Auction 41. Foreign Postage on Polish territory

21468

1850 I wydanie Austrii - 9 kr. z dużym prawym marginesem (11 mm) - frankatura pojedyncza, list wysłany 9.XII z miejscowości Gurahumora (Bukowina), poprzez Czerniowce do Lwowa; list złożono w wyniku, czego znaczek został nadłamany; znaczki z tak dużym marginesem na listach spotyka się wyjątkowo rzadko, efektowna całość z rzadkim ostemplowaniem w dobrym stanie zachowania.

Mi.5X
1 000 PLN
21469

1854 I wydanie Austrii - 9 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 9.II z Tarnowa do miejscowości Oedenburg (Sopron); znaczek z marginesami ze wszystkich stron (cięcie z żadnej strony nie dochodzi do rysunku znaczka), unieważniony kasownikiem z ozdobnikiem; na odwrocie stemple: przejściowy i odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.5X
100 PLN
21470

1854 około, I wydanie Austrii - 3 kr. - frankatura pojedyncza, list (koperta) wysłany 14.III ze Stryja do Lwowa, dwuwierszowy stempel nadawczy w ramce "STRY"; znaczek z trzech stron ładnie cięty (z lewej strony po ramce); na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i stempel odbiorczy; zgrabna mała kopertka w dobrym stanie zachowania.

Mi.3Y
200 PLN
21471

1855 I wydanie Austrii - 9 kr. - frankatura wielokrotna, list opłacony parką poziomą wysłany 21.VIII ze Lwowa do Tarnowa; znaczki bardzo pięknie cięte; na odwrocie efektowna sucho tłoczona zalepka listowa z pięknie zachowanym herbem Królestwa Galicji i Lodomerii z Wielkim Księstwem Oświęcimskim i Księstwem Zatorskimi; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.5Y
200 PLN
21472

1857 I wydanie Austrii - 6 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.IX z Tarnowa do Krakowa; znaczek z trzech stron ładnie cięty, z lewej krótko, ale z marginesem; na odwrocie stempel odbiorczy Kraków (kursywą); całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.4Y
140 PLN
21473

1859 po, II wydanie Austrii - 15 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 10.II ze Lwowa do miejscowości Lukawitz, owalny stempelek nadawcy, na odwrocie i kasowniki odbiorcze; list w doskonałym stanie zachowania.

Mi.15II
100 PLN
21474

1861 około, austriacki znaczek gazetowy - ładnie cięty - na opasce, wysłanej 26.XI do Nowego Sącza, wysoka wycena katalogowa (Fi.1750.-), bardzo dobry stan zachowania.

Mi.23c
1 200 PLN
21475

1861 po, austriacka całostka - koperta (format 147x85 mm) za 15 kr., wysłana 1.III z Krakowa do Berlina; na odwrocie stempelki urzędów granicznych: austriackiego w Szczakowej i pruskiego w Mysłowicach (Myslowitz) i berliński stempelek nadejścia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.U4A
140 PLN
21476

1862 III wydanie Austrii - 15 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 31.VIII z Tarnowa do Frankfurtu nad Menem; na odwrocie stempelek nadejścia, całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.22
80 PLN
21477

1864 (?), V wydanie Austrii - 2 kr. - frankatura pojedyncza, druk - oferta dotycząca cen hurtowych wyrobów metalowych gospodarstwa domowego, wysłany 14.III z Wiednia do Nowego Wiśnicza, kasownik tranzytowy Bochnia 15.III i odbiorczy Wisznicz 16.MAR.

Mi.30
100 PLN
21478

1864 około, całostka - koperta pruska wysłana 3.VIII z niewielkiej miejscowości Czerwionka do Łazisk, znak opłaty unieważniony poprzez kreślenie piórem, nazwa miejscowości i data dopisane ręcznie, bardzo rzadki przypadek kasowania zastępczego; ponieważ ekspedycję pocztową otwarto tu w 1864 roku, w okresie przejściowym stosowano najpewniej ten rodzaj kasowania; stempelek nadejścia 3.VIII na odwrocie; niespotykany walor w dobrym stanie zachowania (minimalne przebarwienia).

Mi.U26A
500 PLN
21479

1864 około, IV wydanie Austrii - 15 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.X z miejscowości Kuty do Wiednia, znaczek unieważniony stemplem łukowym KUTTY; na odwrocie kasownik przejściowy Lwowa i stemple odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.28
500 PLN
21480

1864 V wydanie Austrii - 15 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 8.VIII z Rzeszowa do miejscowości Steyr; omyłkowo przesłany do Stryja (kasownik STRY), następnie już prawidłowo przez Lwów (9.VIII), nadany na kolej w urzędzie dworcowym w Przemyślu (14.VIII), kasownik odbiorczy Steyr (15.VIII); znaczek z krótszymi ząbkami z prawej strony; na odwrocie owalny stempelek nadawcy; niecodzienna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.34
100 PLN
21481

1865 lub po, austriacka całostka - koperta za 5 kr. na papierze ze znakiem wodnym, wysłana 24.IX z Wiśnicza do miejscowości Falkowice, znak opłaty unieważniony stemplem dwuwierszowym WISZNICZ, adnotacja "p Gdów" dotycząca drogi przesyłki, na odwrocie kasowniki przejściowe Bochnia i Gdów; idealny stan zachowania.

Mi.U33
120 PLN
21482

1866 list z Torunia do Warszawy, na odwrocie kasownik odbiorczy.

120 PLN
21483

1867 JAROSŁAW, austriacki znaczek za 15 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Jarosławiu.

Mi.39
30 PLN
21484

1867 list zamiejscowy z Luschwitz (Włoszakowice), na odwrocie stempel odbiorczy.

80 PLN
21485

1867 ŻMIGRÓD, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Żmigrodze.

Mi.37
20 PLN
21486

1867 BRODY, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Brodach.

Mi.37
15 PLN
21487

1867 SKOLE, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Skolem.

Mi.37
15 PLN
21488

1873 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 16.IX z Ropczyc do Lipska, słabszy stan zachowania.

Mi.P20
15 PLN
21489

1873 koperta Rzeszy za 1 Gr. (147 x 84 mm) stosowana na ziemiach polskich pod zaborem pruskim; czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.U5AII
30 PLN
21490

Fi.Cp3
25 PLN
21491

1875 PRZEMYŚL, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Przemyślu.

Mi.37
20 PLN
21492

1877 VI wydanie Austrii - 5 kr. "grober druck" - frankatura wielokrotna (2 parki), list polecony wysłany 15.XI z Przemyśla do Krakowa, stempelek RECOMANDIRT z dopisanym numerem przesyłki, koperta firmowa, dopisek "za rewersem", na odwrocie kasownik odbiorczy; wysoka wycena katalogowa! dobry stan zachowania (jeden znaczek uszkodzony przed naklejeniem).

Mi.37I
200 PLN
21493

1880 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/8 kop., rozmiar: 145x81 mm; dobry stan zachowania (na froncie niewielkie przebarwienia).

Mi.U27C
80 PLN
21494

1880 karta pocztowa, wysłana 12(1).VII z Warszawy do Berlina; dwa różne stemple warszawskie, stempelek nadejścia; całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.P5
40 PLN
21495

1881 karta pocztowa wysłana 9 (21).VI z Wilna do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Mi.P5
40 PLN
21496

1882 VI wydanie Austrii - 5 kr. "grober druck" - frankatura wielokrotna (4 znaczki), list polecony, wysłany 19.VII z Bochni do Brzeska, stempelek RECOM. z dopisanym numerem przesyłki, kasownik odbiorczy, wysoka wycena katalogowa!

Mi.37I
120 PLN
21497

1883 VI wydanie Austrii - 5 kr. + 10 kr. - frankatura dwukolorowa, koperta listu rekomendowanego, wysłanego 29.V z Tarnowa do Andrychowa; stempelek polecenia "RNr" na odwrocie pieczęć lakowa i kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.37, 38
150 PLN
21498

1883 VI wydanie Austrii - 5 kr. "grober druck" - frankatura wielokrotna (2 parki), list polecony wysłany 2.IX z Tarnopola do Krakowa, stempelek polecenia "R Nr" z dopisanym numerem przesyłki, pieczęć kancelaryjna C.K. Sądu Krajowego w Krakowie; na odwrocie kasownik odbiorczy i idealnie zachowana pieczęć lakowa nadawcy; całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.37I
250 PLN
21499

1884 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 14.II z miejscowości Dolina do Wiednia, kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania.

Mi.P47
30 PLN
21500

1884 rosyjski formularz kartkowy bez znaku opłaty, idealny stan zachowania.

50 PLN
21501

1885 kartka ze Stryja, austriacka całostka dwujęzyczna w języku: niemieckim i polskim.

Fi.Cp6
10 PLN
21502

1889 telegram wysłany 20.XI z Kutna do Warszawy, na froncie stempelek doręczyciela ORŁOWSKI (grażdanką); idealny stan zachowania.

120 PLN
21503

1889 kartka z Warszawy do Berlina, dopłata.

45 PLN
21504

1890 kartka nadana w ambulansie pocztowym Kostrzyń - Stargard.

25 PLN
21505

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop., rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.S2B
240 PLN
21506

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop., z dodatkowym francuskim tekstem; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.K4
80 PLN
21507

1891 wczesna ilustrowana litograficznie karta pocztowa, wysłana 18.III z Wenecji do Warszawy, kasownik odbiorczy 10.III (według kalendarza juliańskiego) i okrągły godzinnik; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN