The new auction will start soon

Auction 41. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23175

1934 karnet - "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W KATOWICACH"; wewnątrz karnetu podpisy członków Komitetu Organizacyjnego.

Fi.264-265
Mi.285-286 
300 PLN
23176

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, zestaw 4 dekoracyjnych listów poleconych ofrankowanych znaczkami wystawowymi (zgodnie z taryfą), znaczki skasowane okolicznościowo; jedna z pierwszych erek okolicznościowych !!! dodatkowo nalepki wystawowe w różnych kolorach, skasowane specjalnym stempelkiem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.264-265
Mi.285-286 
550 PLN
23177

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z okolicznościowym nadrukiem, wysłany 7.V z terenu wystawy do Poznania, kasownik odbiorczy na odwrocie, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-265
Mi.285-286 
160 PLN
23178

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, dwie kartki okolicznościowe wysłane z wystawy kasowane stemplem okolicznościowym wystawy.

Fi.264, 265
Mi.285, 286 
200 PLN
23179

1934 list polecony z I Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Katowicach.

Fi.264-5
Mi.285-6 
110 PLN
SOLD
23180

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z bardzo rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego (Fi.570.-), gwarancja Schmutz.

Fi.264-65
Mi.285-86 
400 PLN
23181

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, gwarancja i opis.

Fi.264-65
Mi.285-86 
120 PLN
23182

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego, gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz.

Fi.264-65
Mi.285-86 
1 000 PLN
23183

1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr. - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 20.IV.1935 z Warszawy do Recklinghausen; temat - PIŁSUDSKI.

Fi.267
Mi.288 
30 PLN
23184

1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr. - frankatura mieszana, list wysłany 22.IX.1936 z miejscowości Pakość do Łeby, na odwrocie zalepka niemieckiej kontroli dewizowej z odciśniętymi stemplami okolicznościowymi Słupska (Stolp).

Fi.267, 284
Mi.288, 305 
80 PLN
23185

1934 list z Mielca opłacony znaczkiem z okazji Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Chellenge.

Fi.268
Mi.289 
60 PLN
23186

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge.

Fi.268-69
Mi.289-90 
200 PLN
23187

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge.

Fi.268-69
Mi.289-90 
50 PLN
23188

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta, gwarancja.

Fi.268-69
Mi.289-90 
80 PLN
23189

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challange, 30 gr. - frankatura wielokrotna, parka pionowa na kopercie listu poleconego wysłanego 19.IX z miejscowości Radziwiłłów koło Skierniewic do Warszawy, kasowniki odbiorcze.

Fi.269
Mi.290 
45 PLN
23190

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek z rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.269P
Mi.290Y 
1 400 PLN
SOLD
23191

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, niewielki naturalny ubytek w gumie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291IA 
90 PLN
23192

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim, niewielka podlepka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291A 
80 PLN
23193

1934 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim (Mi.120 euro), jasna skaza w papierze widoczna obok daty, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270IB
Mi.291 I A 
150 PLN
23194

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem typograficznym typu III, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan.

Fi.270III
Mi.291 II 
200 PLN
23195

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 55/60 gr. z błędem na poz.48 "przecinek zamiast kropki", w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.271s
Mi.292 
120 PLN
SOLD
23196

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem nowej obniżonej wartości z bardzo rzadkim podwójnym nadrukiem pochodzący z jednego arkusza z tym błędem, po usunięciu najprawdopodobniej podlepki na znaczek nałożono częściowo nową gumę, poza tym znaczek w bardzo dobrym stanie z doskonałą prezencją, jeden z najrzadszych klasycznych błędów lat trzydziestych Polski międzywojennej, znane zaledwie kilka egzemplarzy znaczków z tym błędem, gwarancja Krawczyk i fotoatest.

Fi.272INp
Mi.293IDD 
24 000 PLN
SOLD
23197

1934 zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego 3.III z Lublina do Krasnegostawu.


30 PLN
23198

1934 Telegram wspaniale ozdobiony patriotycznymi motywami, wewnątrz, na tle sztandarów, portrety w miniaturach marszałków Józefa Poniatowskiego i Józefa Piłsudskiego, na tylnej okładce ukazane przełomowe wydarzenia z dziejów oręża polskiego; piękne pamiątkowe wydawnictwo w minimalnie słabszym stanie zachowania (niewielkie rozdarcia na dolnej krawędzi i kilka zagnieceń) ilustracje nieuszkodzone.


200 PLN
23199

1934 zagraniczny list wartościowy w specjalnej pocztowej kopercie, wysłany 17.III z Baranowicz do Leningradu, dwa rodzaje stempli Stołpce (wysunięta najdalej na wschód polska placówka pocztowa) - datownik i mały ramkowy "Stłp.2", datownik Mińska (grażdanką) i miński stempelek potwierdzający sprawdzenie wagi listu; przesyłka zabezpieczona pieczęciami lakowymi; różowa nalepka "Valeur declaree"; kasownik odbiorczy Leningrad 20.III na odwrocie; atrakcyjny walor w doskonałym stanie zachowania.


150 PLN
23200

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym Krynica - Tarnów nr 144.

Fi.Cp55
60 PLN
23201

1934 stempelek opłaty ulgowej "Szkoła Podchor. Rez. Artylerii" na karcie wydania przedrukowego, wysłanej 12.XI z Włodzimierza Wołyńskiego do Warszawy; usterka karty podstawowej: "brak kropki po P w sygnaturze"; karta pionowo zgięta.

Fi.Cp58
150 PLN
23202

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym Zakopane - Kraków nr 89.

Fi.Cp76
50 PLN
23203

1935 firmowy list polecony z Rozwadowa 26.VI.35 do Moskwy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.211, 251, 271
25 PLN
23204

1935 "Do Kancelarji cywilnej J.Ekselencji Marszałek Józef Piłsudski" polecony list ekspresowy wysłany 16.III do Marszałka Piłsudskiego z Bydgoszczy, z dodatkową nalepką wystawy elektrotechnicznej SEP; bardzo dekoracyjna, historyczna całość; temat - PIŁSUDSKI.

Fi.238, 251
Mi.270, 272 
200 PLN
23205

1935 list polecony z Grodzieszy Małych 3.X.35 do Kalisza, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.238, 273, 275
Mi.257, 294, 296&nbs
35 PLN
23206

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 451a na trasie Skarżysko - Rozwadów.

Fi.251
Mi.272 
30 PLN
SOLD
23207

1935 list firmowy z Poznania do Obornik, stempel "Papiery handlowe".

Fi.253
Mi.274 
30 PLN
23208

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 344 na trasie Krynica - Tarnów.

Fi.253
Mi.274 
45 PLN
23209

1935 list z Babic 3.2.35 z poaustriackim kasownikiem.

Fi.255
Mi.276 
35 PLN
23210

1935 miejscowy list polecony z Kalisza 21.II.35.

Fi.259
Mi.280 
35 PLN
23211

1935 list polecony z Grodziska Mazowieckiego 1.VII.35 do Iwonicza Zdroju.

Fi.271
Mi.292 
15 PLN
23212

1935 pojedyncza frankatura na liście poleconym z Warszawy do Palestyny.

Fi.272
Mi.293 
50 PLN
23213

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefo Piłsudskiego, czworoblok.

Fi.276
Mi.298 
70 PLN
SOLD
23214

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefo Piłsudskiego, czworoblok.

Fi.276
Mi.297 
30 PLN
SOLD