant" i Polskiej Misji Repatriacyjnej na strefę brytyjską, dostarczony 8.IV do Obozu Polskiego w Lubece; dekoracyjna całość o ciekawym obiegu pocztowym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

600 PLN
3552

1946 Dachau - Allach, blok z okazji rocznicy wyzwolenia obozu w Dachau w bardzo ładnym stanie.

Fi.bl.1
400 PLN
3553

Fi.Bl.1-3
700 PLN
3554

1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, blok z niewielki złamaniem.

Fi.bl.2
180 PLN
3555

1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, blok z niewielkim złamaniem.

Fi.bl.3
160 PLN